Mida saame turvarikkumisest õppida?

Oluline on teada, kuidas reageerida arvuti turvalisuse ohtudele, kuid sama oluline on teada, kuidas varasematest vigadest õppida. ENISA töötab välja töö, mis põhineb möödunud aastal registreeritud juhtumitel.

Nende andmete abil saavad Euroopa üksused teada, millised küberohud on kõige tavalisemad, lisaks sellele, et neil on õnnestunud visandada seitse ideed, mida selles valdkonnas tuleb teha.

TeK võtab põhipunktid kokku järgmises infograafikus:

Portugali osas avalikustas riiklik küberturvalisuse keskus hiljuti TeK-le, et lisaks mobiilseadmetele ähvardamisele on 2016. aastal lisaks muudele suundumustele ka tähelepanu pöörata.

„Oleme näinud arvuti väljapressimise ja andmepüügiga seotud juhtumite arvu kasvu. Samuti näeme nägemisjuhtumite arvu suurenemist ja eriti kõnesid tuntud üksuste nimel, kes soovivad teie arvutisse või nutitelefoni installida pahatahtlikku tarkvara, ”selgitas operatsioonide osakonna koordinaator Lino Santos.

Huvilised saavad kasutada TEKi spetsiaalset küberturvalisuse teemat ja kui saab teada, et Portugal peab koostama tegevuskava, mis koondab kõigi selle segmendi pädevate riiklike asutuste panused.