Mida tähendab FYI? Mõistke levinud akronüüme e-kirjas

Lühendeid, näiteks FYI, ASAP ja A / C, kasutatakse sageli töömeilis või muudes ametlikes olukordades. Inglise keeles kasutatakse palju lühendeid. Muud terminid, näiteks RSVP, pärinevad prantsuse või isegi ladina keelest, näiteks PS. On ka neid, mis on kohanenud portugali keeles, näiteks PSI, ja neid, mida kasutatakse valesti, näiteks kuulus Att. Nii paljude valikute korral tekivad sageli kahtlused. Allpool on loetelu üheksast korporatiivses keskkonnas kasutatavast akronüümist, nende päritolust ja tähendusest.

Mis on #tbt? Vaadake Instagramis kasutatud räsimärkide tähendust

Ăśks kolmest akronĂĽĂĽmist, mida kasutatakse kõige sagedamini töömeilides ja ametlikel ĂĽritustel – Foto: Disclosure / Apple

AkronĂĽĂĽm, mida kasutatakse kõige sagedamini töömeilis ja ametlikel ĂĽritustel – Foto: Avalikustamine / Apple

Kas soovite osta soodushinnaga mobiiltelefone, telereid ja muid seadmeid? Leidke TechTudo võrdlus

FYI on ingliskeelne lĂĽhend, mis on korporatsioonides hästi tuntud. See tähendab “teie teavitamiseks”. Seda fraasi kasutatakse tavaliselt meili edastamisel ja see näitab, et sisu on saaja jaoks oluline. LĂĽhend FYI saab portugali keeles kaks mugandust: PSI (teie teavitamiseks) või PSC (Teie teada).

Teine tuntud töömeili lĂĽhend on ASAP. See väljend on ka inglise päritolu ja tähendab “nii kiiresti kui võimalik “, Midagi sellist” võimalikult kiiresti “, portugali keeles. See termin tähistab kiireloomulisust, kas kiiret e-kirjale vastamist või näiteks konkreetse ĂĽlesande täitmist.

Erinevalt eelmisest lĂĽhendist on RSVP prantsuse päritolu ja tähendab „R.Ă©pondez S’il Vous PlaĂ®t “Tõlgitud: palun vastake. Ăśldiselt kirjutatakse fraasid kirja või e-kirja lõppu ja neid kasutatakse saajale meelde tuletamiseks, et nad kinnitaksid, kas nad osalevad tööüritustel või koosolekutel. RSVP-d kasutatakse laialdaselt ka pulmakutsetes.

2/3 Kui saate meilisõnumi, milles on RSVP-väljend, pidage meeles, et kinnitage oma kohalolekut ĂĽritusel – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Kui saate e-kirja RSVP-väljendiga, ärge unustage oma kohalolekut ĂĽritusel kinnitada – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

AkronĂĽĂĽm inglise keeles C / O viitab väljendile “Care Of” ja lisaks e-postile kasutatakse seda ainult teatud inimestele mõeldud kirjades või tellimustes. Näiteks väli “C / O” viitab ettevõtte nimele ja “To” vastab saajale. Seega väheneb oht, et sama ettevõtte teised inimesed avavad kirjavahetuse. Sellel terminil on ka Brasiilia versioon: A / C (“Aos Duidados”).

Att kasutatakse tavaliselt ametliku hĂĽvasti jätmiseks e-kirja lõpus. Erinevalt paljude inimeste arvamusest tähendab see inglise keeles „Attention” ja sellel on sama kasutusviis kui terminil „A / C” (Under Care) või „Attached” (Attached). Ă–eldes “Teie” Tõde on kasutada “At.te” või vältida lĂĽhendeid.

ABS, mis tähistab “Kallistusi”, on juhuslikum alternatiiv ettevõtte e-kirjadega lõpuks hĂĽvasti jätmiseks. AkronĂĽĂĽmidele järgneb tavaliselt enne inimese allkirja koma. Teine võimalus – vältida liigset mitteametlikkust, on kirjutada täismahus: “Kallistused”.

Lühend PS tuleb ladina keelest ja tähendab „Post Scriptum (Kirjutatud pärast). Seda fraasi kasutatakse teatud olukordades tavaliselt meilisõnumi lõpus: saatja soovib lisada kogu tekstis eiratud teavet. See väldib kogu sisu uuesti kirjutamist.

LĂĽhendit Obs., Mis tähendab “Vaatlus”, kasutatakse e-kirja lõpus, et juhtida tähelepanu konkreetsele teemale. See tähendab, et seda fraasi kasutatakse teabele suurema rõhuasetamiseks. Tasub rõhutada vajadust kasutada koolonit, et osutada, et millestki teavitatakse allpool (“Obs.:”).

3 mitteametlikes e-kirjades saadud kolmest väljendist nagu “Tks” või “Abs” – Foto: Disclosures / Microsoft

Väljendeid nagu “Tks” või “Abs” võetakse vastu mitteametlikes e-kirjades – Foto: Disclosures / Microsoft

Inglise keelest tuletatud lĂĽhend “Tks” tähendab “aitäh” (portugali keeles aitäh). Seda saab kasutada tänupĂĽhade kontekstis. Kasutamine sõltub sellest, kas teie töökeskkond on lõdvestunud.