Mida teeb veebileht Consumidor.gov.br? Tutvuge ettevõtte kaebuste veebisaidiga | Tootlikkus

Mida teeb veebileht Consumidor.gov.br? Tutvuge ettevõtte kaebuste veebisaidiga | Tootlikkus

Consumidor.gov.br on föderaalvalitsuse platvorm ettevõtete ja tarbijate vaheliste konfliktide vahendamiseks. Tasuta see teenus hõlbustab probleemide lahendamist ilma bürokraatiata ja on täielikult võrgus. Ehkki sellel on Reclame Aqui suhtes mõningaid sarnasusi, paistab see platvorm silma, kuna seda jälgivad Procon ja muud tarbijakaitse esindajad. Järgmises reas saate aru, kuidas Consumidor.gov.br töötab ja selgitage oma peamisi kahtlusi saidi suhtes.

LUGEGE: alasti mĂĽĂĽa saab Internetis; tunne teda

Mida teeb veebileht Consumidor.gov.br? KĂĽlastage kaebuste veebisaiti Foto: Reproduo / Ana Letcia LoubakMida teeb veebileht Consumidor.gov.br? KĂĽlastage kaebuste veebisaiti Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Mida teeb veebileht Consumidor.gov.br? KĂĽlastage kaebuste veebisaiti Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Consumidor.gov.br: mis ja kuidas see töötab?

Consumidor.gov.br on avalik teenus, mis on suunatud ostjatele, kes soovivad ettevõtte vastu kaebusi esitada. Kasutajad saavad väita, et tooted ja teenused on otse brändiga, ilma vahendajate vajaduseta.

See toimib nii: kõigepealt registreerib klient veebisaidi ja kontrollib, kas ettevõte on süsteemis registreeritud. Seejärel esitab ettevõte kaebuse ja ootab ettevõtte vastust, millel on kaebusele vastamiseks aega kuni kümme päeva. Pärast vastamist peab kasutaja hindama välja antud positsiooni ja klassifitseerima olukorra lahendatuks või mitte. Tarbijate vastamise tähtaeg on kuni 20 päeva.

Sel perioodil on võimalik rahuldava kokkuleppe saavutamiseks ka tarnijatega läbi rääkida. Nupust "Suhtlemine tarnijatega", mis asub lehe lõpus, on klientidel võimalus vajadusel lisada dokumente ja täiendada kaebusi muude andmetega.

Reaktsiooni hindamiseks klõpsake lihtsalt tarnija vastuse hindamist. Väärib märkimist, et tarbijatel on kohtuotsuse tegemiseks ainult üks võimalus, mis sulgeb juhtumid süsteemis ja hoiab ära muu suhtluse ettevõttega. Lisaks suletakse nõue automaatselt, kui kasutaja jätab 20-päevase perioodi vahele.

Kas ohutu Consumidor.gov.br?

Riikliku tarbijasekretariaadi (Senacon) algatus, veebisait Consumidor.gov.br confivel. Kasutajad saavad oma isikuandmeid ja dokumente esitada ilma turvaprobleemideta, kuna seda saiti jälgivad lisaks avalikkuse ministeeriumile, avalikele kaitsjatele ja teistele asjakohastele organitele ka Procons. Väärib märkimist, et veebisaidil Consumidor.gov.br pakutavad teenused ei asenda selle traditsioonilise kanali pakutavaid teenuseid.

Consumidor.gov.br on registreeritud enam kui 520 ettevõtet erinevatest turusegmentidest. E-kaubanduses on võimalik leida suuri nimesid, näiteks Luiza Magazine, Americanas.com, Casas Bahia ja Dafiti, aga ka pangad, lennufirmad, supermarketid ning vee- ja elektritarnijad. Sellesse loendisse kuuluvad ka elektroonikat tootjad, näiteks Apple, Samsung ja LG.

Consumidor.gov.br: kahe ettevõtte maine võrdlus Foto: Reproduo / Ana Letcia LoubakConsumidor.gov.br: kahe ettevõtte maine võrdlus Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Consumidor.gov.br: kahe ettevõtte maine võrdlus Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Enne ostu sooritamist saavad tarbijad uurida ettevõtte mainet veebisaidil. Selleks minge lihtsalt lehele "Näitajad", kus saate kontrollida nelja tüüpi teavet:

  • Lahenduse indeks: vastavalt kaebuste koguarvule jagatud lahendatud kaebuste koguarvuga;
  • Rahulolu teenindusega: vastavalt keskmise tarbija rahulolu skoorile ettevõtte pakutavate teenustega. See indeks arvestab ainult kaebusi, mida kasutajad hindavad (klassid 1-5);
  • Kaebuste vastus: vastavalt ettevõtte poolt vastatud kaebuste koguarvule, jagatud lahendatud (nii hinnatud kui ka hindamata) kaebuste arvuga;
  • Keskmine reageerimise aeg: keskmise aja järgi, mis kulub ettevõttel kaebustele vastamiseks.

Näitajad kuvatakse skaalal, mis on väga selge ja informatiivne, nii et on lihtne aru saada, kas ettevõtte ostud kaasnevad liiga suure riskiga või liiga vähe. Ikka näitajate lehel saavad kasutajad võrrelda kahte ettevõtet ja hinnata kõrvuti nende usaldusväärsuse taset.

Mis vahe on Consumidor.gov.br ja Reclame Aqui vahel?

Kurdavad siin ja Consumidor.gov.br: ehkki sarnastel teenustel on olulisi erinevusi Foto: Isabela Giantomaso / TechTudoKurdavad siin ja Consumidor.gov.br: ehkki sarnastel teenustel on olulisi erinevusi Foto: Isabela Giantomaso / TechTudo

Kurdavad siin ja Consumidor.gov.br: ehkki sarnastel teenustel on olulisi erinevusi Foto: Isabela Giantomaso / TechTudo

Esmapilgul võib Consumidor.gov.br välja näha nagu juba loodud Reclame Aqui valitsuse versioon, kuid nende vahel on olulisi erinevusi. Esiteks kontrollivad avalikke teenuseid Senacon ja Procons. Lisaks võtab platvorm vastu ainult nende ettevõtete kaebusi, kes on algatusega vabatahtlikult liitunud. Veebisaidil Consumidor.gov.br registreerides allkirjastab bränd termini, mis on pühendunud esitatud probleemi lahendamiseks vajalike teadmiste tundmisele, analüüsimisele ja investeerimisele.

Kaebuste avamise protsess veebisaidil Consumidor.gov.br Foto: Reproduo / Consumidor.gov.brKaebuste avamise protsess veebisaidil Consumidor.gov.br Foto: Reproduo / Consumidor.gov.br

Kaebuste avamise protsess veebisaidil Consumidor.gov.br Foto: Reproduo / Consumidor.gov.br

Esimene samm kaebuse avamiseks saidil Consumidor.gov.br on registreerimine platvormil. Pärast konto loomist avage lihtsalt "Minu piirkond" ja klõpsake nuppu "Uus kaebus". Sisestage selle ettevõtte nimi, kellele soovite kaebuse esitada, ja muu nõutav teave. Kirjeldage väljal „Selgitage oma kaebust” probleemi nii üksikasjalikult kui võimalik. Kui teil on küsimusi teksti kirjutamise kohta, klõpsake abi saamiseks nuppu "Kaebuse mall".

Lõpuks selgitage ettevõttele oma tellimust ja soovi korral lisage nõude täitmiseks manus. Vaadake andmed üle ja kui kõik on õige, klõpsake kaebuse üleslaadimiseks nuppu "Kinnita". Ärge unustage protokolli numbrit salvestada.

Minu probleem pole lahendatud. Mida teha

Consumidor.gov.br ei luba registreerida rohkem kui ühte kaebust samal teemal ja sama ettevõtte vastu, kuid teeb erandeid uute asjaolude ilmnemisel. Kui tarnija näiteks lepingut ei täida, on võimalik esitada uus kaebus. Probleemi kirjeldamisel pidage meeles olukorra taastamist ja eelmise kaebuse protokolli numbri märkimist.

Kui uue kaebuse avamisest ei piisa ja olete kulutanud kõik oma jõupingutused probleemi platvormile lahendamiseks, otsivad saidi Consumidor.gov.br soovitused traditsioonilisi näost näkku teenuse osutamise kanaleid, näiteks Procon, Defensoria Pblica, Ministrio Pblico, muude kaitsesüsteemi osade hulgas. Riigitarbija.

Kas olete usaldusväärne Airbnb? Vaadake nelja ohutusnõuannet

Kas olete usaldusväärne Airbnb? Vaadake nelja ohutusnõuannet