Milline on maailm 10 aasta pärast? Paljud tehnoloogiad on olemas, kuid vajavad massaaži

Digitaalne transformatsioon, asjade Internet, digitaliseerimine.

Need on kõik aegunud mõisted, mida ei tasu enam mainida, lihtsalt seetõttu, et neist on saanud norm ja nii levinud, et neile enam ei viidata.

Kuidas minna veebi.

SAP-i innovatsioonievangelist Tom Raftery tuli SAP-i nüüd rääkima, kuidas digitaalne tulevik välja näeb ja mida järgmised 10 aastat peaksid näitama, kuid selgitas SAPO TEK-ile, et nagu William Gibson ütles, on tulevik juba käes, see on lihtsalt ebaühtlane.

Juurdepääs teabele, andmete jagamine ja nende kasutamine teadmiste loomiseks ja ärimudelite muutmiseks, kus ettevõtted ei ole enam keskendunud toodete ja müügiteenuste müümisele, on selle ümberkujundamise alus, mis muudab kõik ja kõik ühendatuks.

Tom Raftery ütles, et on optimistlik ega näe turva- ega privaatsusprobleeme, kuna kõik need probleemid saab õigete juhtimisseadiste abil hõlpsasti lahendatud.

Nagu näiteks isikuandmete kaitse üldmäärus, mis usub, et see toob kasutajatele uued kaitse standardid ning sellel on kogu maailmas nakkus ja levik.

Ja kas see on kõigi jaoks parem tulevik? Raftery ütles, et tal pole kahtlust, et täiustatud tehnoloogia tagab parema elukvaliteedi kogu maailmas, demokratiseerib juurdepääsu turgudele, parandab tervishoidu, haridust ja toidu kvaliteeti kogu maailmas.

Ja ettevõtte jaoks? “Ettevõtted näevad, et nad peavad selle ĂĽmberkujundamise algatama, vastasel juhul saavad nad järgmiseks Kodakiks,” ĂĽtles ta, öeldes, et paljudel juhtudel on puudu visioon sellest, kuidas nad muutuvad, mitte tööriistad selleks.

Tunnustades, et on tööstusi, mis on nii digiteerimise, rahanduse, kindlustuse kui ka tehnoloogia osas arenenumad, ĂĽtleb SAP-i evangelist, et see on aeglane tee ja see on kõige “analoogsektor”, vanim tööstus, mis võtab selles protsessis palju rohkem.

Siiski on häid näiteid, näiteks Itaalia raudteel on SAP-iga moderniseerimisprojekt, mis on neile ennetavate hoolduskulude arvelt miljoneid dollareid kokku hoidnud.

Mitmed ettevõtted on muutnud oma turundusmudelit, liikudes riistvara müügilt müügiteenustele.

Tom Raftery viitab SIGMA Air Utility juhtumile, mis täidab õhukompressori asemel nüüd ühe tihumeetri tihendatud õhku.

Vaatamata nendele edusammudele on digiteerimise määr endiselt väga madal ja Tom Raftery viitab Euroopas läbi viidud SAP-uuringule, et kinnitada, et “täieliku digitaalse ĂĽmberkujundamise” läbi teinud ettevõtete protsent on väga madal ja enamik neist on alles lapsekingades, kuid peavad kiirendama kiiresti.

Peamised arengutõkked keskenduvad reguleerimisele, mis takistab sageli ettevõtteid kiiremini liikumast, aga ka inimeste puudulikke digitaalseid oskusi, mida tuleb tugevdada.

Seetõttu peaksid organisatsioonid investeerima “elektrooniliste oskuste” arendamisse.

Pikas perspektiivis tagavad need oskused diferentseerumise tööturul, kus tehisintellekti agentide abil automatiseeritakse mitte ainult rutiinseid ülesandeid, vaid ka mitmeid protsesse.

Kuid evangelistid ei arva, et peaksime tulevaste koondamiste pärast muretsema. “Teistes varasemates revolutsioonides oli see hirm alati olemas, kuid juhtub, et luuakse uut tĂĽĂĽpi töid ja luuakse uusi töökohti, mida varem polnud,” rõhutas ta.

Tulevikust rääkides pole Tom Raftery unustanud SAP-i rolli.

„SAP-i jaoks on oluline olla klientide esirinnas [nesta transformação] neid endaga kaasa võtma.

Vaatame tehnoloogia arengut ja muudame selle kõigile teenuseks kättesaadavaks ”, kaitses evangelist.