Microsoft võitis Saksamaal Google’i vastu patendijuhtumi

Saksa kohus otsustas hiljuti Microsofti patendivaidluses Motorola Google Motorolaga tehnoloogia kasutamise ĂĽle mitmesuguste kaasaskantavate seadmetega suhtlemisel.

Kohtu sõnul rikkusid mõned Google’i Motorola nutitelefonid ja tahvelarvutid Microsofti patenteeritud tehnoloogiat, mis ohustab ettevõtet keelama oma tooteid Saksamaa turul mĂĽĂĽa, välja arvatud juhul, kui see muudab kasutatavat Androidi versiooni. selles seadmes.

BBC-ga rääkides tervitas Microsofti esindaja kohtuasjas David Howard otsust, tuginedes sellele “Saksamaal tehtud varasemale otsusele, milles Motorola tunnistati sĂĽĂĽdi Microsofti intellektuaalse omandi rikkumises”.

Sama ametnik ĂĽtles, et Microsoft jätkab Saksamaal Motorola toodete vastu meetmete võtmist, lootes, et ettevõte “ĂĽhendab jõud teiste Android-seadmete tootjatega, makstes Microsofti patenteeritud leiutisega seotud litsentside eest”.

Google’i ametnike avaldused selle otsuse kohta on siiski haruldased: “Ootame kirjalikku otsust ja hindame oma võimalusi, sealhulgas apellatsiooni.”

Saksamaa kohtu nĂĽĂĽd langetatud otsus käsitleb Microsofti patenteeritud tarkvara kasutamist virtuaalse klaviatuuri abil äratundmise kirjutamiseks ja otse ekraanile loodud visandeid, mis tegelikult toimivad tarkvara “nähtamatu kihina”, mis võimaldab seda tĂĽĂĽpi sisendit mobiilseadmetes. .

Mõned mobiilseadmete tootjad, näiteks HTC, on selle tehnoloogia kasutamise eest Microsoftile tasusid maksnud, kuid Motorola keeldus sellest maksest.

See on veel ĂĽks etapp õigussõjas, mis seab Microsofti ja Google’i mitmele turule, kusjuures kaks ettevõtet astuvad ĂĽksteise vastu patenteeritud tehnoloogia väidetava väärkasutuse pärast.

Ka Saksamaal esitab Google Microsofti vastu hagi seoses väidetega H.264 videotihendusformaadi väärkasutamisest Xbox 360 konsoolis, Windows 7 operatsioonisüsteemis, Internet Exploreris ja rakenduses Windows Media Player.

Microsoft on teatanud, et aktsepteerib selle tehnoloogia litsentsi eest maksmist, kuid ainult siis, kui hind on “õiglane”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi