Minu kommentaarid Ubuntu 17.04 beetaversiooni kohta

Uus Ubuntu väljaanne on kohe ukse ees, meil peaks Ubuntu 17.04 olema enam kui poole aprillini, kuid kõige ärevamate jaoks on juba võimalik katsetada uut beetaversiooni, mis toob muudatuse käivitamise mitmes graafilises liideses.

Koos Ubuntu 17.04-ga tuleb Zesty Zapus välja peaaegu kõigil „Ubuntustel”, millest mõnel on väga huvitavaid uudiseid, näiteks Ubuntu Budgie.

Ubuntu koos Unity 7-ga ei saanud suuri parandusi, mis oli oodatud, ainult veaparandused, pakettide värskendused ja mõned muud optimeerimised, kuid eelseisval Unity 8 seansil, mis toob uusima liidese, on teil vabadus valida soovitud liides sisselogimisekraanil.

Ühtsus 8 pole veel valmis, kuid vaadata on mitmeid huvitavaid arenguid, nagu me siin juba kommenteerisime, see on palju lähemal kasutajaliidese 7. versioonile sarnase kasutuskogemuse pakkumisele, kuid veel on pikk tee minna.

Liides kõrvale, kuna mõnikord seostame Ubuntu Unityga ja unustame, et Ubuntu projekt läheb sellest kaugemale, on meil Snapi paketi suurepärane areng, Canonical annab välja igakuiselt aadressil Insight a “Kuu populaarseimad klõpsud” ja iga kuu siseneb poodi ĂĽha rohkem sellises vormingus pakette ja suurendavad nende koostalitlusvõimet.

Ubuntu perekonnas on meil häid uudiseid Ubuntu Gnome’i ja Ubuntu Budgie kohta.

Ubuntu Gnome

Seekord järgib Ubuntu Gnome lahti lasta Gnome Shelli uusim versioon tuleb välja koos uhiuue Gnome 3.24-ga, mis pakub huvitavaid funktsioone, saates, et minu jaoks on kõige huvitavam värviparandussüsteem, mis ei kahjusta kasutaja silmi ehtsal viisil. See funktsioon on saadaval mis tahes levitamiseks RedShift või Žanraga sisemiselt usun, et Gnome oli esimene, kes selle rakendas.

Hiljuti Ubuntu ametlikuks maitseks saanud Ubuntu Budgie on varustatud uute tööriistadega brauserite installimiseks ja manipuleerimiseks, võib-olla tulevikus muutub “Browser Ballot”, kui rakendusi kutsutakse, suuremaks ja terviklikumaks, sisaldab nii rohkem rakendusi kui ka Ubuntu MATE Boutique tarkvara, mida saate kasutada Ubuntu Budgie, Unity ja mis iganes kaasas.

Ubuntu MATEst rääkides …

Ubuntu MATE on ka ĂĽks Ubuntu versioon, mis väärib esiletõstmist, tegelikult arvan, et Ubuntu MATE on siiani kõige lahedam. Olen hiljuti näinud paljusid inimesi, kes on hästi rääkinud ja kasutavad Ubuntu MATE’i. Ristmik Ubuntu baasist koos tunne vanast Gnome 2 tõeliselt õnnelikust nostalgiast, tundub nĂĽĂĽd, et see segu on valmis uusi kasutajaid vallutama.

Ubuntu MATE 17.04
Kordus: Ubuntu MATE

Ubuntu 17.04 MATE on oma uusimas versioonis, liides on lisanud mõned kasulikud funktsioonid, näiteks aktiivsed indikaatorid koos suhtlusvalikutega, see tähendab, et sellised rakendused nagu muusikapleier, Spotify jne saavad kasutada indikaatoreid, kus kasutaja saab kontrollida, mida on reprodutseeritud Seal kehtib sama ka teatiste kohta, mis on interaktiivsemad.

Tegelikult, seal on niiiiii uut kraami, alates esimesest Alfast selle Beetani, lisasid enamik neist funktsioone, mis olid juba teistes keskkondades, kuid see pole halb asi, vaid muudab MATE veelgi terviklikumaks. Teine huvitav asi, mida arendaja kommenteeris, oli see, et nad parandasid keskkonnas vea, mis pani selle tarbima rohkem RAM-i, kui oleks pidanud, mis viitab sellele, et vähemalt mälu tarbimise osas saab Ubuntu MATE 17.04 Zesty Zapus veelgi valgust.

Beeta värskendusi saavad ka teised Ubuntu maitsed, nagu Lubuntu, Xubuntu ja Kubuntu (mõned on ametlikud, mõned mitte, saadaval Daily Buildsis) vabastamaKuid nad piirduvad põhimõtteliselt pakettide värskendamise ja vigade parandamisega, eriti Lubuntu, mis pole liideses pikka aega midagi drastiliselt muutnud, see muudab süsteemi stabiilsemaks, nagu Unity versioon, kuid pettub ka vähestele, kellele uudised meeldivad.

