Microsoft sĂĽĂĽdistab Iraani sekkumises USA 2020. aasta presidendivalimiste kampaaniasse

Microsoft on leidnud veenvaid tõendeid selle kohta, et Iraani valitsusega seotud häkkerite rühm üritas pääseda ligi 241 inimese e-posti kontodele, jätkas Bloomberg. Ettevõtte ajaveebi väljaande kohaselt on nende seas kandidaadid 2020. aasta presidendivalimistele. Kuigi see ei avaldanud, kes see kandidaat oli, ütles tehnoloogiahiiglane, et tema e-posti aadressi pole ohustatud.

Microsofti turvameeskonna andmetel õnnestus häkkerirühmal nimega Phosphorous pääseda ligi neljale kontole. Rünnakud toimusid augustist septembrini 30 päeva jooksul ning enne 241 aadressile jõudmist tehti rohkem kui 2700 katset tuvastada mitu e-kirja. Häkkerid on üritanud rünnata ka USA praeguseid ja endisi liikmeid, rahvusvahelisi poliitilisi ajakirjanikke ja Iraani tegelasi.

Häkkerid proovisid pääseda 241 e-posti kontole, leides paroolide lähtestamiseks alternatiivseid telefoninumbreid ja e-kirju. Nagu Microsoft märkis, ei olnud grupi Phosphor kasutatavad meetodid keerukad, kuid piraatidel oli võimalus rünnakute läbiviimiseks pääseda juurde suurele hulgale isiklikule teabele.

Iraani valitsus on sĂĽĂĽdistustele reageerinud ja näidanud, et nad võtavad väidetava kĂĽberrĂĽnnaku tõttu USA vastu õiguslikke meetmeid, vahendab uudisteagentuur Tasnim. Riigi Passiivse Kaitse Organisatsiooni juhi kindral Gholamreza Jalali sõnul peaks USA valitsus vastutama “Iraani-vastase strateegia” eest.