Mida ja kuidas töötab DJI NFZ (No Fly Zone)?

Mida ja kuidas töötab DJI NFZ (No Fly Zone)?

Rakenduse värskenduses DJI GO 4 2019. aasta alguses oli tarkvaral, mida kasutati DJI droonide juhtimiseks sellistelt liinidelt nagu Phantom ja Mavic, turvafunktsioon nimega NFZ Brasiilia värskendatud lennutsoonidega. See muudatus on põhjustanud ettevõtte kasutajate positiivset ja negatiivset kriitikat. Positiivne eesmärk droonide lendude suurema ohutuse saavutamiseks, negatiivne, et piirata ala ja kohti, kus droonid võivad lennata.

Selles artiklis räägime droonide lennujuhtimise tüüpidest, mis peaksid aja jooksul olema rangemad.

Niisuguseid värskendusi toimub pidevalt

NFZ = lennutsooni pole või lennutsooni pole

seda NFZ (Lendavas tsoonis, otsetõlkes, näiteks: Keelatud lennutsoon), funktsioon, mille eesmärk on drooni lennuala seadmine. Kui GPS tuvastab, et asukoht on piiratud alal, ärge laske droonil tõusta. Teistes piirkondades loob tarkvara lennukipiiranguid, et hoida lennuk tasapinnalisena, näiteks lastes sellel tõusta üle 150 m piirkonnas, kus see on piiriks, isegi kui kasutaja on rakenduses seadnud kõrgema kõrgusepiirangu.

See piirang muutub veelgi rangemaks 2019. aasta märtsi alguses välja antud värskendusega. Peamine põhjus on võimude survestamine pärast drooniprobleemi Euroopas eelmise aasta lõpus. Teine lennujaam, kus oli kõige rohkem lende Londonist, oli suletud umbes 4 päeva, ohustades inimkonna tõttu kümnete tuhandete inimeste lendu. Kõik täna enne jõule, paljude lendudega. Seda laadi probleem on viimastel kuudel ilmnenud mitmes paigas üle maailma.


GEO-tsoonide tĂĽĂĽbid

Allpool on toodud lĂĽhike selgitus, kuidas DJI piirab GEO Zones sĂĽsteemi, mida kasutab DJI GO 4 rakendus, mis vastutab oma droonide juhtimise eest.

NFZ on tegelikult teatud tüüpi "tsoon" erinevates piirides, mille määrab kindlaks DJI drooni juhtimise rakendus. Teda tuntakse kõige rohkem just seetõttu NFZ tähendab seda Lendavas tsoonis, piirkonnad, kuhu drooni ronimine on võimatu. Kuid lisaks sellele on sellel rakendusel veel mitmeid piirkondi, millel on droonidega lendamise piirangud, millele peaksid kõik kasutajad tähelepanu pöörama.

Alates 2013. aastast on DJI investeerinud oma tarkvarasse turbeprobleemide parandamiseks, eriti süsteemi Geofence / Geolocation. Ametiasutuste ja spetsialistide jaoks nähakse seda hea pilguga, sest droonide populariseerimine toob loomulikult kaasa rea ​​probleeme, mis on seotud kasutajate mõistlikkuse puudumisega lennureeglite osas. Kuna DJI-l on enam kui 70% kogu maailma drooniturust (hinnanguliselt 2018), on tema toodete mõju sellel turul tohutu, koos heade ja negatiivsete ülevaadetega.

Viimase paari nädala jooksul ei saa paljud kasutajad enam lennata aladel, kus nad said droonid üles tõsta, st päevast päeva pärast DJI GO 4 värskendust. Kas see on halb asi? Jah ja ei, vana lugu, paljud maksavad peotäie inimeste vigade eest ja sel juhul saab vigu suurendada, sest põhirõhk on lennujaama lähedal lendude vältimisel.

Allpool kirjeldame üksikasjalikult kõiki tsoonitüüpe, mida DJI piirab oma tarkvaras, ning seda, kuidas iga tsoon töötab ja mida rakendus näeb.

DJI GEO Zone veebisait

GEO-tsoone on erinevat tĂĽĂĽpi, mida loetleme allpool: – Piiratud tsoon: See tsoon kuvatakse DJI GO rakenduses punasega ja kasutaja saab teate, et lennata on võimatu. Kui teil on lubatud seda tĂĽĂĽpi tsoonis tegutseda, võite saata DJI-le meili ja lubada juurdepääsu, mida saab teha ka veebis.

