Mida uut on Ubuntu 17.10 ja Canonicali tavarakenduste otsing

Nagu ma kommenteerisin Uusim “Diolinux Responde”, Canonical on selles osas kogukonnaga palju rohkem seotud lahti lasta, võta mõned tagasiside ja kogukonna kuulamine (olen isegi ĂĽllatunud!), pealegi on meil oktoobris välja tulemas mõned uudised ja optimeerimised Ubuntu jaoks ning mõned ennustused järgmiseks aastaks 18.04 LTS.

Ubuntu arendajad töötavad selle nimel, et muuta ISO-süsteem sujuvamaks ja viia vananenud Unity-failid ISO-st hoidlatesse Universum.

Hiljuti avaldatud uudiste seas on meil mõned esiletõstetud asjad:

GNOME: Teemat kommenteerimata, mida paljud kasutajad ootavad, tegeleb praegune arendaja ĂĽhendussĂĽsteemide privaatsuskonfiguratsiooni valikute loomisega suletud portaal, sealhulgas nende parandusfunktsioonide edastamine GNOME-i projektile endale, mida saab laiendada ka teistele jaotustele. Kui see heaks kiidetakse, rakendatakse seda plaastri kaudu.

ISO: Jätkub komponentide puhastamine, mida uues ISO-s GNOME-ga ei kasutata, ja need komponendid on ka edaspidi saadaval hoidlate kaudu, sealhulgas Unity ise. Sel nädalal sisaldab puhaste pakettide loend indikaatorisüsteemi.

Oad: Saadaval on uus Snapi pakett, mis sisaldab nĂĽĂĽd ka GNOME-i rakendusi, näiteks: gedit, gnome-sudoku, gnome-dictionary, gnome-cloks, quadrapassel ja gnome-calculator. See kõik on Edge SnapStore’i kanalil, kõik kasutavad alusena GNOME 3.24.

Samuti on loodud palju uusi Snappe, mille eesmärk on muuta kasutajate elu lihtsamaks, eeldatavalt saavad peagi Snapi versiooni ka sellised rakendused nagu Spotify ja Office 365 Web.

GDM ja ühendused: GDM on GNOME Shelli sisselogimishaldur. Ubuntu arendajad töötavad selle vea parandamise nimel, mis blokeeris A2DP-i, mis on kvaliteetne bluetooth-profiil, kui see on kasutaja sessioonis lubatud.

Uuendused: LibreOffice tuleb Ubuntu versiooniga 5.3.4, GStreamer 1.12.2, Evolution 3.24.2 ja võrguhalduri täiustustega, mis peaksid jõudma versiooni 1.8. GNOME tarkvara sai värskenduse ka Snapi paketi täielikuks toetamiseks.

Edasised täiustused Ubuntu 17.10 Artful Aardvark jaoks

Siit võime lisada veel mõned Ubuntu 17.10 ad hoc täiustused. GNOME on Unity vaikeasendaja, nagu me juba teame, on meil täiendus Bluetooth-rakendusele BlueZ, osutusseadmete (eriti hiire) juhtimisel toimub Synapticsilt Libinput-le üleminek, 4K-monitoride ja kõrglahutusega funktsioonide toetamine serverite ja piltide jaoks mõeldud Ubuntu installeri uus versioon on vähemalt (minimaalselt Ubuntu) 18% väiksem, kõigest 36 MB.

Veel ĂĽks silma hakanud muudatus on see, et vanad tuumad eemaldatakse kaustast / boot automaatselt, ma ei tea täpselt, kuidas see funktsioon töötab ja millised on nõuded, et mõelda Kernelile kui “vanale”, kuid peamiselt meeldib mulle alati, kui neid on rohkem kui 1. saadaval “jama” korral. Vaatame, kuidas ta käitub.

Teine huvipakkuv punkt on see, et ext4 partitsioone saab nĂĽĂĽd krĂĽptida fscrypt’i kaudu. Samuti paraneb GPU / CUDA (Nvidia kaardid) tugi, kuigi ma ei tea, kui suurt mõju see töölauale avaldab, sest integreerimise ĂĽksikasjad räägivad rohkem klastrite kasutamisest koos Kubernetesega ja Dockeriga, nii et pean veel veidi ootama, et saaksite rohkem rääkida hästi.

Millised rakendused peaksid Ubuntu standardvarustuses olema?

Veel ĂĽks lahe asi, mis hiljuti juhtus, oli Canonicali loodudUbuntu 18.04 LTS töölaua vaikerakenduse uuring “, et kõik saaksid valida, milline rakendus peaks olema vaikimisi järgmise aasta aprillis ilmuvas Ubuntu 18.04 LTS-is. Kui versioon 17.10 peaks järgima varasemaid Ubuntu “stiile”, vähemalt tavaprogrammide osas, kavatseb Ubuntu 18.04 LTS kasutajate maitsest rohkem mõjutada.

Selle saavutamiseks loovad arendajad erinevatel veebisaitidel rea teemasid, kus saate valida ka oma lemmikrakenduse, nimelt:

– HäkkerNews

– Reddit

– Slashdot

Osaleda saate ka soovi korral, kuid pidage meeles, et tehke ettepanekud inglise keeles. Kopeerige ja kleepige see allpool olev loend ühte oma lemmikrakenduste ja kõige enam kasutatavate teemade hulka. Arendaja hoiatab, et kui soovite omanimelist rakendust, siis mainige seda näiteks muusikapleieris: Spotify klient pole tasuta.

Veebibrauseris: ???

E-posti klient: ???

Terminal: ???

IDEA: ???

Failihaldur: ???

Põhiline tekstiredaktor: ???

IRC / sõnumside klient: ???

PDF-lugeja: ???

Kontorisviit: ???

Kalender: ???

Video mängija: ???

Pleier: ???

Foto vaataja: ???

Ekraanisalvestus: ???

Kuigi mõned asjad võivad dramaatiliselt muutuda, ei tohiks teatud rakendused muutuda, näiteks failihaldurid. Nii palju kui nad paluvad kasutajatel mõelda, kui liides oleks GNOME Shell (ja võib-olla olime ka meie), ei oleks meil peaaegu midagi muud kui Nautilus, kuid tasub proovida, kui teile midagi muud meeldib.

Võite isegi soovitada muid liideseid, see ei tee haiget, kui proovite.

See on viimane avaldatud lugu, jälgige ajaveebis, et teada saada (mitte alati otsekohene, kuid sageli?) Selle teabe kohta üksikasjalikumalt.

Järgmine!