Mida saan Shell Scriptiga teha?

Hiljuti esitas üks Diolinuxi EAD-i õpilastest huvitava küsimuse: mis on shelliskriptidega võimalik? Kuna see on väga levinud küsimus, mõistame siin artiklis paremini, mis on shelliskriptidega võimalik ja millal shelliskripte kasutada (või mitte).

Esimene asi, mida peame mõistma, on see, et programmeerimiskeeled (ja lisan siia ka shelliskriptid) on tööriistad, mida tehnikahuvilised probleemide lahendamiseks kasutavad.

Sõltuvalt probleemi olemusest on sobivamaid tööriistu.

Ma seletasin:

Oletame, et peate tahvlit vaatama. Teil on võimalus valida käsisae ja kööginoa vahel. Millise valite?

Loe ka: Programmi Linuxi installimise automatiseerimiseks Shelli skripti loomine

Muidugi on saag kiiremini ja väiksema vaevaga töötav tööriist … aga … kui soovite nuga kasutada, siis see töötab ka, lihtsalt see nõuab * rohkem * rohkem pingutusi ja kauem.

Programmeerimiskeel on sama, mistõttu pole olemas “parimat keelt”.

IgaĂĽks neist on hea ĂĽhes asjas ja mida rohkem “tööriista” valdate, seda paremini ja kiiremini probleemi lahendate.

Shelli skript on keel, mille abil palute Bashil mitut tüüpi ülesandeid automatiseerida, eriti kui need toimingud hõlmavad terminalikäskude kutsumist.

Bash saab käsirea käskudega suheldes suurepärase töö (käsuväljundite hõivamine, käskude täitmise konditsioneerimine jne) ja seetõttu on Bash eelistatud tööriist eriti haldusülesannete automatiseerimiseks.

? 5 põhjust Shell Scripti õppimiseks ja Linuxi valdamiseks

Muidugi on ka teistes keeltes võimalik saavutada sama tulemus, kuid see ei pruugi olla nii tühine kui shelliskriptides.

Samuti on vastupidi. Olen näinud inimesi, kes rakendavad shelliskriptide veebiservereid (näiteks apache või nginx). Muidugi see töötab, kuid see on lahendus, mis ei laiene. Shell Script ei ole suure jõudlusega keel ja seetõttu ei saa seda veebiserverit, ehkki see on suurepärane õppetöö jaoks mõeldud harjutus, kasutada “päris”, kuna see on kehva jõudlusega võrreldes C- või C ++ -ga kirjutatud serveritega.

? https://github.com/avleen/bashttpd

Teine näide on tõeliselt lahe projekt: Mario shelliskriptis.

See on üsna sensatsiooniline ja näitab kogu shelliskriptide jõudu, kuid kindlasti mitte ideaalne tööriist mängude kirjutamiseks.

Töö kokkuvõte:

Võimsus on programmeerija käes, otsustades, milline on kõige sobivam tööriist probleemi lahendamiseks, ja kui probleem hõlmab terminalis saadaolevate käskude automatiseerimist ja haldusülesandeid, ei pea te järele mõtlema ja saate täppe saata shelliskriptidena.

Muide, kui teil on juba käsurea kogemus ja soovite selle järgmisele tasemele viia, siis mõistke, kuidas skriptimisprotsess töötab, ja mõistke erinevaid operaatoreid ja struktuure, mida bash pakub protsesside automatiseerimiseks.

Kursuste ootejärjekord on olemas, avamiseks on 100 kohta, siiani on meil loetletud 84, nii et kui olete huvitatud, jookse sinna vaatama!

Selle teksti kirjutas Tiago Salem, meie õpetaja Diolinux EAD-s.

Järgmine!