Miks maksis Facebook Instagrami eest 1000 miljonit dollarit?
DODATKI

Miks maksis Facebook Instagrami eest 1000 miljonit dollarit?

See on mobiilirakendus, mis võimaldab teil luua fotodele efekte, rakendades värvilisi filtreid, mis muudavad need vanaks. Ei midagi liiga keerulist ega keerulist, aga see on seda väärt, hinnates hinda, mille Facebook eile teatas, on nõus Instagrami eest maksma.

Maailma suurim sotsiaalne võrgustik kulutab selle rakenduse välja töötanud ettevõtte omandamiseks miljard dollarit. See võib tunduda palju, kuid kõik sõltub vaatenurgast. Lõppude lõpuks on 1 miljard USA dollarit (763,8 miljonit eurot) vaid 1% 100 miljardist, mida sotsiaalne võrgustik peaks väärt olema, kui see oma kapitali kiiresti aktsiaturul hajutab.

Lisaks täiuslikule talutavale väärtusele ettevõttele, mis haldab praegu kogu maailmas 850 miljonit kasutajat ja mille eesmärk oli eelmisel aastal teenida 4 miljardi dollari suurust tulu, on veel ĂĽks põhjus. Tehinguga välistab Facebook võimaluse Instagrami omandada konkurendi poolt, kaotades võimaluse integreerida teenuseid, mis võiksid selle kasvu edendada mobiilsides – piirkonnas, kus Facebook pole eriti edukas.

Alates selle käivitamisest umbes 18 kuud tagasi on Instagram osutunud peaaegu meteoorilise tõusuga populaarsusnähtuseks. Vaid 13 töötajaga ettevõte on selle mobiilirakenduse taga võitnud 30 miljonit kasutajat, kes laadivad iga päev üles 5 miljonit uut fotot.

Eelmisel nädalal omandas rakendus Androidi versiooni, mis esimesel päeval laaditi alla miljon korda. Instagram tuli Apple’i App Store’i 2010. aasta oktoobris ja saavutas ka kiiresti populaarsuse – marsruudi, mis tõstis ettevõtte väärtuse 500 miljoni dollarini, selgub paar päeva tagasi tehtud hinnangust.

Seda rakendust saab kasutada fotode jagamiseks sotsiaalsetes võrgustikes nagu Twitter, Facebook või Tumblr, kuid see on muutunud omamoodi suhtlusvõrgustikuks, kus on võimalik leida kolmanda osapoole fotosid ja jälgida teisi kasutajaid, kaks aspekti, mida ka näidatakse. äriliseks põhjuseks.

See rakendus on paljude kasutajate valik fotosid Facebooki üles laadida, kuna seda on lihtsam kasutada kui rakendus Facebook ise; Teisalt võib Instagrami sotsiaalne komponent kujutada endast omamoodi ohtu Facebookile, kes jagab fotosid oma teenuse ühe peamise atraktsioonina.

Koos selle argumendiga tegi Facebook ettepaneku, mille ta aktsepteeris, ja näitas neile, kes plaanivad ettevõttesse investeerida, kui see varsti aktsiaturule jõuab, et on veel ĂĽks põhjus, miks miljonid kasutajad teenusesse “lukustada” ja vähem võimalusi konkurentsiks.

Märkmete kirjutamine: Parandab tekstis kirjavigu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira