Microsoft seadistas teenuse, mis võimaldab teil mobiilset Internetti kasutada ilma operaatoriga sidumata

Tundub, et Microsoft valmistab ette oma teenust, mis võimaldab kasutajatel kasutada mobiilset Internetti, ilma et oleks vaja ühendust luua sideoperaatoriga. Selles suunas on mitu märki, millest teatasid The Verge ja teised meediakanalid.

Esiteks on rakenduse avastamine Windowsi poest nimega Cellular Data. See rakendus võimaldab kasutajatel osta oma vajadustele vastavaid mobiilseid Interneti-teenuseid.

Selleks on vaja Windows 10 seadet ja Microsofti SIM-kaarti – millest pole veel ametlikult teada antud, kuid Windowsi poe viited näivad viitavat sellele, et see on toode, mille Põhja-Ameerika tehnoloogia peagi välja kuulutab.

Kuigi Microsoft ei ole telekommunikatsioonioperaator, sõlmib Microsoft lepingu ettevõttega Transatel, mis tagab virtuaalse operaatori teenused (MVNO) mitmel turul, näiteks Suurbritannias, Prantsusmaal ja Hollandis. Windowsi poes öeldi, et rändlusteenused oleksid saadaval, kuid esialgu oli selle eesmärk hõlbustada ühenduse loomist mobiilse Internetiga kasutaja koduturul.

Andmepakettide värbamine toimub Microsofti konto abil, mis on sama, mis töötab selliste teenuste abil nagu Skype või Outlook.

Pole kindel, kus saab teenusteturgu käivitada.