Ming-Chi Kuo kinnitas aastatel 2020-21 kuulujutte Apple’i kiipidega Macist

Kuulujutud viitavad tema hülgamisele Intel toetab Apple oma kiip Macis pole uus: Bloomberg juba paar kuud tagasi tõi sellel teemal väga veenva aruande ja uute töötlejate saabudes A12 BioonilineMitmed uuringud on näidanud, et Apple on ARM-kiipide abil väga lähedal jõudluse ja tõhususe taseme saavutamisele, mis on Inteli parima loominguga võrdne või sellest kõrgem.

NĂĽĂĽd, et tulele rohkem kĂĽtust lisada, on meie sõbrad igavesti Ming-Chi Kuo toob rohkem tõendeid selle kohta, et jah, oleme Apple’i enda loodud kiibiga varustatud Maci nägemisele väga lähedal.

Investoritele saadetud märkuses keskendusid TF International Securities analĂĽĂĽtikud analĂĽĂĽsile TSMC (kiibitootja, mis on praegu ĂĽks Apple’i suurimaid partnereid) – seal asuvad A-seeria protsessorid iGadgets näiteks ettevõte. Kuo sõnul muutuvad tarnija suhted Apple’iga lähiaastatel tõenäoliselt tugevamaks ja selle ĂĽheks peamiseks põhjuseks on Apple’i protsessorite loomine. Mac alates 2020 või 2021.

Selle uskumiseks on palju põhjuseid: nagu analĂĽĂĽtikud rõhutavad, on TSMC ĂĽks tehnoloogiliselt kõige arenenumaid tootjaid, kes praegu kiibitootmisega tegelevad; Lisaks sellele, kuna see pole Apple’i konkurent ĂĽheski segmendis (näiteks Samsung), on partnerluse tugevdamisel Apple’ile ainult positiivsed punktid – mis omab lõppkokkuvõttes täielikku kontrolli kõigi oma baasi komponentide ĂĽle. Mac ja annab ettevõttele suurema sissetulekumarginaali (kuna tal pole vaja Inteli protsessorit osta).

Kuid kui arvate, et Apple’i suhe TSMC-ga peaks olema piiratud Mac-idele, iPhone’idele ja iPadidele, on hea uuesti mõelda: Kuo ĂĽtles ka, et Taiwani tarnijatest peaksid saama Apple’i ametlikud partnerid tulevases protsessoritootmises. Apple auto – mis, nagu analĂĽĂĽtikud hiljutistes aruannetes oletasid, on alles Cupertino töös ja eeldatavasti saabub 2023 ja 2025.

Apple'i kasutatud Lexuse autod (Apple Car)Apple’i kasutatud Lexuse autod (Apple Car)

Kuo sõnade kohaselt peaks kiip, mis tulevikus varustatakse „Apple Cariga“, tooma automaatika tasemele 4 (kõrge) või 5 (kokku), et mahutada sõidukit varustav autonoomne roolisüsteem. Praegu on ainult TSMC-l 3 või 5 nanomeetrine tootmisprotsess, mis on ainus võimalik selle nõude täitmiseks.

Lõppkokkuvõttes on ĂĽkskõik, mis Apple’il järgmise kĂĽmnendi plaanides on, hindamatu väärtus nende suhete – ja eriti viljade, mida nad saavad kanda – tähelepanelik jälgimine. Olen õnnelik, eks?

MacRumorsi kaudu