– Kõrguse tsoon / Kõrguse tsoon: Selles tsoonis, mis kuvatakse kaardil hallina, saavad kasutajad teate, et piiratud lennukõrgus toimub eriti linnades, kus on näiteks "liiklus" helikopterid.

– volitustsoon: See tsoonitĂĽĂĽp kuvatakse siniselt, kasutaja saab hoiatuse, et lende on vaikimisi piiratud. Volitatud kasutajad saavad lende vabastada DJI sĂĽsteemi volitatud konto kaudu.

– Hoiatustsoon: Seda tsooni ei pruugita rakenduste kaardil esile tõsta, kuid kasutajad saavad hoiatusteateid. Näiteks: "Hoiatustsoon: loodusliku looduse kaitseala".

– Täiustatud hoiatustsoonid: Seda tĂĽĂĽpi tsoonis saadab rakendus teate avamise taotlusega sama protseduuri järgi nagu reĹľiimis "Ametlik tsoon", kuid lennu jätkamiseks pole vaja kinnitatud kontot ega Interneti-ĂĽhendust.

– Tahke asustuspiirkonnad / suure asustusega piirkonnad: See ala kuvatakse kaardil punasega ja see annab teada, et tavaolukorras on selles piirkonnas väga suur inimeste asustustihedus, seetõttu ei soovitata lende. Näide: äripinnal.

– Reguleeritud piiratud tsoonid / Reguleeritud piiratud tsoonid: Kohad, kus lennud on määrustega keelatud, näiteks vanglate, politsei, valitsusasutuste jne lähedal

– soovitatav lend / piirkond: Lõpuks on roheline kõik alad, kus lende saab ilma piiranguteta läbi viia.

Allpool on Florianpolise kaart linna lennujaama lähedal asuv piirkond. Pange tähele, et on kaks punakas "tsooni", millel on a teatud järjekord, näita, mis õhurünnakule õhkutõusmiseks ja maandumiseks tuleb.

Kaks punast tsooni, mis on alloleval kaardil kõige nähtavamad, on piiranguvöönd (Restricteci tsoon), täpselt lennurada ja lennujaama lähedal asuv piirkond, kuna see liigub veidi mööda joont, tsoon muutub muidugi kõrguseks (veinivärv), see on liikunud mingil kaugusel piiranguvööndist, on meil sinine ring, mis on lubade tsoon, mis on täpselt see, kus asub ladu allpool oleval fotol, kus umbes 1 ms tagasi sain drooniga lennata, kuid rakendus kuvatakse nüüd piiratud tsoonina (ilma Fly Zone), ilma võimaluseta "üldkasutajatele" lend vabastada.

Nagu eespool rõhutasime, on võimalik esitada DJI-le taotlus lennata selles piirkonnas, kuid nõutav on tõestatud konto ja volitusdokument.


Pange tähele, et me saime kätte

Rakendusehoiatused leiavad aset kahes kohas siin Florianpolises, kus veel mõni nädal tagasi ei olnud teateid droonidega seotud probleemidest, hakkasid kehtima piirangud ja süsteemis ilmusid hoiatused.

Üks neist oleme teadlikult ja "lähedased" Herclio Luzi lennujaam Florianpolises täpselt 3 km sirgjooneliselt lennujaama lähima osa algusest, kuid mitte samal marsruudil nagu maandumine ja õhkutõusmine.

Selles kohas on ala, kus on mitu "väikest maja" traditsiooniliste kalapaatide hoidmiseks, lisaks muulile, väga ilus koht. Mul pole seal kõrget lendu, vaid mõni üksik, et kiirenemist võtta etteantud lendudega režiimidest nagu Circle, Helix jne, et lihtsalt vältida probleeme lennujaama läheduse tõttu, kuid tasub mainida, et see asub rajast kaugel.

