Miljon eurot on Google’ile Euroopas hea

Itaalia võimude sõnul pildistavad autod tänavaid ilma erilisi elemente kasutamata, mis muudaksid need “täielikult tuvastatavaks”.

“Mountain View’i hiiglasele kuuluvad autod liiguvad Itaalia teedel ilma täieliku identifitseerimiseta, seetõttu ei anna need kohalviibijatele võimalust otsustada, kas nad soovivad end pildistada või mitte,” teatas riigi privaatsusamet.

Trahv läheb tagasi internetihiiglase poolt 2010. aastal läbi viidud pildikogumisse ja viitab sel ajal liikuvate sõidukite tuvastamise puudumisele ja ülejäänud kogumisprotsessi ajale.

Selle põhjal palus L’AutoritĂ  Garante Privacy toona Google’il oma auto korralikult tuvastada ja oma kavatsused kolm päeva ette kohalikus raadios ja ajalehtedes avaldada.

Ehkki ettevõte oli taotlusega nõustunud, otsustasid Itaalia ametiasutused määrata trahvi “suure kriitilise andmebaasi jaoks mõeldud teabe ebaseadusliku kogumise eest”.

Tuletame meelde, et Google sai hiljuti trahvi sellistes riikides nagu Prantsusmaa ja Hispaania, kuid väga erinevates summades: esimesel juhul 150 tuhat ja teisel 900 tuhat eurot.

Selliseid väärtusi kritiseeris hiljem Euroopa Komisjoni asepresident Viviane Reding, kes pidas seda Interneti-hiiglase jaoks “lihtsalt vahelduseks”, arvestades tema arveldatava äri mahtu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi