Microsofti liitreaalsus ei vaja prille

Sel nädalal on fookuses suurendatud reaalsus. Pärast kogu põnevust, mis põhjustas Google’i prillide esitlemise, oli Microsofti kord kergitada loori isikliku kogemuse osas ettevalmistatava järgi vastavalt ĂĽmbritsevale reaalsusele.

Selle teabe töötas välja TechCrunch, kellele Redmondi hiiglane selgitas, et töötab tehnoloogia kallal, mis võimaldaks liidese reageerimist muuta olenevalt kasutajast, tema asukohast või näiteks sellest, mida nad otsisid.

Kuid vastupidiselt Google’i esitatud kontseptsioonile – prillid, mis töötavad häälkäskluste abil ja sisaldavad ka kaameraid fotode tegemiseks ja videote salvestamiseks (millest me siin räägime) – ei tohiks Microsofti ettepanek tugineda mingite spetsiaalsete lisaseadmete kasutamisele.

Selle asemel kasutab see ära kolme “võtmetehnoloogiat”, mida ettevõte on Kinectiga edukalt juurutanud, nimelt: näoanalĂĽĂĽs, liikumistuvastus ja lähedusandur.

Projekt, mis on praegu vaid prototüüp, nimega SemanticMap, avaldati Pekingis Microsofti inimese ja masina suhtlemise arendusala eest vastutava inimese ajaveebis, kus tehnoloogia välja töötati. Kuid praegu pole veel plaanis selle põhjal uut toodet luua, lisas Sergio Paolantonio.

Praegu on olemas toimiv prototüüp, mis illustreerib suunda, milles uudsus peaks arenema. “See demo on minu ees ja töötab väga hästi. See pole ulme, see on ülireaalne, ”garanteeris TechCrunchi tsiteeritud teadlane. Kasutamist demonstreeritakse videol, mis on postitatud Microsofti uuringute Aasia veebisaidile.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes