Millistel riikidel on digitaalse juhtimise alal kõige parem tulemus? Portugal paraneb edetabelis

E-valitsuse uuringus öeldakse, et üha rohkem riike ja linnu parandavad oma suutlikkust veebipõhistes avalikes teenustes ning see panus annab positiivse tulemuse ühiskondade jätkusuutlikkuses ja vastupidavuses.

2018. aasta edetabelis saavutasid Taani, Austraalia ja Korea Vabariik parimad tulemused EGovernment – EGDI arenguindeksis ja on 40 riigi hulgas, kes kasutavad avalike teenuste jaoks info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat. Indeks mõõdab lisaks teenuste kättesaadavusele ka ulatust ja kvaliteeti, sideinfrastruktuuri kättesaadavust ja inimvõimet.

Ăśheksandal kohal 15st tõsteti esile Euroopa riike, kusjuures Taani liidritega liitusid esikĂĽmnes Suurbritannia, Rootsi, Soome ja Prantsusmaa. Portugal on oma jõudlust parandavate riikide rĂĽhmas ja ĂĽhineb Kreeka, Valgevene, Liechtensteini, Malta, Monaco, Poola ja Venemaa Föderatsiooniga “suure jõudlusega” “klubiga”.

riigitehnoloogia, näiteks ÜRO valitsuse indeks

krediit: ĂśRO

“Data-title =” tehnoloogiamaad, nt valitsuse indeks ĂśRO – millised riigid on digitaalses valitsuses kõige paremini hakkama saanud? Portugal on paremusjärjestuses parem – SAPO Tech ”> riigitehnoloogia, näiteks ĂśRO valitsuse indeks krediit: ĂśRO

ÜRO märkis, et tippklassi on jõudmas rohkem riike, aga ka linnu ning esimest korda hõlmab see uuring e-valitsuse teenuste arendamist 40 linnas kogu maailmas. Sel eesmärgil analüüsitakse 7 Aafrika, 5 Ameerikas ja 13 Aasias, aga ka 12 Euroopa ja 2 Okeaania linna linnaportaale. Juhtkond kuulub Moskvale, Kaplinnale ja Tallinnale.

Uuringuga saab tutvuda veebis ja uurimiseks on mitu infograafikat, samuti andmebaas, mida saab interaktiivselt uurida kaardi kaudu, mis võimaldab uurida iga riigi või piirkonna erinevaid näitajaid.

Hoolimata registreeritud arengutest väärib märkimist, et digitaalne lõhe püsib, mõned riigid on kodanike ja ettevõtete veebiteenuste väljatöötamisel endiselt mahajäänud, eriti planeedi vaeseimates piirkondades.