Minecraft Education Edition soovib õpetamist huvitavamaks muuta

Minecraft on nähtus globaalses mastaabis: see on juba praegu üks populaarsemaid mänge, see on viimaste aastate üks kaasatumaid tiitleid ja sellistel platvormidel nagu YouTube vastutab iga kuu miljonite vaatamiste loomise eest.

Kui Microsoft ostis 2,5 miljardi dollari eest Minecrafti tootja Mojangi, sai peagi teada, et tehing ei lõpe mängus endas. Täna, 19. jaanuaril välja kuulutatud haridusversioon on selle tõestus.

Praktikas pole Microsoft mängudes suuri muudatusi teinud. See lisab mõned lisavõimalused, et muuta see õppekeskkonnale sobivamaks, näiteks võimalus, et õpetaja saab teatud mängualasid ja tööriistu blokeerida.

Eesmärk on, et Minecrafti saaks kasutada uute õpetamismetoodikate loomise ja uurimise meetodina. Inimsilma toimimise selgitamise asemel võiksite õpilased kokku viia digitaalse silma loomiseks, kus nad peavad tagama sama toimimismehhanismi? Vaatlemise asemel saavad õpilased siseneda orelitesse, hoonetesse, linnadesse ja muudesse elementidesse.

Järgmise põlvkonna programmeerijate ja tehnikahuviliste ergutamine on Microsofti teine ​​eesmärk.

Mängu kooliversioon maksab õpilase kohta umbes viis eurot, kuid litsents kehtib nii koolis kui ka kodus – õpilastel on vaja pääseda ainult samale Microsofti kontole.

Selle Minecrafti versiooni väljaandmine on kavandatud suveks. Koos mänguteadetega on Microsoft käivitanud ka kogukonna veebisaidi, kus kõik saavad oma haridusprojekti jagada.