Microsoft vabandas ja toetas (vaid veidi) OneDrive’i ruumi vähendamise otsust

Eelmisel kuul teatas Microsoft OneDrive’i kasutamise tingimuste muutmisest. Kõige olulisem muudatus: Office 365 tellijate piiramatu salvestusruum ei ole enam valik. Neil, kellel on 15 GB limiidiga kontod, langeb vaba ruumi 5 GB-ni ja kaob pakkumine teenuse fotode salvestamiseks täiendavalt 15 GB.

Sel ajal selgitas ettevõte, et teenuse muutmine oli mõnede kasutajate kuritarvitamise tagajärg, ja tõi näite, kuidas mõned kliendid viisid pilve kuni 75 TB teavet, maksmata selle eest midagi.

NĂĽĂĽd vabandab Microsoft vabandust selle eest, kuidas ta oma OneDrive’i kasutuspoliitika muudatusi edastab, rõhutades, et seda kuritarvitavat tegevust harrastas väike arv kasutajaid.

Samas märkuses selgitas ettevõte, et igaĂĽks, kellel on täna piiramatu salvestuskvoot, suudab seda hoida veel 12 kuud. Alles pärast seda aegumist jõustusid Office 365 Home, Personal ja University versioone kasutavatele inimestele uued reeglid: 1 TB ruumi OneDrive’i salvestamiseks.

Kõigil, kes kasutavad teenust täiesti tasuta, olenemata muudest Microsofti toodetest, on juurdepääs Office 365 litsentsile, mis annab neile ĂĽhe aasta jooksul tasuta juurdepääsu Microsofti tootlikkuskomplektile. Sellega on seotud 1 TB salvestusruumi – teave, mida Microsoft muutustest teatades jagas, kuid mis on nĂĽĂĽd otsustanud tugevdada.

Ainus uudis, mille tootja on sellel teemal uue märkusega avaldanud, on osutada, et see võib fotode jaoks säästa lisaks veel 15 GB. Need, kes seda pakkumist juba kasutavad, võivad pikeneda veel ühe aasta võrra, kui nad lähevad jaanuari lõpuni teenuse veebisaidile ja paluvad seda säilitada.