contador gratis Saltar al contenido

Miks me ei näe Apple 5K monitori niipea

Tampilan Thunderbolt

Kui sina, nagu mina, ei jõua ära oodata ka uue Retina ekraaniga Apple’i monitori saabumist, ei pruugi sa olla nii põnevil eelmisel neljapäeval toimunud erisündmuse väljakuulutamisest. Kuid pidage meeles, et sellele viivitusele on tehniline seletus.

Äikese ekraan

Eelmisest neljapäevast alates on kõik Apple’i müüdavad iMacid ühilduvad funktsiooniga Sihtekraanirežiim (inglise keeles, Sihtkuvarežiim). See tähendab, et saate oma iMaci kasutada teiste Mac-arvutite monitorina, kasutades Mini DisplayPorti või Thunderbolti kaablit. Kuid Retina 5K ekraaniga uus iMac seda funktsiooni ei toeta. Aga miks? Tõenäoliselt samal põhjusel, et Apple ei käivitanud uut 5K kuvarit: ribalaiuse piirang.

Retina 5K ekraaniga iMaci muutmine väliseks kuvariks näiteks Mac mini, Mac Pro või MacBook Pro jaoks on võimalik ainult Thunderbolt / Thunderbolt kaabli abil. Probleem on selles, et Thunderbolt 2 tehnoloogia kasutab DisplayPort 1.2 spetsifikatsiooni, mis pole võimeline nii suure eraldusvõimega hakkama saama. Tulemuseks on see, et isegi 4K monitoride toel ei suuda sellised masinad nagu Retina ekraanidega Macs Pro ja MacBooks Pro iMac 5K ekraaniga hakkama saada.

Hiljuti kommenteerisime DisplayPort 1.3 spetsifikatsioone (seda, toetades kuni 5K eraldusvõimet ühe kaabli kaudu). See tähendab, et suure tõenäosusega peame ootama selle tehnoloogia juurutamist, et asjad saaksid täiuslikuks – Marco Armenti sõnul saabub see alles siis, kui Intel käivitab Broadwelli järeltulija Skylake’i perekonna (mida pole veel isegi käivitatud).

See tähendab, et on võimalik, et Apple’i 5K eraldusvõimega monitorid jõuavad seal turule alles 2016. aastal. Kõige hullem on see, et ükski praegune Mac ei ühildu sellega (ka Mac Pro).

[via MacRumors]