Mida teha, kui emotsioone kohtus analĂĽĂĽsitakse?

Mida teha, kui emotsioone kohtus analĂĽĂĽsitakse?

Iisraelis sunniti paarid 2017. aastal maksma tuhandeid dollareid pärast seda, kui kohus otsustas, et teatud emotikonide kasutamine andis märku omaniku kavatsusest üürida üks nende kodu. Otsus põhines sõnumite järjestusel, kus paar mitte ainult ei kinnitanud, et soovib korterit, vaid saatis sõnumeid mõne emotikoniga: pudeli šampanja, orava ja komeediga.

See on viimane sõnum, mille nad saadavad, enne kui nad sõlmivad lepingu teise omanikuga, kes üürib neile teise korteri. Kohus otsustas, et paar käitus pahauskselt, kuna emotikonid avaldasid optimismi ja suurt huvi ning panid kõrtsimehe paari sõnu uskuma.

Goldmani sõnul on harva võimalik lahendada juhtumeid, mis põhinevad suuresti emotikonide komplekti tõlgendamisel. Ikoonid esinevad ĂĽldiselt tõenditena, et toetada teesi, mis on sõnastatud tugevamate ja konkreetsemate tõendite põhjal. Kui aga sõnumeid loetakse kohtus, on oluline emotikon alla tõmmata. “Kui me saame lause lõpus silmapilgutuse, loeme seda lauset hoopis teistmoodi kui siis, kui me seal ei oleks,” ĂĽtles professor.

Mis puutub sutenĂĽĂĽmi juhtumisse, mida arutati California kohtus, siis emojise tõlgendamise pidi sellistel juhtudel tegema spetsialist. Juriidilises mõttes öeldakse, et kõrged kontsad ja rahakott võib lugeda järgmiselt: “pange oma kontsad ja te teenite raha”. On tavaline näha emotikonide tõlgendusi, mida teostavad konkreetse aine spetsialistid. Erinevalt kirjutatud sõnast sõltuvad emotikonid lepingust ja edastavad sõnumit, mis on tavaliselt kooskõlas teatud grupi teatud tavadega.

Teine detail, mis kohtus tõlgendamisprobleeme tekitab, on asjaolu, et emojid on kahel kõige populaarsemal mobiiliplatvormil – Androidil ja iOSil – erinevad. Lisage sellele tõsiasi, et värskendused võivad muuta emotikonide nägemist.

Goldman nõuab, et õigussĂĽsteemil pole nende ikoonide tõlgendamiseks piisavalt võimalusi, kuid ta teab ka, et ajaga kaasas käimiseks peab ta end ette valmistama ĂĽha enam tegelema juhtumitega, kus “kõrged kontsad” ja Nende “rahakott” on lahutamatu osa sellest, kuidas kaitse ja sĂĽĂĽdistuse esitamine nende teooriaid toetavad.