Microsoft suurendab tulusid ja Google kasumit

Google’il ja Microsoftil õnnestus tulusid suurendada, kuid kasumit suurendasid ainult otsingumootorite hiiglased. Gmaili, Androidi ja Mapsi eest vastutav ettevõte jääb tulude osas endiselt Windowsi ja Office’i eest vastutavale ettevõttele alla, ehkki viimastel kvartalitel on see näidanud suuremat kasvuvõimet.

Mõlemad tehnoloogiad ületasid analüütikute ootusi.

Ettevõtted, mis kaovad ja järgnevad

Google esitas 2013. aasta esimese eelarvekvartali finantstulemused ja Mountain View tehnoloogia julgustavad arvud: 13,97 miljardi dollari suurune tulu, millest 3,35 miljardit dollarit oli kasum. Võrreldes 2012. aasta vastava perioodi tulemustega kasvas tulu 31%, kasum aga umbes 500 miljoni dollari võrra.

Larry Pagei juhitud ettevõtte üks suurimaid tulusid teenivaid süsteeme tasulised klikid, kasvas eelmise aasta esimese kvartaliga võrreldes umbes 20% ja viimase kvartaliga võrreldes umbes 3%. SEE kliki hind samuti kasvas see 4% aasta ja poolaasta baasil.

Motorola divisjon, kus Google jagab 12,4 miljardit dollarit, kasvas 7% tulu 1,02 miljardi dollarini.

Google’i kulutused kasvasid eelmise aasta esimese kvartali 3,47 miljardilt dollarilt tänavu 4,55 miljardi dollarini – kuid protsendina saadud tulust on see 33% käibest.

Google+ postituses rõhutas Larry Page Androidi ökosĂĽsteemi ka tänu Google Play edukusele ning loobus ideest, et Google Now on teenus, mida Mountain View’i ettevõte soovib sellel pildil kasvatada, koos teiste tööriistadega.

Microsofti paremuselt kolmas kvartal

Microsoft esitas selle aasta esimese kolme kuu majandustulemused ja need, mis vastavad ettevõtte kolmandale eelarvekvartalile. 20,48 miljardi dollari suuruse tulu ja 6,06 miljardi dollari suuruse kasumiga näitavad arvud, et arvutite langus ja Windowsi väidetavalt halb algus ei avaldanud negatiivset mõju ettevõtte finantstegevusele.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvasid tulud kolme miljardi dollari võrra ja kasumid vähenesid umbes 300 miljoni dollari võrra. Nii tulud kui ka kasumid olid veidi väiksemad kui ettevõtete teises eelarvekvartalis registreeritud, mis vastab 2012. aasta viimasele kolmele kuule.

Äridivisjon vastutas tulude eest 6,32 miljardit dollarit, serverite ja tööriistade piirkond teenis aga 5,04 miljardit dollarit. Mõlemal juhul kasvas kasv ühe aasta jooksul vastavalt 8% ja 11%.

Isegi mĂĽĂĽdud litsentside arvu avaldamata – viimane väärtus teatati jaanuaris – kasvas Windowsi divisjon eelmise aasta esimese kolme kuuga võrreldes 23% ja teenis 5,7 miljardi USA dollari suurust tulu. Parimat osamaksu juhib meelelahutuse ja seadmete divisjon. Kuigi tulud on 2,53 miljardit USA dollarit väiksemad kui teistes piirkondades, on see viimase aasta suurim kasv, positiivse arenguga 53%.

Microsofti tegevdirektor Steve Ballmer ĂĽtles avalduses, et “julge” kihlvedu, mida ettevõte teeb pilvandmetöötluse jaoks selliste teenuste kaudu nagu Office 365, Xbox Live, Windows Azure ja Skype, on väärt vaeva. Samuti usub tegevjuht, et investeering Windowsi seadmetesse annab pikas perspektiivis ka head tootlust.

Tähelepanuväärne on ka Euroopa Liidu poolt Microsoftile määratud trahv, mille suurus on 733 miljonit USA dollarit, mis mõjutas negatiivselt 6,06 miljardi kasumit.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi