contador gratis Saltar al contenido

Milline PIN-kood? Viis küsimust ja vastust turvaelementide kohta | Turvalisus

Milline PIN-kood? Viis küsimust ja vastust turvaelementide kohta | Turvalisus

PIN-kood on turvavõti, mis autentib kasutajaid ja kaitseb nende teavet, näiteks paroole. Seda koodi on tavaliselt vaja pangatehingute, maksete töötlemise, SIM-kaardi valideerimise ja mobiiltelefoni lukust vabastamise korral.

Nutitelefonis on PIN-koodi aktiveerimine esimene samm, et võõrastel poleks juurdepääsu seadme omaniku andmetele. Lisaks TechTudo koostage viie küsimuse ja vastusega loetelu, et saaksite selgitada oma peamisi kahtlusi selle turvafunktsiooni suhtes.

Nubank: vaadake rakenduses kuut „keelatud” asja

Milline PIN-kood? Viis küsimust ja vastust foto turvafunktsioonide kohta: Divulgao / Pond5Milline PIN-kood? Viis küsimust ja vastust foto turvafunktsioonide kohta: Divulgao / Pond5

Milline PIN-kood? Viis küsimust ja vastust foto turvafunktsioonide kohta: Divulgao / Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Ingliskeelne akronüüm PIN jaoks Isikukoodvõi isikukood portugali keeles.

PIN-kood on vähemalt neljakohaline tähtnumbriline või numbriline kood, mida kasutatakse mis tahes süsteemile turvaliseks juurdepääsuks. Isikukoodid kinnitavad kasutajate sisselogimist ja neid on vaja paljudes olukordades, sealhulgas panganduses, makse töötlemisel, mobiiltelefoni kiibi aktiveerimisel ja mobiiltelefoni lukust vabastamisel.

Androidi süsteemidega nutitelefonides aitab PIN-kood tugevdada seadme turvalisust, kuna PIN-kood takistab kellelgi ekraani avamist ja sellel on lihtne juurdepääs kasutaja isiklikule teabele. Isegi kui ründaja proovib seadet turvamehhanismist mööda minemiseks taaskäivitada, nõuab opsüsteem parooli ning seade ei võta vastu kõnesid, sõnumeid ega teatisi, mis on väga kasulik kadunud või varastatud mobiiltelefoni korral.

Mille poolest PIN ja PUK erinevad?

PIN ja PUK on turvakoodid, mis on kaasas mobiilse kiibiga Foto: Caroline Parreiras / TechTudoPIN ja PUK on turvakoodid, mis on kaasas mobiilse kiibiga Foto: Caroline Parreiras / TechTudo

PIN ja PUK on turvakoodid, mis on kaasas mobiilse kiibiga Foto: Caroline Parreiras / TechTudo

Nagu PIN, PUK (Isiklik blokeeringu võtivõi portugali keeles isiklik lukustuslukk) mobiilikiibile määratud kood. Neljast numbrist koosnev PIN-kood tuvastab, et SIM-kaart on unikaalne ja kuulub konkreetsele kasutajale. Seda koodi saab kasutada selliste funktsioonide blokeerimiseks nagu telefonikõnede tegemine, Internetis surfamine ja SMS-ide saatmine.

PUK-l on omakorda kaheksa numbrit ja seda kasutatakse PIN-koodide avamiseks või muutmiseks. Parool on väga kasulik, kui kasutaja sisestab kolm korda vale PIN-koodi ja blokeerib kiibi lõpuks. Sellistel juhtudel on PUK teine ​​võimalus SIM-kaardi eemaldamiseks. Lisaks saab seda koodi kasutada ka siis, kui PIN-koodi kasutamisel on kadunud või on tegemist pettusekatsega. Nii PIN-koodi kui ka PUK-i leiate kiibiga kaasasoleva kaardi tagaküljelt.

Kuidas saada oma mobiiltelefoni PIN-koodi?

