Milline rakendus? Neli kĂĽsimust ja vastust mobiilirakenduste kohta | Rakendus

Milline rakendus? Neli kĂĽsimust ja vastust mobiilirakenduste kohta | Rakendus

Rakendused on tarkvaraprogrammid, mis asuvad Androidi telefonides, iPhone'ides (iOS) ja paljudes teistes nutiseadmetes, näiteks nutitelerites. Rakendus võib olla tasuta või tasuline ning sellel on mitu funktsiooni: veebisõnum, voogesitus, haldur, foto- ja videoredaktor jne. Mõni on juba tehases installitud, teisi saab Apple Store'ist või Play Store'ist.

LOE: Apple kuulutas välja 2019. aasta kõige allalaaditud rakendused Brasiilias

Rakendused muudavad kasutajate elu lihtsamaks ja muutuvad iga päevaga asendamatuks, niivõrd, kuivõrd "rakenduse" valis Ameerika murrete selts 2010. aastal. Lõppude lõpuks, mis rakendus? Rakenduse kohta esitatud küsimustele vastamiseks vaadake allolevat TechTudo loendit koos viie küsimuse ja vastusega.

Milline rakendus? Lisateave mobiilirakenduse Photos kohta: Lvia Dmaso / TechTudoMilline rakendus? Lisateave mobiilirakenduse Photos kohta: Lvia Dmaso / TechTudo

Milline rakendus? Lisateave mobiilirakenduse Photos kohta: Lvia Dmaso / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega.

Rakendus on nutitelefonides populaarseks muutumas Fotod: Luciana Maline / TechTudoRakendus on nutitelefonides populaarseks muutumas Fotod: Luciana Maline / TechTudo

Rakendus on nutitelefonides populaarseks muutumas Fotod: Luciana Maline / TechTudo

Rakendus on rakenduse lühend, mis on tarkvara, mis asub mobiilseadmetes, näiteks mobiiltelefonides ja tahvelarvutites, või arvutites ja nutitelerites. Neid saab kasutada ka võrguühenduseta või veebis, lisaks tasulisele või tasuta versioonile, mis saadakse rakenduste poest.

On rakendusi, mis vastavad kõigile teie huvidele ja vajadustele ning suudavad teha ühe või mitu ülesannet. Näiteks on iFood eksklusiivne toidu kohaletoimetamise rakendus, mis võimaldab teil tellida ainult toitu. WhatsApp on veebisõnumitooja, mis pakub selliseid funktsioone nagu hääle- ja videokõned, meediumite (fotode ja videote) saatmine ja vastuvõtmine, asukoht, erinevad dokumendid ja kontaktide jagamine.

Mis vahe on rakendusel ja veebirakendusel?

Veebirakendust ei pea installima seadmesse Foto: Melissa Cruz / TechTudoVeebirakendust ei pea installima seadmesse Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Veebirakendust ei pea installima seadmesse Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Sarnased nimed võivad segadust tekitada, kuid rakendused ja veebirakendused pole samad. Veebirakendusi ei pea vabalt kasutamiseks seadmesse installima. Lisaks esteetilistele sarnasustele pääseb veebirakendustele juurde ka otse mobiilibrauseri Interneti-brauserist. Väärib märkimist, et see pakub vähem funktsioone kui mobiilirakendus.

Kõik Google Play poest alla laaditud rakendused pole ohutud. Foto: Pond5Kõik Google Play poest alla laaditud rakendused pole ohutud. Foto: Pond5

Kõik Google Play poest alla laaditud rakendused pole ohutud. Foto: Pond5

Mitte kõik rakendused ei püüa ülesandeid hõlbustada ega meelelahutust pakkuda. Pahatahtlikud rakendused, mida nimetatakse Google'i potentsiaalselt kahjulikeks (PHA) rakendusteks, koguvad kasutajaandmeid, näiteks reaalajas kontakte ja asukohti, kuvavad tüütuid reklaame ja muudavad seadmed isegi muude pahatahtlike programmide suhtes haavatavaks. Seda tüüpi rakendus ründab peamiselt Androidi seadmeid.

Pahatahtlikud rakendused võivad siseneda Google'i rakenduste poodi ja paljud kasutajad saavad need installida, enne kui kaupluse jälgimine need tuvastab ja platvormist eemaldatakse. Häirivad rakendused tekitavad sageli kahtlust, et luba on liiga suur ja tarbetu. Näiteks pole normaalne, kui muusika- või edastusrakendus taotleb luba teie kontaktile, kaamerale, asukohale või juurdepääsule teie sõnumile.

