Milline eriala kasvab lähiaastatel Portugalis? Google käivitab vastustega kaardi

Viimastel aastatel on uusi tehnoloogiaid nagu tehisintellekt (AI), masinõpe ja robootika aidanud ettevõtteid, ajal, mil paljud inimesed kardavad, et automatiseerimine muutub ohuks töökohtadele. Uued uuringud ennustavad aga, et aastaks 2030 võib Euroopas töökohtade puudumise asemel tekkida töötajate puudus. Google räägib nĂĽĂĽd “kiireloomulistest” koolitusvajadustest ja käivitab interaktiivse veebikaardi, kus on võimalik uurida ameteid, mis lähiaastatel kas kasvavad või vähenevad.

Selles uuringus, mille viis läbi McKinsey Global Institute, koostöös Google’iga, analĂĽĂĽsiti automatiseerimise mõju tööhõivele 1095 töökohal Euroopas järgmise 10 aasta jooksul. Isegi kui oodata “kaotusi” erinevatelt ametitelt, esindavad tulemused kuue miljoni töötaja puudujääki. Need arvud arvutati siiski enne COVID-19, nii et tehnoloogiagigant selgitas, et nĂĽĂĽd võivad need olla madalamad. Tõsi on see, et pandeemia, mis tähistab 2020. aastat, omab tohutut mõju, kiirendades ainult pikka aega oodatavat suundumust.

Google tõi välja ka “selge lõhe ettevõtte tulevikunõuete ja inimeste oskuste vahel tänapäeval”. Selles kontekstis lakkavad mõned ametid olemast ning seetõttu peavad töötajad teistes organisatsioonides edukaks saamiseks omandama uusi teadmisi.

Piirkonda keskendades viidatakse aruandes Douro piirkonnale, mis sarnaneb rohkem Bulgaaria linnale Dobrichile kui oma riigile. Portugali tõstis aruandes esile ka turismisektor, mida iseloomustati kui “turismiparadiisi”. Seda ja muud uuringu teavet saab analüüsida uuel interaktiivsel kaardil, mille Google sel esmaspäeval avalikustab.

Mis ametit Portugal lähiaastatel arendab?

Kaartide abil on võimalik kontrollida, millised kutsealad lähiaastatel Euroopa erinevates piirkondades, sealhulgas Portugalis kasvavad või vähenevad. Tulemuste põhjal rääkis Google “selgest näitest oskuste ja koolitusprogrammide kohandamise tähtsusest iga Euroopa regiooni, sektori ja kogukonna vajaduste ja võimalustega”.

Google’i interaktiivne kaart tööhõive tulevikust Euroopas “data-title =” Google’i interaktiivne kaart töö tulevikust Euroopas – millised ametid arenevad lähiaastatel Portugalis? Google käivitab kaardi vastusega – SAPO Tech ”> Google'i interaktiivne kaart töökohtade tulevikust Euroopas

Näiteks Lissabonis on lähiaastatel suurimat kasvu pakkuvad kunstiga seotud erialad nagu arhitektuur ja disain. Esiletõstmine ka finants- ja õigusspetsialistidele. Fallist saavad haldussekretärid ja klienditoe töötajad.