Mida uut on Android 11-s

Google andis välja operatsioonisüsteemi Android 11 teise eelvaate arendajatele, kes pakuvad operatsioonisüsteemi uude versiooni.

Uute funktsioonide hulka kuuluvad täiendavad API-d ühenduse loomiseks, kokkupandavate seadmete tugi ja privaatsus.

Vaadake uudiseid:

Uued privaatsusfunktsioonid: Uuel Android 11-l on piirangud rakenduse võimalusele tutvuda seadmesse installitud muude rakenduste loendiga.

Lisaks toob sĂĽsteem kaameratele ja mikrofonidele ka uut tĂĽĂĽpi esiplaaniteenuseid.

Peamine muudatus seisneb rakenduste ja kasutajaandmete suuremas kaitses välismälus ning vahemälufailide parema haldamise tõttu ei saa seetõttu rakenduse teatud toiminguteks kasutatud andmeid enam salvestada.

Rakenduste ühilduvus: Arendajate abistamiseks testimisel on ühilduvuse testimise hõlbustamiseks ja nende muudatuste sundimiseks lubamiseks või keelamiseks tehtud mitu vahetatavat purskemuudatust.

Kõne sõelumise täiustused: Selle uue API abil on võimalik lisaks protokolli oleku kontrollimisele helistaja ID võltsimise vastu teatamiseks teatada ka kõne tagasilükkamise põhjus ja loal kontrollida, kas kontaktisikule helistati ühele või mõnele numbrile. kasutajatele.

See API on eriti kasulik rakenduste testimisel, mis teostavad sidumiste turvakontrolli.

Sünkroonitud IMEI-üleminekud: Uus API-de kogum võimaldab arendajatel sünkroonida rakenduse sisu süsteemi IMEI ja sidekanalitega, lülitades ekraani sisse ja välja, hõlbustades loomuliku ja intuitiivse IMEI-ülemineku loomist.

5G-ühenduse API: See uus funktsioon võimaldab arendajatel kiiresti kontrollida, kas kasutaja on ühendatud 5G võrguga, et kohandada 5G kasutuskogemust oma rakenduses või kaubamärgis, pakkudes täpsemat graafikat ja kiirsuhtlust.

Kokkupandava nutitelefoni perspektiiviandur: Android 11-l on andurid, mis võimaldavad teil hankida voltimisseadme pinna nurgad, et luua selle seadme jaoks kohandatav kogemus.

Emulaatori kaamera tugi: Selle toe abil on võimalik rakendusi ehitada ja testida kõigi Android 11-sse lisatud kaamera funktsioonidega.

„Rakenduse arendajate jaoks on Android 11 eelvaade oluline, sest see on aeg, mil nad saavad oma rakendust testida operatsioonisĂĽsteemi uue versiooni leidmiseks. Google’i jaoks on arendaja tagasiside väga väärtuslik, kuna see aitab meil sĂĽsteemi täiustada kuni lõpliku versiooni väljaandmiseni, “ĂĽtles Neto Marin, Androidi vanemarendaja advokaat Google’ile.