Mida uut on iOS 13.1 beeta versioonis: automaatika tagasi otseteedesse, uued helitugevuse indikaatorid, ikoonid ja palju muud!

Mida uut on iOS 13.1 beeta versioonis: automaatika tagasi otseteedesse, uued helitugevuse indikaatorid, ikoonid ja palju muud!

Apple andis eile välja oma esimese prooviversiooni iOS 13.1 – kuigi ma pole iOS 13-d veel avalikkusele välja andnud. Nagu me ĂĽtlesime, pole see viga; kummalisel kombel on järgmise iOS-i versiooni testimine tegelikult alanud!

Peale ĂĽldiste paranduste sisaldab iOS 13.1 mõningaid põhiversiooniga seotud uudiseid, mis ilmuvad järgmise aasta septembris (pärast uue iPhone’i kasutuselevõttu). Nende muudatuste hulgas on automaatika jaotise naasmine rakendusse Otseteed (Otsetee), võimalus jagada rakenduse Maps marsruuti (Kaart), teiste hulgas.

Automaatika

Eemaldatud iOS 13 beetaversioonist 5 tagastati jaotis Otseteede automaatika iOS 13.1 beetaversioonis. Selle abil saate luua isiklikke ja koduseid automaatikaid, et teatud olukordade korral tehtaks teatud toiminguid (nt rakenduse käivitamine kuskil olles, kellegi helistamine kindlal ajal jne)

Automaatika iOS-is 13.1Pilt: Vinicius Porto

Kaart

Marsruudi jagamise võimalus Mapsi rakendusest on platvormile naasnud, mis võimaldab kasutajatel pärast eeldatavate juhiste sisestamist konkreetsele asukohale sõpradele või pereliikmetele oma eeldatav saabumisaeg saata.

Kaardid iOS-is 13.1Pilt: Vinicius Porto

Samuti peab kasutaja komplekti Mapsist kustutamisel toimingu kinnitama. Funktsioon kohtade lisamiseks konkreetsetesse loenditesse tutvustatakse iOS 13-s.

Helitugevuse indikaator

Erinevalt kogu iOS 13 beetaversioonis olevast helitugevuse indikaatorist näitab uus külgriba versioonis 13.1, millise seadme helitugevust muutsite.

Helitugevuse indikaator iOS-is 13.1

See tähendab, et näiteks AirPodide helitugevuse muutmisel kuvatakse peakomplekti ikoon; sama juhtub ka HomePodi, Powerbeats Pro ja teiste Beats’i kõrvaklappidega.

TestFlight

IOS 13.1-s näete ka Apple’i rakenduste testimisplatvormilt TestFlight installitud rakendusi.

TestFlighti rakendus iOS-is 13.1

Erinevalt App Store’i installitud uutest rakendustest (mis on tähistatud sinise punktiga) on TestFlight’i allalaaditud tarkvara nime kõrval kollane punkt.

HomeKit

Kodurakendusega ühilduvate nutikodu seadmete ikoonid (Maja) on värskendatud ja sellel on ka üksikasjad iOS 13.1 kohta. See sama ikoon lisati macOS Catalina 10.15 eelviimasesse beetaversiooni.

Pilt: Vinicius Porto

Taustad (taustapildid)

Apple tegi reaalajas taustapildis mõningaid muudatusi, muutes mõne neist üldist välimust ja värvi.

DĂĽnaamilised taustapildid iOS-is 13.1Pilt: Vinicius Porto

Muude iOS 13.1 uute funktsioonide hulka kuuluvad:

  • Väikesed kohandused rakenduse Seaded jaotises „Privaatne juurdepääs”, sealhulgas uued võimalused pere jagamise liikmetega automaatselt jagamiseks;

Privaatne juurdepääs iOS 13.1-le

Pilt: Vinicius Porto

  • Uus valik on Seaded »Raamatud mis jälgib raamatute ja PDF-ide lugemisele kulutatud aega lisaks lugemiseesmärkide loomisele;
Lugemisaeg iOS 13-s Pilt: Vinicius Porto
  • Konsooli juhtimisseadiste uus sĂĽmbol on sisse lĂĽlitatud vidinad aku;
  • Parem tugi kasutajale hiir iOS-is / iPadOS 13 – muudatuste hulgas on nĂĽĂĽd võimalik kombineerida paremklõpsamise funktsioon 3D Touch / Haptic Touch’iga;
  • HEVC video kodeerimine alfakanalitega suurema efektiivsuse saavutamiseks;
  • Uus link sisse lĂĽlitatud Seaded »Font mis suunab kasutaja App Store’i;
  • Apple Watchis nimetati rakendus Nike + Run Club ĂĽmber Nike Run Clubiks ning jaotis “Heledus ja teksti suurus” nimetati nimeks “Heledus ja ekraan”;
  • Rakendus Mail on saanud telefoni, FaceTime’i ja iMessage blokeeritud kontaktiloendite tuge. Seda võimalust saab kasutaja sisse lĂĽlitada Seaded »E-post.

kaudu MacRumors, 9to5Mac, iClarified