Kahjuks pole telefoni PIN-koodi pärast selle seadistamist teada saada. Need, kes koodi unustavad, saavad kasutada mõnda nippi, mis aitavad mobiiltelefonile juurdepääsu taastada. Android-telefonides on nüüd väga kasulik funktsioon Smart Lock, mis võimaldab teil hoida seadet lukustamata, kui see on kindlas kohas või omaniku lähedal.

Kui olete Smart Locki konfigureerinud seadme lukustamiseks teatud aadressil, näiteks kodus, siis viige see ekraani automaatseks avamiseks lihtsalt sellesse kohta. Funktsiooni aktiveerimiseks ja ebamugavuste vältimiseks avage Seaded> Ekraanilukk> Nutikas lukustus. Seejärel kinnitage oma praegune turbemehhanism (PIN-kood, muster või parool) ja valige avamissignaal.

Smart Locki funktsioon, mis on saadaval Androidi telefonides, võimaldab teil ekraani automaatselt avada, ilma foto PIN-i sisestamata: Reproduo / Ana Letcia LoubakSmart Locki funktsioon, mis on saadaval Androidi telefonides, võimaldab teil ekraani automaatselt avada, ilma foto PIN-i sisestamata: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Smart Locki funktsioon, mis on saadaval Androidi telefonides, võimaldab teil ekraani automaatselt avada, ilma foto PIN-i sisestamata: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Teine võimalus on kasutada seadme tootja seadmehaldurit. Näiteks Samsungi mobiiltelefonide omanikud pääsevad juurde veebisaidile Samsung Find My Mobile, logige sisse oma Samsungi kontoga ja aktiveerige telefoni kaugjuhtimise avamiseks suvand "Unlock my screen". Pidage meeles, et funktsiooni on võimalik aktiveerida ainult siis, kui kasutaja on saidil varem registreerunud. Teised kaubamärgid võivad pakkuda sarnaseid funktsioone.

Kui ükski ülalnimetatud funktsioonidest ei tööta, peate telefoni vormindama. Selle toimingu kaugjuhtimiseks avage Android-seadme haldur (www.google.com/android), logige sisse oma Google'i kontole ja valige "Pühi seade". Pärast puhastamist nõuab süsteem enne seadme taaskasutamist Google'i konto parooli.

Google'i seadmehaldur võimaldab teil kadunud või varastatud seadmetel kaugtoiminguid teha. Foto: Reproduo / Ana Letcia LoubakGoogle'i seadmehaldur võimaldab teil kadunud või varastatud seadmetel kaugtoiminguid teha. Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Google'i seadmehaldur võimaldab teil kadunud või varastatud seadmetel kaugtoiminguid teha. Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Kuidas mobiiltelefonilt PIN-koodi kustutada?

Foto PIN-koodi kustutamiseks avage lukustusekraani sätted: Reproduo / Ana Letcia LoubakFoto PIN-koodi kustutamiseks avage lukustusekraani sätted: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Foto PIN-koodi kustutamiseks avage lukustusekraani sätted: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Telefoniluku desaktiveerimiseks PIN-koodiga avage lihtsalt süsteemiseaded ja avage jaotis "Lukusta ekraan". Seejärel peab jaotises "Ekraaniluku tüüp" kinnitama PIN-koodi muude süsteemiluku võimaluste laiendamiseks. Võite valida ekraani libistamise, kujunduse määramise (vaikeseade), parooli loomise, sõrmejälje registreerimise või isegi turvamehhanismi mittekasutamise.

Motorola Razr 2019: teate kõike mobiiltelefonide kohta, mis päästavad Motorola V3

Motorola Razr 2019: teate kõike mobiiltelefonide kohta, mis päästavad Motorola V3

Unustasin oma mobiiltelefoni PIN-koodi: kuidas seda parandada? Vaadake võimalikke lahendusi TechTudo foorumist