contador gratis Skip to content

Milline eriala kasvab lÀhiaastatel Portugalis? Google kÀivitab vastustega kaardi

Milline eriala kasvab lÀhiaastatel Portugalis?  Google kÀivitab vastustega kaardi

Viimastel aastatel on uusi tehnoloogiaid nagu tehisintellekt (AI), masinĂ”pe ja robootika aidanud ettevĂ”tteid, ajal, mil paljud inimesed kardavad, et automatiseerimine muutub ohuks töökohtadele. Uued uuringud ennustavad aga, et aastaks 2030 vĂ”ib Euroopas töökohtade puudumise asemel tekkida töötajate puudus. Google rÀÀgib nĂŒĂŒd “kiireloomulistest” koolitusvajadustest ja kĂ€ivitab interaktiivse veebikaardi, kus on vĂ”imalik uurida ameteid, mis lĂ€hiaastatel kas kasvavad vĂ”i vĂ€henevad.

Selles uuringus, mille viis lĂ€bi McKinsey Global Institute, koostöös Google’iga, analĂŒĂŒsiti automatiseerimise mĂ”ju tööhĂ”ivele 1095 töökohal Euroopas jĂ€rgmise 10 aasta jooksul. Isegi kui oodata “kaotusi” erinevatelt ametitelt, esindavad tulemused kuue miljoni töötaja puudujÀÀki. Need arvud arvutati siiski enne COVID-19, nii et tehnoloogiagigant selgitas, et nĂŒĂŒd vĂ”ivad need olla madalamad. TĂ”si on see, et pandeemia, mis tĂ€histab 2020. aastat, omab tohutut mĂ”ju, kiirendades ainult pikka aega oodatavat suundumust.

Google tĂ”i vĂ€lja ka “selge lĂ”he ettevĂ”tte tulevikunĂ”uete ja inimeste oskuste vahel tĂ€napĂ€eval”. Selles kontekstis lakkavad mĂ”ned ametid olemast ning seetĂ”ttu peavad töötajad teistes organisatsioonides edukaks saamiseks omandama uusi teadmisi.

Piirkonda keskendades viidatakse aruandes Douro piirkonnale, mis sarnaneb rohkem Bulgaaria linnale Dobrichile kui oma riigile. Portugali tĂ”stis aruandes esile ka turismisektor, mida iseloomustati kui “turismiparadiisi”. Seda ja muud uuringu teavet saab analĂŒĂŒsida uuel interaktiivsel kaardil, mille Google sel esmaspĂ€eval avalikustab.

Mis ametit Portugal lÀhiaastatel arendab?

Kaartide abil on vĂ”imalik kontrollida, millised kutsealad lĂ€hiaastatel Euroopa erinevates piirkondades, sealhulgas Portugalis kasvavad vĂ”i vĂ€henevad. Tulemuste pĂ”hjal rÀÀkis Google “selgest nĂ€itest oskuste ja koolitusprogrammide kohandamise tĂ€htsusest iga Euroopa regiooni, sektori ja kogukonna vajaduste ja vĂ”imalustega”.

Google’i interaktiivne kaart tööhĂ”ive tulevikust Euroopas “data-title =” Google’i interaktiivne kaart töö tulevikust Euroopas – millised ametid arenevad lĂ€hiaastatel Portugalis? Google kĂ€ivitab kaardi vastusega – SAPO Tech ”> Google'i interaktiivne kaart töökohtade tulevikust Euroopas

NÀiteks Lissabonis on lÀhiaastatel suurimat kasvu pakkuvad kunstiga seotud erialad nagu arhitektuur ja disain. EsiletÔstmine ka finants- ja Ôigusspetsialistidele. Fallist saavad haldussekretÀrid ja klienditoe töötajad.