Microsoft sai 548 teabenõuet Portugali kasutajate kohta

Microsoft sai Portugali õigusasutustelt 548 teabetaotlust, sealhulgas 710 USA tehnoloogiateenuste riiklikku kasutajat. Portugal oli 54 riigi hulgas, kes küsis teavet Steve Ballmeri juhitud ettevõtte kasutajate kohta.

Sadadest Portugali tarbijatele esitatud taotlustest avalikustas Microsoft 469 juhtumi andmed, mis vastab 85,6% määrale. Avalikustatud selgitus viitab ainult põhiteabele selliste teenuste registreerimise või tellimise kohta nagu e-post, nimi, aadress ja IP-aadress.

Siseriiklikele kasutajatele esitatud taotlustest ei ole avaldatud teavet, mis oleks seotud teenuses avaldatud isikliku sisu pakkumisega. Portugali üksuse esitatud taotlustest lükkas Redmondi ettevõte tagasi ainult ühe, kuna see ei vastanud nõutavatele õiguslikele nõuetele.

TeK on pöördunud Microsofti poole, et proovida teada saada, milline üksus taotluse esitas, kuid selle artikli avaldamise ajal pole see vastust saanud.

Ülejäänud riikidest esitas kõige rohkem tellimusi Türgi, 11 434, järgnesid USA 11 073 ja Prantsusmaa 8 603. Nõudluse järgi suunatud kasutajate hulgas oli USA ees 24 565 taotlust, teine ​​oli Prantsusmaa 17 973 ja Suurbritannia 14 301 taotlusega.

Ülemaailmselt esitati 122 tuhande kasutaja kohta rohkem kui 70 tuhat teabenõuet ja vaid 2,2% juhtudest avaldati kasutaja isikuandmed seda taotlenud õigusasutusele.

Andmed avaldati Põhja-Ameerika hiiglase 2012. aasta läbipaistvusaruandes. Arvud viitavad Hotmaili ja Outlook.com-i teenuste, SkyDrive, Xbox LIVE, Microsofti kontode, Messengeri ja Office 365 kasutajatele. Skype arvutatakse lisaks sellele, et see on omandatud 2011. aastal ja mida reguleerib erinevad reeglid, antud juhul Luksemburgi.

Portugalist on Microsofti VoIP-teenuse kohta ainult üks taotlus, mis hõlmab ainult ühte kasutajat.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi