Miks on inglise keel IT-spetsialistide jaoks oluline?

Ehkki see on maailmas alles kolmas kõneldav keel – mandariini ja hispaania keele taga, uskuge mind -, inglise keelt peetakse nĂĽĂĽd universaalseks keeleks. Inglise keele oskus tähendab võimalust suhelda põhimõtteliselt kõikjal maailmas, võimalus saada rohkem ja tänapäeval, ĂĽleilmastumise ajastul, sisu tarbimist planeedi igast nurgast vaid mõne hiireklõpsuga.

Mõnes piirkonnas on oskus suhelda universaalses keeles veelgi olulisem. Nii on infotehnoloogiaga, mis nõuab professionaalidelt üha enam inglise keele taseme omandamist. Kuid miks on inglise keel nii oluline neile, kes töötavad IT-ga?

Kui soovite selles valdkonnas karjääri teha ja pole ikka veel veendunud, et see keel on kohustuslik, anname teile mõned põhjused, et ratifitseerida inglise keele lõplik tähtsus IT-s:

Tingimused ja koodid on universaalsed

Infotehnoloogia spetsialistid peaksid olema kursis kogu maailmas kasutatavate koodide ja terminite arvuga. Ja mitte ilma põhjuseta kasutatakse enamikku neist terminitest inglise keeles. Alates lihtsamatest, nagu Rakendus, Brauser, Riistvara või Klaviatuur, veelgi konkreetsemalt, kõik need muutuvad mingil hetkel selle ala spetsialistide jaoks oluliseks.

Ja hea on mitte tugineda liiga palju veebitõlkijatele. Kui räägime konkreetsest teemast, valmistavad need tööriistad teile sageli pettumuse. Ideaalne on õppida inglise keele veebikursusel, õppides ingliskeelsetest fraasidest keerukamate terminite ja väljenditeni, mida kasutatakse igapäevases IT-s.

Hea viis neid fraase inglise keeles õppima asuda on veebikursuste ja rakenduste kaudu ning sel juhul on tänapäeval turul ĂĽks paremaid võimalusi Babbel.com. Sait pakub tunde ja harjutusi inglise keeles ja paljudes teistes keeltes, nii neile, kes alles alustavad, kui ka neile, kellel on juba idee, kuid kes soovivad tõsta oma taset teises keeles. Sõnavara, grammatika ja kõige muu vajalikuks saamiseks, et saada IT-spetsialistiks, kellel on turul kõige enam austatud inglise keel, võib Babbel olla suurepärane värav. Olulised portaalid, näiteks “The Economist”, on selle meetodi tõhusust tunnistanud.

Kvalifikatsioonid: palju ingliskeelset sisu

Professionaal, kes soovib kvalifitseeruda – mitte ainult IT-alal, vaid ka mis tahes valdkonnas – leiab rohkem veebisisu, kui ta räägib inglise keelt. Tänapäeval enam kui 10 miljonist veebisaidist on ĂĽle poole kirjutatud “universaalses keeles”.

Infotehnoloogia puhul on olukord järjest suurem. Inglise keeles kirjutatud koodide ja terminitega toodetakse selles keeles põhimõtteliselt kõik piirkonna parimad programmid. Kuigi mõned kursused pakuvad subtiitreid portugali keeles, on keele valdamine ideaalne, et mitte takistusi tekitada.

Sertifikaat: test inglise keeles

Kõiki suuremaid infotehnoloogia sertifikaate saab saada ainult ingliskeelsete testide kaudu. Näiteks on Microsofti sertifikaat, VMware ja kõik CISCO testid rakendatud selles keeles.

Seega, kui kavatsete oma IT-karjääris kõrgemale kohale tõusta, on inglise keele perfektne mõistmine väga oluline.

Rahvusvahelised võimalused

Kujutage ette, et töötate kiiresti kasvavas ettevõttes infotehnoloogia alal. Samuti paistate ettevõttes silma ja ühtäkki tekib võimalus välismaal töötada ja elada.

Sel juhul on lisaks töökeskkonnale inglise keel teie igapäevases elus väljaspool kodu väga oluline. Nagu me alguses mainisime, on isegi juhul, kui sihtriigis pole emakeelt inglise keeles, seda keelt osates on võimalik suhelda peaaegu kõikjal maailmas.

Kui te ei usalda piisavalt inglise keelt, võite kaotada head võimalused, kui te ei õpi piisavalt keelt.

Kas sinust võib saada uus Zuckerberg?

Ma ei tea, kas sa tõesti tahad olla “uus Zuckerberg”, ta pole viimasel ajal hea välja näinud, peamiselt Facebooki privaatsuskandaali tõttu, aga ma arvan, et sa saad aru, eks?

Miljonite elu mõjutava potentsiaalse ettevõtte loomisel on IT-spetsialistid teistest sammu ees. Seda seetõttu, et inimkonna tulevik läbib internetti ja praktiliselt iga praegune geeniusidee läbib koodi ja ühenduse.

Kujutage ette, et teil on hea mõte, uutest veebitoodetest, mis võivad teatud teenuseid revolutsiooniliselt muuta. Kui teil pole teravat inglise keelt, kuidas esitate oma projekti investoritele ja saate vajalikud ressursid toote nullist saamiseks? IT valdkonnas on inglise keeles rääkimine väga oluline.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.