Näiteks Kubuntu toob Plasma 5.9.x standardvarustuses, kuid Ubuntu ja KDE fännid on selle lõpuks leidnud KDE Neonis huvitav alternatiiv samuti ei tea, kas Kubuntu muutub aja jooksul ebavajalikuks, kuid praegu on see soovitatav ainult kõigile, kes soovivad süsteemi, mis juba laadib konfiguratsiooni hõlbustavaid rakendusi, näiteks draiverite installijad, mis on levinud Ubuntu-põhistes distros. Xubuntut (XFCE) kasutavatel on hea meel teada saada, et uusima XFCE töölauaga on kaasas uus versioon, mis toob paketti kaasa väiksemaid täiendusi XFCE4 tegumihaldur

Kas tunnete muutusi õhus?

Mul on Ubuntu suhtes kummaline tunne, tundub, et oleme suure, halva või halva muutuse äärel, ma ei oska veel öelda. Ubuntu on juba konsolideeritud ja usaldusväärne platvorm lugematutele ettevõtetele kogu maailmas, Diolinuksi ajaveebi on Ubuntu tõttu küllaga, kuid Unity 8 viivitused on pettunud kõiki, kes armastavad Canonicali tööd, ja Unity 7 stagnatsioon ainult suurendab seda tunnet veelgi .

Samal ajal näeme, et koostalitlusvõime projektid, nagu Snap, liiguvad tugevusest tugevusse, näeme, et töölaua pool, mis viis Ubuntu tänaseni populaarsuseni, läheb veidi külili, tehes ruumi teistele Ubuntu maitsetele nende asendamiseks. või tuletatud distrosid, näiteks Linux Mint ja base OS.

Ma arvan, et see pole alati halb, lõppude lõpuks pole see midagi muud kui mingi tehniline looduslik valik, kuid ükski teine ​​distro pole veel suutnud töölaual ruumi vallutada. Ubuntu kaubamärk edukas, põhjustades ettevõtetelt eelinstallitud süsteemidega arvutite müüki ja kahju oleks raisata seda aastatepikkuse töö ja innovatsiooni vallutatud ruumi.

Mõnede Canonicali töötajatega vesteldes olin lõpuks üllatunud, seda ideed jagasid minuga ka mitmed ettevõtte töötajad, samuti SUSE ja RedHat, Canonical muutub iga päevaga tugevamaks nii serveri, IoT kui ka Cloudi äris, samas kui Desktop ja Mobile näivad olevat tagaplaanil , mõned ütlevad ka, et Desktop vastutab suurema osa ettevõtte tuludest, hõljudes umbes 30% (võib-olla spekuleerida, mul pole selle näitaja kohta tõendeid), mis näitab, et Desktopi aktiivsena hoidmiseks on vaja pühenduda, kui see on tõsi, see on esindab ligi kolmandikku ettevõttest.

Mida ma jälle näha tahan, on see innovaatiline vaim, mis muutis Ubuntu paar aastat tagasi hõlpsasti kasutatavaks sĂĽsteemiks, “kõige lihtsamateks Linuxi distrodeks”, nagu öeldakse, postituseks, mille sĂĽsteem on minu arvates hiljuti kaotanud. Olen kasutanud Deepin 15,4 beeta viimastel päevadel topeltkäivitamisel Ubuntu 16.04 LTS-iga ning töölaua ja lõppkasutaja tasemel jääb isegi Linux Mint, mis on veel ĂĽks distro, mis mulle väga meeldib, Deepiniga võrreldes maha.

Selle huvitav külg on see, et saame jälgida kõiki neid arenguid ja valida parima, isegi lõbusama võimaluse, välja arvatud Linuxi maailm, on Windows ja macOS hiljuti toonud ka huvitavaid uudiseid, mida saan muul ajal kommenteerida.

Võib-olla, kui Unity 8 on valmis, mu arvamus muutub ja Ubuntu teeb uuesti seda, mida ta on varem teinud, nimelt selleks, et kasutajaid positiivselt ĂĽllatada tööriistadega, mis muudavad meie igapäevase elu lihtsamaks. Ubuntu 17.04 toob meile selle kohta väikese näite, seetõttu arvan, et oleme muutuste faasis. Kui Unity 8-ga lähevad asjad valesti, arvan, et näeme Canonicali aastate jooksul ĂĽle minema teisele turule, see on lihtsalt arvamus teisest kĂĽljest, kui kõik hästi läheb, on meil järgmises LTS-is ĂĽks kõigi aegade suurimaid Ubuntu väljaandeid, Ubuntu 18.04 LTS, mis ilmub 2018. aasta aprillis …

Jah, ma tean, kaua on oodatud, aga see on meil praegu.

Võite alla laadida kogu kommenteeritud beetaversiooni ISO selle kataloogi kaudu.

Järgmine!