Microsoft vabastab brauseri Edge uued versioonid macOS-i ja Windowsi jaoks

Lubadus on võlg: Microsoft lubas eelmise aasta novembris oma brauseri uue versiooni Edge, esmakordselt macOS-i jaoks saadaval, saabub jaanuaris 2020. Nii et siin me oleme ja siin see on: Redmondi hiiglane teatas just, et nĂĽĂĽd on saadaval uuendatud brauser – sealhulgas tugi enam kui 90 keeles!

Neile, kes lugu ei järgi, on möödas ĂĽle aasta, kui Microsoft teatas, et uuendab täielikult Edge’i, võttes kasutusele renderdamismootori Kroom (sama, nagu võite nime järgi arvata, kasutab Google Chrome). Seda öeldes parandab Edge ĂĽhilduvust ĂĽlemaailmsete Interneti-standarditega, sest Chrome on, meeldib see teile või mitte, kogu planeedi brauser.

Lisaks ilmsetele eelistele on ĂĽleminek Chromiumile hõlbustanud Microsofti jaoks MacOS-i jaoks Edge versiooni loomist – seda seetõttu, et kuigi Chrome’i mootor on Maci keskkonnas laialdaselt välja töötatud, on EdgeHTML (varasem, patenteeritud tehnoloogia) saadaval ainult Windowsis.

MacOSi ja Windowsi uuel Edge’il on isegi esimeses stabiilses versioonis juba peaaegu kõik funktsioonid, mida brauserilt võiksite soovida, näiteks järjehoidjad, täiustatud vahelehtede haldamine, veebirakendused ja palju muud. Vahekaartide sĂĽnkroonimine ja seadmete vahelised laiendused pole aga veel saadaval.

Huvilistele saab brauseri alla laadida otse Microsofti veebisaidilt; on ka versioone Windows 10 / 8.1 / 8/7, iOS ja Android.