Microsoft soovitab turvarikkumise tõttu Windowsi kohe värskendada

Microsoft avaldas teisipäeval turvapaketi, et parandada kaks kriitilist viga, mis mõjutavad Windowsi uusimaid versioone. Windows 7 hoolduspaketi SP1, Windows 8.1 ja kõigi Windows 10 versioonide olemasolev haavatavus võimaldab sissetungi ussitüüpi pahavara poolt, mis on võimeline teisi arvuteid kaugelt kopeerima ja nakatama.

LOE: Tõsised tõrked on PC-sid kimbutanud 20 aastat; vaata, kas astud sammu

Turvavead, mis on identifitseeritud kui CVE-2019-1181 ja CVE-2019-1182, esinevad kaugtöölaua teenuses, mis võimaldab koodi kaugkäivitamist. See tähendab, et ründajad saavad ilma kasutaja teadmata teha mitmesuguseid toiminguid, näiteks installida pahavara või varastada andmeid, ilma et oleks vaja füüsilist juurdepääsu arvutile.

Ăśks neljast Windows 10 arvutist on kaugrĂĽnnaku suhtes haavatav – Foto: Carolina Oschendorf / TechTudo

Windows 10 arvutid on kaugrĂĽnnakute suhtes haavatavad – Foto: Carolina Oschendorf / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Microsofti sõnul uss Selle haavatavuse kasutamiseks mõeldud nakatunud arvutid võivad levida ühest nakatunud arvutist teise, ilma et oleks vaja kasutajate sekkumist. Levik võib toimuda Interneti, sõnumite, kohalike ühenduste, USB-seadmete või failide kaudu ning see ei sõltu arvuti ründamiseks linkidel klõpsamisest ega pahatahtlike failide allalaadimisest.

“On oluline, et mõjutatud sĂĽsteemid parandataks [com a atualização de segurança] niipea kui võimalik, kuna ussitaoliste haavatavustega kaasnev risk on suur, ”soovitas ettevõtte ametlikus ajaveebis Microsofti juhtumitele reageerimise direktor Simon Pope. Puudustest mõjutatud opsĂĽsteemi versioonide hulka kuulusid ka Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2.

Turvapaiku saab Microsofti veebisaidilt käsitsi installida. Lihtsalt avage leht (https://portal.msrc.microsoft.com/en-US/security-guidance/advisory/CVE-2019-1182), navigeerige jaotisse „Turvavärskendused” ja valige versioon vastavalt oma operatsioonisĂĽsteemile, vasakul kirjeldatud. Klõpsake veerus “Allalaadimine” näidatud linki.

2/4-st Leidke loendist oma operatsioonisĂĽsteem ja laadige alla värskendus – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Leidke loendist oma operatsioonisĂĽsteem ja laadige värskendus alla – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Avaneb uus vaheleht. Valige uuesti soovitud versioon ja vajutage nuppu “Edasta”. Salvestage fail ja järgige installija juhiseid.

3 de 4 Allalaadimise alustamiseks klõpsake allalaadimist – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Allalaadimise alustamiseks klõpsake nuppu Laadi alla – Foto: paljundamine / Ana LetĂ­cia Loubak

Samuti on Windows Update’is võimalik plaastrit otse sĂĽsteemi kaudu installida. Otsige tegumiriba otsingukastist “Windows Update” ja valige käsk “Otsi värskendusi”. Kui turbevärskendus on saadaval, värskendatakse järgmisena masinat.

4/4 Kontrollige ootel värskendusi – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Kontrollige ootel värskendusi – Foto: paljundamine / Ana LetĂ­cia Loubak

TechRadari ja Microsofti kaudu

Kuidas panna Windows 10 heli HDMI-kaabli abil ära tundma? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Kuidas salvestada Windowsi sĂĽlearvuti ekraani

Kuidas salvestada Windowsi sĂĽlearvuti ekraani