Microsoft teatas Xbox Series X saabumisest 2019. aasta mänguauhindadele

Microsoft avalikustas 2019. aasta mänguauhindadel juba väljakuulutatud Project Scarletti taga olnud saladuse. Xboxi seeria X on tehnikahiiglase uus konsool ja eeldatav saabumiskuupäev on 2020. aasta jõuluhooaeg. Ettevõte avaldas ka oma esimese konsoolipealkirja “Senua’s Saga: Hellblade 2” saabumise ja kasutas seda isegi uue seadme võimete demonstreerimiseks.

Ettekandes otsustas ettevõte mitte avaldada kõiki uue panuse ĂĽksikasju, lubades vaid, et uus varustus on “kiirem ja tugevam kui kunagi varem”. Microsofti konsoolifännid teavad ka, et Xboxi seeria X on tavapärasest erineva kujundusega. Erinevalt minevikus turule lastud seadmetest on sellel minimalistlik välimus ja vertikaalne orientatsioon, mis võib meenutada isegi arvutitorni.

Hiljem avaldas Microsoft Xboxi pĂĽhendatud lehel uue konsooli kohta lisateavet. Xboxi juhi Phil Spenceri sõnul pakub seadme uus “tööstusdisain” neli korda suuremat töötlemisvõimsust kui Xbox One X, lubades lisaks tõhususele ka vaikust. Lisaks vertikaalse orientatsiooni seadmetele on Xboxi seeria X ka horisontaalne versioon, ehkki ettevõte ei kinnitanud kuulujutte, et nad vastutavad kahe konsoolimudeli eest, nimega “Lockhart” ja “Anaconda”.

Xboxi seeria X tehniliste üksikasjade osas tõi Phil Spencer välja, nagu ta augustis E3 2019-l avaldas, et sellel on spetsiaalne protsessor, mis põhineb Zen 2-l ja Radeon RDNA arhitektuuril, lubades olla neli korda võimsam kui praegune Xbox One X. seda. Konsoolil on GDDR6 RAM, mis on võimeline suurendama pildi eraldusvõimet, hoides kaadrisagedust kõrgel. See teave näitab ka seda, et konsool toetab mänge 8K eraldusvõimega ning kaadrisagedust 120 FPS-ga.

Ametnik teatas ka, et lisaks ĂĽhilduvusele eelmiste konsooliversioonide mängudega ja Hellblade’i järeltulija: Senua ohvri saabumisele saab Xboxi seeria X ka rohkem mänge. Praegu on ĂĽks 2020. aastaks kavandatud tiitleid Halo Infinite ning väljatöötamisel on umbes 15 uut tiitlit. Kõik majasisesed Microsofti stuudiod töötavad juba konsoolide mängude kallal.