IOS on turvalisem operatsioonisüsteem. Apple'i sõnul oli selle tuum kujundatud ohutult. Rakendus töötab oma liivakastis (kus talletatakse ja töödeldakse ainult teie andmeid), mis hoiab ära kontakti teiste rakendustega ja hoiab ära ohtlikke toiminguid.

iOS pakub suuremat turvalisust kui Android Photos: Rubens Achilles / TechTudoiOS pakub suuremat turvalisust kui Android Photos: Rubens Achilles / TechTudo

iOS pakub suuremat turvalisust kui Android Photos: Rubens Achilles / TechTudo

Rakenduste loomine võib olla üsna keeruline. Pärast ideede valideerimist ja turu-uuringuid tuleb rakendused välja töötada juhtprogrammi tööriistaga, mis võimaldab teil kujundada tarkvara lehti rakenduse navigeerimisvoo ja selle ressursside määramiseks. Peate looma ka süžeeskeemid ja skriptid, mis aitavad ekraaniühendustega ja kuidas neid tehakse.

Järgmine samm on disain, mis koosneb Wireframmingus loodud üksikute ekraanide kõrglahutusega versioonide valmistamisest. Pärast selle sammu täitmist peate testima rakenduse prototüüpi, et kontrollida, kas kõik funktsioonid toimivad korralikult. Kui prototüüp on valmis ja testitud, on vaja luua taustprogramm, mis on rakenduse programmeerimine, mis loeb toimingud läbi ja suunab kasutaja lehele. selles jaotises tuleb täpsustada andmebaasid, serverid, API-d ja salvestuslahendused.

Mobiilsed sotsiaalsed võrgustikud põhinevad sageli rakendusel Foto: Nicolly Vimercate / TechTudoMobiilsed sotsiaalsed võrgustikud põhinevad sageli rakendusel Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Mobiilsed sotsiaalsed võrgustikud põhinevad sageli rakendusel Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

See rakendus vabastati alles pärast rakenduse beetaversiooni testimist ja üksikasjade lähtestamist õigesti. Igal rakenduste poel on oma uute mobiilirakenduste avaldamiseks oma reeglid ja eeskirjad. App Store'is käivitamiseks peab iOS-i rakendus järgima rakenduste levitamise teenuse juhiseid ja peate registreeruma Apple'i arendajaprogrammis Apple Developer Program.

Pärast seda toimingut pean sisestama levitamiseks rakenduse andmed ja laadima poe uusima rakenduse versiooni üles. Kui rakendus on läbi vaadatud ja heaks kiidetud, pean taotlema rakenduse vabastamist automaatselt või käsitsi. Seega on see installimiseks saadaval kuni ühe päeva.

A-le Google Play poes peab arendaja looma konto Google Play konsoolis ja maksma lõivu 25 dollarit (umbes 105 dollarit). Seejärel on vaja registreeruda rakenduse andmetega ja saata rakenduse uusim versioon. Samuti peate valima piirkonniti sisuklassifikatsioonid, hinnad ja saadavuse.

Vahemälus olevad andmed hõivavad mobiiltelefoni mälu. Foto: Reproduction / Lvia DmasoVahemälus olevad andmed hõivavad mobiiltelefoni mälu. Foto: Reproduction / Lvia Dmaso

Vahemälus olevad andmed hõivavad mobiiltelefoni mälu. Foto: Reproduction / Lvia Dmaso

Vahemälu, kus rakenduse kasutatud andmed ja protsessid on salvestatud. Eesmärk on lisaks riistvara kasutamise vähendamisele pakkuda ka kiiremat rakenduste avamist ja ülesannete täitmist. Näiteks kuvatakse Facebooki mobiilirakenduses mitme sõbra profiilifotosid, kuvatakse postitusi ja jagamisi, meeldimisi ja kommentaare, laaditakse üles ja käivitatakse videoid ajajoonel reklaamide kõrval. Kogu selle sisu kiireks laadimiseks kasutab rakendus vahemälu.

Vahemällu salvestatud andmed võtavad siiski sisemälus ruumi ja andmete kogumine võib olla aeglane. Selle vältimiseks peate perioodiliselt tühjendama rakenduste vahemälu.

Ma ei saa Androidi rakendust kustutada: mida ma peaksin tegema? Esitage TechTudo foorumis kĂĽsimusi.

IPhone'i blokeerimine rakendustele juurdepääsu saamiseks ja vaatlejate vältimiseks

IPhone'i blokeerimine rakendustele juurdepääsu saamiseks ja vaatlejate vältimiseks