contador gratis Saltar al contenido

Microsofti andmelekked ekspordivad 250 miljonit kasutajarekordit Turvalisus

Kas arvuti on katki? Kuidas programmi sulgeda ilma tegumihaldurit kasutamata | Süsteemi tööriistad

Võimalik, et Microsoft on klienditeeninduse andmebaasi puuduse tõttu paljastanud 250 miljonit kasutajarekordit. Lekk leidis aset 5. detsembril, kuid selgus alles eelmisel kolmapäeval (22) digitaalsele turbele spetsialiseerunud ettevõtte Comparitech aruandes. Ettevõtte sõnul leiti, et mõned tekstid sisaldavad klientide isiklikku teavet, näiteks e-post, IP-aadressid, asukohad ja muud tundlikud andmed. Kuid puuduvad tõendid selle kohta, et kurjategijad oleksid neid andmeid kasutanud.

LOE: Kuus asja, mis panevad Windows 8 vihkama; vaata seda

Microsofti ajaveebi postituse kohaselt on probleem tingitud klienditoe andmebaasi valesti konfigureerimisest. Selle tõrke tõttu on teatavates serverites hoiustatud klientide ja tugiteenuste tehnikute vahel toimunud vestlused viimasel 14 aastal paljastatud. Vaatamata sellele teatab ettevõte, et rikete kõrvaldamiseks on astutud samme.

Andmebaas sisaldab teavet Windowsi klientide ja teiste Microsofti platvormide kohta Foto: Carolina Oschendorf / TechTudoAndmebaas sisaldab teavet Windowsi klientide ja teiste Microsofti platvormide kohta Foto: Carolina Oschendorf / TechTudo

Andmebaas sisaldab teavet Windowsi klientide ja teiste Microsofti platvormide kohta Foto: Carolina Oschendorf / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Comparitechi raporti kohaselt võib seda tüüpi andmete lekkimine põhjustada uusi pettusi, kui kuritegu toimib tehnilise abi vahendajana, et saada klientidelt isiklikku teavet või isegi raha. Kuid sel konkreetsel juhul pole ühtegi kurjategijat tõestatud. Microsoft omalt poolt garanteerib, et nad muudavad andmebaasi nii, et neid viiteid saab pärast sündmust kustutada.

Kuna lekked mõjutavad kliente kogu maailmas, on tõenäoline, et tal on andmeid ka Brasiiliast, ehkki selle kohta pole kinnitust. Esialgu polnud siiski vaja muretseda, sest polnud andmeid, et kurjategijad oleksid seda teavet kasutanud. Ärge kunagi andke võõrastele isikuandmeid, isegi kui nad väidavad, et neid toetab mitu ettevõtet, ja otsige kinnituse saamiseks alati ametlikke kanaleid.

Lisaks tuleb märkida, et Microsoft ei otsi tavaliselt tehnilist abi pakkuvaid kliente. Kasutajad peavad ettevõttelt abi otsima. Seega olge ettevaatlik, kui keegi kasutab seda lähenemist teiega ühenduse võtmiseks.

Vaadake näpunäiteid arvuti kiiremaks muutmiseks ilma midagi installimata

Vaadake näpunäiteid arvuti kiiremaks muutmiseks ilma midagi installimata