Microsoft võiks investeerida Delli börsilt lahkumisse

Microsoft võib olla üks ettevõtetest, kes on huvitatud Delli börsilt lahkumisest. See oleks Redmondi ettevõtte järjekordne suurem tehnoloogiainvesteering pärast investeerimist näiteks Nokiasse.

Kohtuvaidlusega seotud allikas ütles ajalehele The Wall Street Journal, et Windowsi eest vastutav ettevõte peab Delli tegevjuhi ja investeerimisfirma Silver Lake Partnersi kaudu läbirääkimisi, et rahastada osa finantstehingust, mida arvutitootja soovib läbi viia.

Redmondi ettevõte võib liikuda 1–3 miljardi dollari vahel, tehingus hinnatakse 22 miljardit dollarit. See investeering tagab Microsoftile suure osa Delli „tagasiostust“.

Finantseerimise seisukohalt hindavad Microsofti toetus ja tehtud investeeringud lõpuks ja muudavad Delli börsilt väljumise teiste võimalike investorite silmis kindlamaks.

Sama allika sõnul ei sekku Microsoft Delli igapäevastesse otsustesse, vaid soovib, et tootja jätkaks enamiku arvutite Windowsi opsüsteemiga varustamist. Samal ajal tugevdab Põhja-Ameerika tarkvarahiiglane oma kohalolekut peamistes globaalsetes tehnoloogiates, võtmata samasugust riski, nagu oleks ta alustanud oma ettevõtte ostmist.

Need kaks ettevõtet pole seda teavet kommenteerinud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi