contador gratis Skip to content

Mida nad järgivad? Tutvuge kuulsuste video rämpsposti tavadega Twitteris Sotsiaalmeedia

Mida nad järgivad? Tutvuge kuulsuste video rämpsposti tavadega Twitteris Sotsiaalmeedia

Twitteris levinud rämpspostikaameratest sai teisipäeval (10) arutelu teemaks pärast seda, kui YouTuber Felipe Neto säutsus tava kohta kriitikat. Jagage kuulsuste lühivideoid avalikes mikroblogides, eriti k-popperi kogukonna (k-popi fännid, Korea levimuusika) seas, kes otsivad oma iidolite nähtavust läbi fancami leviku. Tavaline on aga seda tüüpi sundklippide postitamine isegi niitidele, millel pole muusikažanriga mingit seost, näiteks tõsistele ja leinapostidele.

LUGEGE: Twitter paljastas Brasiilias kõige laialdasemalt kasutatavad emotikonid 2019. aastal

Fännikaamerate avaldamine on olnud paljude aastate praktika, kuid see termin on viimastel päevadel populaarsust kogunud ja märkis huvi suurenemist järgmisel päeval pärast Felipe Neto kaebust, selgub veebitreeningu Google Trends andmetest. Uurige altpoolt, mida fancan tähendab, ja mõelge kuulsustega videote liigse jagamise kriitikat.

Felipe Neto valitses taas arutelu fännikaamerate kasutamise üle Foto: Gabrielle Ferreira / TechTudoFelipe Neto valitses taas arutelu fännikaamerate kasutamise üle Foto: Gabrielle Ferreira / TechTudo

Felipe Neto valitses taas arutelu fännikaamerate kasutamise üle Foto: Gabrielle Ferreira / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Fancami määratlus tuleneb ristmikust fänn (inglise keeles f) ja nukk (lühike kaamera jaoks). Nagu nimest järeldada võib, koosneb see harjutus fännide iidolifilmide tegemisest. Esitajate esitlusklippe redigeeritakse videote lühendamiseks ja levitatakse Internetis, et meelitada rohkem inimesi.

Fännide jagamine toimub peamiselt Twitteris, sest see on üks suurimaid suure fännikogukonnaga sotsiaalseid võrgustikke. Rämpspostikaamerad seisnevad nende videote avaldamises vaidluse lahendamiseks, et suurendada vaatamisi ja muuta oma iidol paremini tuntuks. Väärib märkimist, et ehkki k-popperi populaarsust koguvad, propageerivad ameerika popifännid ka ähvardamise tava, jagades lühikesi klippe kunstnikest nagu Lady Gaga ja Ariana Grande.

Brasiilia Internetis avaldatud ohtude kriitika sai alguse YouTuber Felipe Neto jutust. Teisipäeval (10) avaldatud teates kritiseeritakse väljaandeid ilma postituste fännide kaamerateta, eriti kui need käsitlevad tõsiseid probleeme.

Selle tava arutelu ei toimu ainult Brasiilias: esmaspäeval (9) teatas ameeriklane YouTuber Keem, et ta denonsseeris Twitterina enam kui 4000 rämpsposti kontot. Seejärel reklaamis ta mikroblogides hashtagi #BanKpopAccounts (Portugali keeles k-popi kontosid keelavad). Tagar ilmus Momentos do Brasil'is samal päeval kui YouTuberi plahvatus, kuid sildi üldiselt k-popper mõnitas Keemi kaebust.

Vahepeal säutsid kasutajad Brasiiliast sõnumi, mis toetas Felipe Neto kriitikat.

Lisaks rämpspostile seatakse fännikaamerate kasutamises kahtluse alla ka tahtmatute pettuste privaatsus ja autoriõiguse vaidluste oht. See praktika toimib aga ĂĽldiselt positiivselt k-pop-grupi EXID kuulsaima iidoli – olukorra, mis tekib laulja Hani – populariseerimisel ja tegemisel.

Korea popgrupp EXID oli vähetuntud 2014. aastal, kui nad andsid välja singli "Üles ja alla". Laul, mis oma ilmumisnädalal isegi Lõuna-Korea saja parima hulka ei jõudnud, sai edukaks pärast seda, kui laulu esitanud Hani fänn noorendas. Klipp, mis kogus YouTube'is enam kui 20 miljonit vaatamist, oli peamiselt vastutav uute lugude täiustamise eest, mis hiljem jõudis Aasia riikide enimmängijate seas esikohale.

Kuidas rämpspostist Twitteris teatada

Kui kahtlustate, et teie levialas on fännikaameratega palju vastuseid, võite teatada praktikast Twitteris rämpspostina. See funktsioon on kasulik, et hoida suhtlusvõrgustiku moderaatoreid teadlikest kahtlasest tegevusest ning selle tulemuseks võib olla postituste kustutamine ja kontode keelamine korduvate tegevuste korral. Aruandlust saab teha ainult rakenduse veebi- või mobiiliversiooni kaudu.

Tuhandetest reportaaĹľ mobiili kaudu Foto: Reproduo / Helito BeggioraTuhandetest reportaaĹľ mobiili kaudu Foto: Reproduo / Helito Beggiora

Tuhandetest reportaaĹľ mobiili kaudu Foto: Reproduo / Helito Beggiora

Postitusest teatamiseks klõpsake lihtsalt postitusel ja valige suvand "Teata Tweet". Kuvatavatest teatamisvalikute hulgast valige "kahtlusta või saada rämpsposti", kui soovite sellest rämpspostina teatada. Seejärel valige aruande lõpetamiseks suvand „Rämpsposti saatmiseks vastamisfunktsiooni kasutamine“.

YouTube ei lae videoid ĂĽles: miks? Uurige seda TechTudo foorumist.

Twitter: kuidas populaarsetele teemadele mobiiliga juurde pääseda

Twitter: kuidas populaarsetele teemadele mobiiliga juurde pääseda