Selles kohas pole praegu drooni tavakasutajale võimalik tõsta ilma DJI rakenduse volitatud e-posti kontota "Volitustsoon"otsetõlkes, Tsoon autoriseerimise teel. Teade ilmub kohe, kui lülitate drooni sisse / juhtimise sisse ja pääsete juurde DJI rakendusele, muutes lendamise võimatuks, esmalt traditsiooniline "Ei saa startida", pärast klõpsamist suunab teid olekuekraanile, kus punane teabeikoon ilmub jaotises "Üldine olek". kus meil on lõpuks teade "Lennukid on lendamise keelutsoonis", nagu näete allpool:

Teine olukord tekkis teel Itacorubi naabrusse, Av. Da Saudade on siin Florianpolises. See tee on kuulus selle poolest, et annab juurdepääsu saare põhjaosale.

Süsteem blokeerib droonid lendudel maksimaalse kõrgusega 150 meetrit, kohandades neid vastavalt tsooni tüübile: Kõrguse tsoon / Kõrguse tsoon. Ülaltoodud kaardil on võimalik märgata, et see tsoon on ühe lennuraja ja maandumistasandi marsruudijärjestus, mis asub isegi lennujaamast väga kaugel, rohkem kui 10 km, sealhulgas selle marsruudi keskel üle 150 meetri kõrgem mägi, määratledes süsteem asukoha järgmiselt: kõrguse tsoon.

Kui lendate rohkem kui 150 meetri kõrgusel vööndist välja, siis droonile sisenedes laskub see automaatselt määratud piirini.


Hea või halb?

DJI on oma foorumis saanud droonikasutajatelt rea kriitikat, sest piisab, kui värskendada ettevõtte droonide juhtimiseks kasutatavat rakendust DJI GO 4 ja piirangute komplekti, mida enne edastamist nende olemasoluks ei eksisteerinud. Oluline on arvestada, et värskendused toimuvad erinevatel aegadel vastavalt kasutajariigid / -territooriumid, on mõnes riigis sarnased piirangud nendega, mida on Brasiilias kauem kohaldatud.

Minu arvates on seda tĂĽĂĽpi toodete loomulikul protsessil – ettevõtetel, kes käituvad erinevalt sellest, mida DJI teeb – mitmeid probleeme mõne kasutaja teadmatusega. Oluline on märkida, et isegi laia vaatevälja korral on mehitamata õhusõidukite juhtimisel keeruline õnnetuste vältimiseks õiget otsust teha, kui teil on väikelennuk või helikopter, mis viib mehitamata õhusõidukite juurde, nagu näeme allolevas videos .

Kanalil on lahe video JViana droonid YouTube'is selgitab ta selles osas kahtlusi, see on proovimist väärt.

BrasiiliasVeel üks väga oluline detail Brasiilia seaduste kohta, millel puudub otsene seos DJI andmebaasi ja süsteemiga. USA-s on AirMAP-il väga keerukas protsess lendude vabastamiseks, samuti DJI-süsteem, kui see puudutab registreeritud ja registreeritud kasutajaid.

Siin pole protsess nii kiire, kuid seda tuleb teha seaduse järgimiseks. Kõik on teie enda otsustada SARPAS, soovitame probleemide vältimiseks registreeruda ja autoriseerida, eriti kui vaja on piiratud lende. Kui teete drooni lahti ja saate lennata piirkonnas, kus riiklikud seadused seda ei luba, kui teil pole drooni jaoks korralikke lubasid ja registreerimisi, võivad teil tekkida probleemid, näiteks trahvid ja konfiskeeritud droonid.

Aja jooksul võib olla võimalik, et igas piirkonnas saab nende "klassifikatsiooni" paremaks muuta, nagu juhtus ühel meie juhtumist, kui saime teate siin Florianpolises, kus on mägesid, mis on määratletud kõrgusetsoonist kõrgemad.


Neile, kes pole veel näinud meie Mavic 2 Pro analĂĽĂĽsi ja Mavic 2 Pro võrdlust Mavic 2 Zoomiga, järgige allolevat linki: – VideoanalĂĽĂĽs: Mavic 2 Pro on parim DJI droon, mis eales välja töötatudDJI Mavic 2 Pro või Mavic 2 Zoom, kumba te ostate?

(tagToTranslate) dji go (t) nfz (t) lennutsoone pole (t) geosoon (t) 4k droon (t) parimad droonid (t) ei saa lennata (t) droonid ei lenda (t) dji go 4 (t) ) droonirakendus