contador gratis Saltar al contenido

Milline jälitaja? Spioonirakenduse kasutamine partneri kasvu jälgimiseks Brasiilias | Turvalisus

Milline jälitaja? Spioonirakenduse kasutamine partneri kasvu jälgimiseks Brasiilias | Turvalisus

Stalkerware, nagu ingliskeelsed terminid osutavad, rakendus, mis jälgib kõiki konkreetse ohvri seadmes tehtud toiminguid ja edastab teavet stalker, kes võivad kontrollida sugulasi või armukade partnereid. Rahulik ja seetõttu raskemini tuvastatav, rünnatud stalkerwares on Brasiilias kasvanud: küberturbeettevõtte Kaspersky raporti kohaselt on spionaaž jõupingutused kasvanud eelmisel aastal 228%.

LUGEGE: Androidi turvarikkumine varastab kasutaja andmeid

Ehkki enamikku neist rakendustest turustatakse mitteametlikes poodides ja veebifoorumites, on ka erandeid. Ainuüksi juulis sai seitsme spioonirakenduse ohvriks enam kui 130 000 inimest, kes olid Google Play poe turbemehhanismidest edukalt kõrvale hoidnud. Järgmisena saate aru, mida stalkerware ja õppige, kuidas kaitsta ennast selle sissetungiva tarkvara eest.

Milline jälitaja? Partnerite spioonirakendus tekitab fotovaidlusi: Divulgao / Kaspersky LabMilline jälitaja? Partnerite spioonirakendus tekitab fotovaidlusi: Divulgao / Kaspersky Lab

Milline jälitaja? Partnerite spioonirakendus tekitab fotovaidlusi: Divulgao / Kaspersky Lab

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Stalkerwares need on tarkvara, mis on loodud teatud sihtmärkide elu jälgimiseks. Ilma ohvri nõusolekuta installitud rakendusega saab jälgida teavet, näiteks seadme asukoht, sirvimisajalugu, SMS-id ja sotsiaalmeedia vestlused. Mõni neist suudab salvestada isegi videot või heli.

Isegi nii stalkerwares saab kasutada erinevatel eesmärkidel, sealhulgas volikirjade ja pangateabe varguseks, varudeks nimega "abikaasad", rakendus, mida kasutavad armukade partnerid, kes soovivad oma abikaasade või poiss-sõprade elu nuhkida. Ehkki see on selgelt antiteetiline, pole see tarkvara mõnes riigis üldse ebaseaduslik ja rahuldab uudishimu stalker suhteliselt odava hinna eest.

Pole ime, et selle spioonirakenduse fännid kasvavad kogu maailmas. Kaspersky uuringu kohaselt leidis 2019. aasta esimese kaheksa kuuga seda tüüpi tarkvara oma mobiiltelefonidest üle 37 000 inimese. See arv hüppas 2018. aastaga võrreldes 35%.

Mis vahet seal on? stalkerware ja nuhkvara?

Mõlemad nuhkvara kui palju stalkerware need on terminid, mis viitavad programmidele, mis suudavad salaja jälgida teiste inimeste seadmeid ja saata spioonikasutajatele kogutud teavet. Peamine erinevus nende vahel on see, et samas nuhkvara tavaliselt peidetakse programmide või failide veebis allalaadimisel, failid stalkerware otse seadmesse installitud ja soovib, et luuraja jälgiks inimest.

Nuhkvara ja nuhkvara ohustavad kasutajate privaatsust Foto: Pond5Nuhkvara ja nuhkvara ohustavad kasutajate privaatsust Foto: Pond5

Nuhkvara ja nuhkvara ohustavad kasutajate privaatsust Foto: Pond5

Seda tuleb ka mainida stalkerwares neil pole samu eesmärke kui vanemliku kontrolli rakendustel, seaduslikel tööriistadel, mis aitavad vahendada laste suhteid tehnoloogiaga ja tagavad väikelaste turvalisuse. Erinevalt sellest on nuhkvaraprogrammid seadmes peidetud, neil on luba viirusetõrje desaktiveerida ja neid ei saa ametlikust poest leida.

Kuidas tuvastada stalkerware mobiiltelefonil?

Tegevus stalkerwares vaikne, kuid on mõned näpunäited, mis aitavad selle rakenduse olemasolu mobiilis tuvastada. Kõige olulisemate märkide hulgas on mobiilsideandmete kasutamise suurenemine, kuna see tööriist kasutab ründajatele sihtmärkide kohta teabe edastamiseks Internetti. Seega ületatakse andmete tarbimiskvoot kergesti.

Mobiilsideandmete tarbimise kasv võib olla märk sellest, millist mobiiltelefoni jälgitakse. Foto: reprodutseerimine / Ana Letcia LoubakMobiilsideandmete tarbimise kasv võib olla märk sellest, millist mobiiltelefoni jälgitakse. Foto: reprodutseerimine / Ana Letcia Loubak

Mobiilsideandmete tarbimise kasv võib olla märk sellest, millist mobiiltelefoni jälgitakse. Foto: reprodutseerimine / Ana Letcia Loubak

Kui kahtlustate seadme häireid, avage seaded ja otsige "mobiilsideandmeid", et vaadata kõige andmete abil tellitud rakenduste loendit. Äkitselt graafikul olevad teravikud võivad näidata spionaaži ja jälitustegevust.

On väga tõenäoline, et selle pahatahtliku programmi ohvrid näevad mobiiltelefonide akude dramaatilist vähenemist. Selle põhjuseks on asjaolu, et taustal käsu- ja juhtserveriga ühenduse loomisel stalkerwares aitavad vähendada aku tööiga. Peale selle, sellised hääled nagu piiks või telefonikõne taustal olev hääl võib näidata, et kõne salvestab kolmas osapool.

Hea taktika teada saamiseks, kas seade on saastunud stalkerwares kontrollige, kas suvand, mis võimaldab rakenduste installimist välisest allikast, st allalaaditud väljastpoolt Google Play poodi, on aktiveeritud. Menüüsse pääsemise viis võib olenevalt Androidi versioonist erineda, kuid see langeb tavaliselt jaotisse Seaded> Turvalisus> Installi tundmatu rakendus. Kui see suvand on aktiveeritud ja te pole seda veel teinud, on kellelgi võimalus stalkerware joosta oma mobiiltelefonil.

    Saate kaitsta oma mobiiltelefoni nuhkvara ja jälkvarade eest. Foto: Paulo Alves / TechTudo    Saate kaitsta oma mobiiltelefoni nuhkvara ja jälkvarade eest. Foto: Paulo Alves / TechTudo

Saate kaitsta oma mobiiltelefoni nuhkvara ja jälkvarade eest. Foto: Paulo Alves / TechTudo

Kuidas vältida stalkerwares'i installimist?

Stalkerwares need on tõsine oht ja tõsine kasutajate privaatsus. Mõne lihtsa ettevaatusabinõuga on aga võimalik vältida selle jälitustarkvara installimist ja hoida andmeid vaatlejate eest kaitstult.

  • Kaitske oma seadet turvalise parooliga ja ärge kunagi seda avaldage, isegi sugulastele või partneritele;
  • Ärge jätke oma telefoni lukustamata kuhugi järelevalveta. Enamik stalkerwares nõuab installimiseks füüsilist juurdepääsu seadmele;
  • Keela sõrmejälgede avamine. Kontrolliv ja armukade partner võib magades suruda sõrme lugeja poole;
  • Blokeerige rakenduse installimine välisest allikast;
  • Kontrollige oma mobiiltelefonile perioodiliselt installitud rakendusi ja kustutage rakendused, mis tunduvad kahtlased või kui te ei mäleta allalaadimist;
  • Hoidke oma seadme viirusetõrjet värskendatud.

Tagakiusamise tava õiguslikud tagajärjed

Föderaalse senati poolt heaks kiidetud seaduseelnõu karistab neid, kes jälitavad veebipaare fotodega: Luciana Maline / TechTudoFöderaalse senati poolt heaks kiidetud seaduseelnõu karistab neid, kes jälitavad veebipaare fotodega: Luciana Maline / TechTudo

Föderaalse senati poolt heaks kiidetud seaduseelnõu karistab neid, kes jälitavad veebipaare fotodega: Luciana Maline / TechTudo

Augustis kiitis föderaalse senati põhiseaduslike ja kohtute komisjon (CCJ) heaks seaduseelnõu (PL), mis kriminaliseerib selle tava jälitamine, nii füüsiliselt kui ka veebis. Väärib märkimist, et praegune seadus peab isiku obsessiivset tagakiusamist kuriteoks ja kuriteoks ning karistab teo eest 15-päevase kuni kahe kuu pikkuse vanglakaristuse või rahatrahviga.

PL 1369/2019 heakskiiduga antakse selle eest karistus stalker alates kuuest kuust kuni kahe aastani vanglakaristust või trahve. Kuriteod kvalifitseeritakse kvalifitseerituks ka siis, kui kurjategijal on või on olnud ohvriga lähisuhe. Nendel juhtudel kestab kinnipidamine ühest kuni kolme aastani. Saadikutekoda töötleb seda teksti esmajärjekorras.

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist