Uuringus selgus, et ahvatlevad tõsiseid suhteid otsivad rakenduste kasutajad Sotsiaalmeedia

Mida seksida? Õppige sõnumite kaudu kõike seksuaalpraktika kohta Rakendus

Vestlus veebisõnumite kaudu on miljonite kasutajate igapäevaelu osa, ehkki WhatsApp on muutunud populaarseimaks rakenduseks maailmas. Üks viis selle keskkonnaga toimetulemiseks on seksimise praktika, mis seisneb erootilise sisu, sõnumite, fotode või videote jagamises Messengeri ja sotsiaalsetes võrgustikes. Ameerika meditsiinilise ühingu Pediatrics ajakirja teadusuuringute kohaselt on alla 18-aastaste noorte seas levinud riskantne tegevus, mis moodustab 25% selle tüüpi intiimmaterjalide saamisest.

Noorte osalemine selles praktikas näitab ka rühma kokkupuudet riskidega, näiteks lekke võimalusega ja võimalusega, et see sisu antakse edasi kolmandatele osapooltele ja avalikuks saada. Täiskasvanute jaoks, kes ei loobu seda tüüpi suhtlemisest, on siiski selliseid teenuseid nagu telegramm, signaal ja tolm, mis võivad sel juhul olla vähem riskantsed. Pidage meeles, et seda tüüpi Interneti-ühenduse pidamine on kasutaja kohustus.

Mis on sextorso? Seksuaalkujutistega kuritegude mõistmine

1 kolmest tekstisõnumist: seksi ja tehnoloogiat ühendavad tavad seavad ohtu kasutaja intiimsuse. Foto: Luciana Maline / TechTudo

Seksimine: seksi ja tehnoloogiat ĂĽhendavad tavad seavad ohtu kasutaja intiimsuse.Foto: Luciana Maline / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Mõiste "seksimine" on sõnade "seks" ja SMS-i kombinatsioon, mida saab vabalt tõlkida kui "seks tekstisõnumite kaudu". Tänapäeval on sellel sõnal laiem tähendus ja see viitab ka fotode, videote ja helisõnumite saatmisele. Selle põhjuseks on tavade moderniseerimine koos mobiilsidetehnoloogia arenguga ja vestlusrakenduste, näiteks WhatsApp, Messenger, Instagram ja Snapchat, saabumine, mis võimaldavad uusi võimalusi. Sellisena mõistetakse seksimist kui isikliku erootilise sisu vahetamist mis tahes elektrooniliste vahendite abil.

Iga neljas noor tunnistab, et on saanud seksuaalse sisuga sõnumi. Selle järelduse tegi uuring, mille avaldas ajaleht American Medical Association of Pediatrics. Uuring näitas ka, et iga seitsmes väitis, et on seksinud. Jagamise sageduse osas aktsepteerib umbes 27,4% materjali erootilise varjundina, 14,8% vastutab seda tüüpi lähenemisviisi eest.

Teadlased suutsid tuvastada, et 12% küsitletud noortest oli saatnud sekste (ingliskeelne termin seda tüüpi sõnumitele) kolmandatele isikutele ja umbes 8,4% olid kuulnud mingit selgesõnalist sisu, mida edastati ilma loata. Seega näitab käesolev uuring seda tüüpi käitumise suundumusi noorukieas, lisaks toob praktika välja selle grupi seksuaalse arenguga seotud tegurina.

Selle tulemuse saavutamiseks analüüsisid teadlased 39 uuringu andmeid, mis viidi läbi ajavahemikus jaanuar 1990 kuni juuni 2016 ja hõlmas üle 110 tuhande noorema kui 18-aastase noore maailma eri riikidest.

2/3 tekstidest mis? Lisateavet seksipraktikate kohta saate fotosõnumite kaudu: Reproduction / Kaspersky Lab

Mida seksida? Lisateavet seksipraktikate kohta saate fotosõnumite kaudu: Reproduction / Kaspersky Lab

Võimalikud riskid ja võimalused enda kaitsmiseks

Vaatamata selle populaarsusele on oluline olla teadlik intiimsete hetkede Internetis jagamise võimalikest riskidest. Seda tüüpi sisu lekib võrku kas kättemaksu kaudu (tuntud kui kättemaksu porno) või on korratud ohvrite andmete küberkriminalistlikku sissetungi. Koomiku ja YouTuber Whindersson Nunes'i naise 20-aastase Brasiilia poplaulja Lusa Sonza hiljutine juhtum. Tal oli oma Instagrami kontole Stories postitatud alasti foto 3. veebruaril 2019. Sel ajal ütles kuulsus, et tal on enne lekke tekkimist raskusi sotsiaalsete võrgustike profiilidele juurdepääsuga.

