Apple soovib, et tema uus sisenemisnupp asetataks Google'i ja Facebooki peale

Mida tähendab tegelikult Apple’i ja Inteli kokkulepe?

Selle nädala alguses teatas Wall Street Journal, et Tim Cooki juhitav ettevõte võib järgmisel nädalal lõpetada Inteli mobiilside modemite divisjoni ostud. Nüüd kirjeldab Apple avalduses selle ostu praktilisi mõjusid, lisades, et see annab ettevõttele juurdepääsu enamusele Inteli modemidivisjonile.

Kokkulepe näeb ette, et Apple’iga liitub umbes 2200 Inteli töötajat ning Apple’i ettevõttesse integreeritakse ka seadmed ja liisingud.

Lisaks kuulub Apple’ile ĂĽle 17 000 traadita tehnoloogia patendi, alates telefonimudelite protokollidest kuni modemi arhitektuuride ja operatsioonideni.

Intel saab jätkata modemite väljatöötamist muudele kui nutitelefonide rakendustele, näiteks arvutitele, Interneti-seadmetele ja autonoomsetele sõidukitele, ütles Steve Jobsi loodud ettevõte.

Eeldatakse, et tehing lõpeb selle aasta viimases kvartalis, eeldusel et see on heaks kiidetud seadusandluse ja muude sätetega.

Mõlemale ettevõttele soodne tehing

Inteli tegevjuhi jaoks võimaldab see leping ettevõttel keskenduda 5G tehnoloogia arendamisele, “kaitsta meeskonna loodud kriitilist intellektuaalset omandit ja kaasaegset tehnoloogiat”. Oma avalduses ĂĽtles Bob Swan, et Intel austab Apple’i ja usub, et see on õige ettevõte oma meeskonda edasi viima.

Ka Apple on selle lepinguga väga rahul. Riistvaratehnoloogia osakonna asepresidendi sõnul on ettevõttel “väga hea meel, et saab loota nii paljudele suurepärastele inseneridele, kes liituvad meie kasvava mobiiltelefonitehnoloogia kontserniga”. Johny Srouji arvates aitab see meeskond kiirendada tootearendust tulevikus ja “võimaldab Apple’il tulevikus veelgi eristuda”.

Tasub meeles pidada, et hiljutine Inteli ja Qualcommi 5G-modemi kokkulepe põhjustas Inteli lahkumise sellelt turult, arvestades, et see ei oleks kasumlik.