contador gratis Skip to content

Millised on minu Ă”igused andmekaitses? – sait tĂ€na

Millised on minu Ôigused andmekaitses? - sait tÀna

See juhend tehti kĂ€ttesaadavaks eile, kuupĂ€evaks, mil tĂ€histati rahvusvahelist andmekaitsepĂ€eva, ja selgitatakse kĂ”iki andmekaitse ĂŒldreeglites sĂ€testatud Ă”igusi, nĂ€idates ĂŒhtlasi, millist tĂŒĂŒpi teksti kasutatakse andmetöötluse eest vastutava ĂŒksuse kĂ€itlemisel, olgu see siis ettevĂ”te kellega teil on suhe vĂ”i avalik-Ă”iguslik isik.

Üks tĂ€htsamaid on andmetele juurdepÀÀsu Ă”igus, olles teadlik teabe töötlemise eesmĂ€rgist ja millistest andmekategooriatest, aga ka nende pĂ€ritolust ja sellest, kus edastatakse muid ĂŒksusi vĂ”i kas neid edastatakse vĂ€ljaspool Euroopa Liitu. asjakohane GDPR-i alusel. Kuid seal on ka selgitus andmete parandamise Ă”iguse ja andmete kustutamise Ă”iguse kohta, mida sageli nimetatakse Ă”iguseks olla unustatud.

Ka selles juhendis sisalduvad uued Ă”igused on töötlemise piiramise Ă”igused, mis "vĂ”imaldavad teatud aja jooksul andmetöötlust selle kasutamisel piirata, st kĂŒlmutada ning andmeid ei saa kolmandatele isikutele edastada, rahvusvaheliselt edastada ega kustutada". Ka siin selgitab CNPD, millal ja kuidas seda kasutada saab.

Samuti on viiteid andmete teisaldatavusele ja vastulausetele, millest igaĂŒks vĂ”imaldab taotleda teabe edastamist struktureeritud kujul teistele ĂŒksustele (nĂ€iteks elektriteenuse pakkujatele) vĂ”i opositsiooniliste Ă”iguste korral. , andmete töötlemise vastu.

Samuti mainitakse dokumendis, kuidas saate oma Ă”igusi kasutada andmetöötluse eest vastutava ĂŒksusega ja millal peaksite pöörduma riikliku andmekaitse komisjoni poole.

Pöörake tÀhelepanu ka mÔnedele suunistes nimetatud eriolukordadele, eriti laste ja surnud isikutega seotud olukordadele.

Andmekaitsejuhend - CNPD