contador gratis Saltar al contenido

Microsoft võtab Chrome'i mootori kasutusele Edge'is

Microsoft võtab Chrome'i mootori kasutusele Edge'is

Microsoft teatas, et nad töötavad Edge'i brauseri uue versiooni kallal, mis võtab Chromiumi avatud platvormina kasutusele lehtede renderdamiseks.

Tarkvarahiiglane on aga hakanud aktsepteerima registreerimisi inimestelt, kes on huvitatud brauseri uue versiooni testimisest – mis pidi saama varasema versiooni 2019. aasta alguses.

"Teatame, et võtame lauaarvutites Microsoft Edge'i arendamisel kasutusele Chromiumi avatud lähtekoodiga projekti, et luua oma klientidele parem veebi ühilduvus ja vähendada kõigi veebiarendajate veebis killustatust," teatas Microsoft.

Microsoft ütles ka, et Chromiumi kolimisega saaksid ettevõtted "muuta veebi kõigile paremaks kohaks", kuna see aitas projekti kaasa ja investeeris avatud koodi.

Lavatagune

Väidetavalt olevat endine Microsofti töötaja öelnud Ameerika veebisaitidele, et otsuse põhjustas tehnika, mida Google kasutas Edge'i mittevastavuse toomiseks.

"Töötasin hiljuti Edge'i meeskonnas ja üks põhjus, miks otsustasime EdgeHTML-i lõpetada, on see, et Google jätkab oma saidil muudatuste tegemist, mis kahjustavad teisi brausereid."