Mida tähendab TA TikTokis? Tutvuge 5 suhtlusvõrgustike slängiga

Hashtagid nagu #FY või #FYP, #POV ja #IB on TikTokis väga populaarsed, kas kommentaaride jaotises või sotsiaalvõrgustike videote pealkirjades. Slängisõnad võivad uustulnukad segada Androidi ja iPhone’i (iOS) rakendustes, kuna neid kasutatakse TikTokis väga konkreetses kontekstis. Järgmises loendis selgitatakse, mida need väljendid tähendavad, lisaks selgitatakse, kuidas neid sotsiaalsetes võrgustikes kasutada.

LOE: Instagram jäljendab oma peamist rivaali ja vabastab Brasiilias uue funktsiooni

1/5 loendist, milles selgitatakse, mis TA on TikTokis ja teistes Hiina sotsiaalsete videovõrkude hashtagides – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Nimekiri, milles selgitatakse, mis TA on TikTokis ja teistes Hiina sotsiaalse videovõrgustiku hashtagides – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Mis on TikTok?

Sõna “TikTok” pärineb onomatopoeetilisest biidist, mis jäljendab kella tekitatud heli. Seda terminit kasutatakse ka teatud aja jooksul toimingute tähistamiseks. Sotsiaalvõrgustiku nimi viitab kasutaja lĂĽhikestele klippidele, mis on TikToki eesmärk. Rakenduse kaudu on võimalik avaldada ainult lĂĽhikesi videoid, mille maksimaalne kestus on 15–60 sekundit.

2/5-st Ă•ppige, mida TikTok tähendab portugali keeles – Foto: Ana LetĂ­cia Loubak / TechTudo

Siit saate teada, mida TikTok tähendab portugali keeles – Foto: Ana LetĂ­cia Loubak / TechTudo

2. Mis on TikTokis #FY (või #FYP)?

TikToki kriteeriumid vahekaardil „For You” kuvatavate videote valimiseks on mõistatus. TikToki leht “For You” kogub algoritmiliselt klippe, mida peaksite vaatama. Sellel vahekaardil postituste reklaamimiseks kasutavad kasutajad postituse pealkirjas räsimärke #FY või #FYP. Termin viitab sinu jaoks ja oma lehe jaoks (portugali keeles: “teile”, “teie lehele”). Pole veel teada, kas selle ĂĽhenduse lõi rakendus või kas see tegelikult toimis.

TikToki 5-st 5-st TA-märgendist kasutatakse postituste suurema nähtavuse tagamiseks – Foto: Reproductions / Emanuel Reis

TikToki # TA-silti kasutatakse postituse suurema nähtavuse tagamiseks – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

3. Mis ebaõnnestus TikTokis?

Kui kitarr tähendab olla edukas, läbikukkumine see tähendab vastupidist: ebaõnnestuda. Seda terminit kasutatakse laialdaselt sotsiaalvõrgustikes, sealhulgas TikTokis. Kui video ei lähe viirusesse ja saab mitu vaatamist, meeldimist ja kommentaari, tähendab see, et video on tõrge.

Seetõttu otsivad kasutajad viise, kuidas oma postitused edu ja populaarsust saavutada – nimelt saavutada. “Kui sa ebaõnnestud, pole seda kunagi olnud” on levinud fraas ka teistes sotsiaalvõrgustikes ja seda kasutatakse siis, kui keegi alustab ketti ja kardab, et keegi ei vasta.

4/5 Mõistet “flopped” kasutatakse ka TikTokis ebaõnnestunud väljaannete jaoks – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Mõistet “kukutamine” kasutatakse TikTokis ka ebaõnnestunud avaldamise korral – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

4. Mida tähendab #POV TikTokis?

Video # POV (lĂĽhend seisukohast, Portugali keeles “Point of view”) on TikToki kasutajate loodud postituste Ĺľanr. POV keskendub sellele, et vaataja saaks osa sisust, nii et ta oleks video tegelasena positsioneeritud.

#POV-videod hõlmavad üldiselt teemasid, mis annavad vaatajatele rolli. Teemad on laiad, ulatudes õudusest teismelise fantaasiani. See viis on suutnud luua illusiooni interaktsioonist videot vaadatavate ja nende vahel.

5/5-st #POV tähendab TikTokis „vaatenurka” – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

#POV tähendab TikTokis „vaatenurka” – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

5. Mida tähendab #IB TikTokis?

#IB on ka silt, mis tekitab TikToki uustulnukates veidi segadust. See on lühike inspireeritud (“Inspireeritud”, portugali keeles). Seda terminit kasutatakse profiili krediteerimiseks, kui otsustate sarnast või sarnast videot esitada. Selle eesmärk on selgitada idee päritolu, mainides teist profiili, et inimesed saaksid sellele juurde pääseda.

Mis on parim videotöötlusprogramm? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Kwai: kuidas kasutada sotsiaalseid võrgustikke WhatsAppi oleku videote tegemiseks

Kwai: kuidas kasutada sotsiaalseid võrgustikke WhatsAppi oleku videote tegemiseks