Lisaks sisu saatmisele usaldusisikuna on soov sellist olukorda vältida ka turvalise Interneti-ühenduse säilitamine, st näiteks avalike võrkude vältimine. Samuti on oluline eelistada selliste rakenduste kasutamist, mis töötavad otsast lõpuni krüptimissüsteemidega, näiteks WhatsApp ja Telegram. Üks soovitus on valida parooliga privaatvõrk ja eelistatavalt sertimisprotokolli, näiteks WPA2 abil, mille eesmärk on tagada virtuaalne keskkond, mis on halbadele inimestele vähem kättesaadav.

Muud kaitsenõuded kehtivad tarkvara suhtes, mis võtab kasutusele metoodikad, mis takistavad jagatud andmete pealtkuulamist, sealhulgas arendusmeeskonna poolt. Krüptimismeetodid lammutavad kõik sellele sisule viitavad küberneetilised keeled ja kui andmed satuvad valedesse kätesse, on inimesel vaid räpane ja näiliselt mõttetu tähemärkide loetelu, mis viib kuhugi. Näpunäited, nagu paroolide või mobiiltelefonikoodide mitte jagamine kolmandate osapooltega, aitavad Internetis ka kasumlikumat kogemust säilitada.

Oluline on märkida, et erootiliste fotode või videote avalikustamine ilma omaniku nõusolekuta põhjustab laimu või solvavat kuritegu, tuginedes KrK §-dele 139 ja 140.

Täiustatud turvalisusega rakendus

Tuginedes soovitustele kasutada tugevdatud turvasüsteemidega rakendusi, peetakse Telegramit rivaaliks WhatsAppile, kes võitis tänavu märtsis kolm miljonit kasutajat teiste sotsiaalsete võrgustike ebastabiilsuse tõttu. Messengeri kaudu saavad huvitatud pooled teha salajasi vestlusi, mis lubavad vestluses privaatsust ja võimaldavad neil saata hävitavaid sõnumeid.

Funktsiooni "salajane vestlus" kasutamisel kaob vestlus ühest telefonist, kaob see ka teisest. Lisaks kaotab teade mõne aja pärast kehtivuse. See tasuta rakendus on lisaks töölaua- ja veebiversioonidele saadaval ka Androidi, iPhone'i (iOS) ja Windows Phone'i telefonidele. Platvormid võivad olla alternatiiviks neile, kes eelistavad seda tüüpi suhtlust.

Veel üks platvorm, mida saab kasutada Signal Messengeri erootilise sisu jagamiseks. See tasuta teenus pakub tarkvaraturul tunnustatud kaitsesüsteemi, nagu näitas TechCrunchi tehnoloogia eriportaal. Saadaval Google'i ja Apple'i seadmetele, on kogu rakenduse teksti- ja failivahetus krüptitud ja kasutaja saab seada ajapiirangu, et saadetud sisu jääks juurdepääsetavaks.

3/3 Kuidas kasutada Signalit, üliohutut sõnumitoojat Androidi ja iPhone'i jaoks Foto: Daniel Dutra / TechTudo

Kuidas kasutada signaali, ĂĽliohutut Messengeri Androidi ja iPhone'i jaoks Foto: Daniel Dutra / TechTudo

On ka teisi rakendusi, mis pakuvad seksimiseks ka vähem riskantset keskkonda. Nii on see Snapchati, Tolmu ja Stealthy puhul. Esimene toimib sotsiaalse võrgustikuna, mis muudab jagatud materjali mõne sekundi jooksul nähtavaks. Lisaks teatab see teile kohe, kui saatja teeb ekraanipildi (ekraanipilt). Dust Messengeri korral vestlusi platvormile ega seadme mällu ei salvestata. Sõnum kustutatakse mõne sekundi jooksul pärast seda, kui adressaat seda nägi, ja sõnumi saab kustutada ka pärast saatmist. See rakendus näitab ka seda, kas ekraani registreerimine on tehtud.

Nagu Telegram, põhineb ka Stealthy Blockstack programmil, detsentraliseeritud Internetil. Selle mehhanismi aktiveerimisel säilitab süsteem kogu jagatud sisu, piiratud juurdepääsuga vestluse liikmetele. Kõik kolm tarkvara on lisaks veebiversioonile saadaval ka Google'i ja Apple'i opsüsteemides.

Veel üks väljendusvorm, mis on seksimise tava sisse lülitatud, on seksuaalsed emotikonid sõnumites. Skulptuurid tähistavad visuaalselt kullerite ja sotsiaalsete võrgustike kaudu sõnumeid edastavate inimeste kavatsusi. Sel moel saavad nad teema kontekstualiseerida ja virtuaalse suhtluse nüansse kanda. Mõned levinumad näited on: salapärase välimusega naeratus nägu (), vilgub () või saadab suudlusi (), veelgi sugestiivsemad näited, nagu keel (), baklažaan () ja tilgad (). Selle funktsioonid võivad olla väga kasulikud neile, kellele meeldib virtuaalseid sõnumeid kiusata.

Mis on teie mobiili parim rakendus? Kommenteerige TechTudo foorumit.

Kuidas WhatsApi kleebiseid meisterdada Androidi rakenduse Sticker Studio abil

Kuidas WhatsApi kleebiseid meisterdada Androidi rakenduse Sticker Studio abil