Microsofti maetud mäng Windows Phone'i reklaamimiseks kaheksa aastat tagasi

Microsofti maetud mäng Windows Phone'i reklaamimiseks kaheksa aastat tagasi

On hämmastav, kui kiiresti aeg möödub. See näib eile, kui Microsofti töötajad mängisid nalju, mis tõmbasid tähelepanu kogu maailmast. Täpselt kaheksa aastat tagasi, 10. septembril 2010 korraldasid Bill Gatesi ettevõtte töötajad matused iPhone'is ja BlackBerrys.

Windows Phone 7 turuletoomise edendamiseks korraldasid Microsofti töötajad sõna otseses mõttes matused, kus nad paradeerisid tänavatel matmisriideid koos autodega, mis nägid välja nagu matustele kirstud. Sel ajal oli viimane teade, et Windows Phone 7 käivitamisega võivad inimesed oma iPhone'id ja BlackBerrys käsutada, kuna uus Microsofti süsteem oli tulnud nimetatud nutitelefoni maha matma.

Ent seda ei juhtunud. Oleme nüüd aastal 2018 ja iPhone püsib kindlana ning võitleb kõvasti juhtpositsiooni eest koos Samsungi ja Huaweiga. Vahepeal on Microsofti nutitelefonide opsüsteem surnud. BlackBerry ei ela küll hästi läbi, kuid on siiski elus. Vaatame tagasi sellele, mis tegelikult juhtus kogu selle Microsofti langusega rakusüsteemide osas.

4c8aa3f97f8b9a3a33340100 480 287Matuse iPhone / businessinsider.com

Microsofti tegevjuht Steve Ballmer panustas Windows Phone'i peale nii palju, et ostis hiiglasliku Nokia. Kuid see ei võtnud kaua aega ja Ballmer astus tagasi, sest esimese Nokia mudeli müümine koos Windows Phoneiga oli hea. Tema lahkumisega astus Satya Nadella ametisse ja just sealt see probleem tulenes.

4c8aa3f77f8b9a6227fe0300 480 287Seadus pälvis palju tähelepanu / businessinsider.com

Satya Nadella lahutas Nokia kaubamärgi täielikult ja nutitelefoni, mille nimi oli varem Nokia Lumia, hakati nimetama lihtsalt Lumiaks. Lisaks hakkasid ilmnema paljud muud probleemid, näiteks asjaolu, et arendajad hakkasid kaotama huvi oma mängude ja platvormirakenduste käivitamise vastu. Selle tagajärjel kaotas ja suri Windows Phone, andes teed Windows mobileile, mille tugi lõppes selle aasta alguses.

Meil pole enam nutitelefoniäris Microsofti, kuid arvutite ja nutitelefonide segu sisaldava projekti Andromeda projekti kohta käivad kuuldused levivad endiselt. Ma tõesti loodan, et Microsoft tuleb nutitelefonide turul selle lahingu soojendamiseks välja midagi muud.

Ja teie, kas usute, et Microsoft võib olla Andromeda projektiga tugev?

(TagToTranslate) OpsĂĽsteem (t) Android (t) Windows Phone (t) iOs (t) nutitelefon (t) matused (t) provokatsioon (t) nali.