Mirai botneti eest vastutav häkker töötas FBI-ga

Kolm 2016. aastal poole internetist moodustanud Mirai botneti eest vastutavat inimest tunnistasid end süüdi mullu detsembris. Prokurörid nõuavad kuni viieaastast vangistust ja ühist trahvi 250 000 dollarit. Teisipäeval toimunud kohtuprotsess mõistis Paras Jha, Josiah White ja Dalton Normani aga 2500 tunniks üldkasulikku tööks ja viieaastase katseajaga. Kogukonnatöö on aga seotud FBI-ga.

Ametlike dokumentide kohaselt olid kolm meest enne viimast kohtuprotsessi FBI-d abistamas. See partnerlus keskendub kĂĽberrĂĽnnakute ennetamise valdkonnale.

Kohtu hinnangul olid Jha, White ja Norman täitnud neile nĂĽĂĽd määratud 1000 töötundi. Prokurörid kirjutasid, et “kohtualused olid ĂĽles näidanud erakordset pĂĽhendumust” ja et nad “töötasid koos töötamise nimel kõvasti tööd”.

Süüdimõistetud tunnistasid Mirai botai loomise, et käivitada mitu DDoS-i rünnakut mitme ettevõtte vastu, kellele nad olid kätte maksnud. Lisaks teenib see rühm sellest tööriistast tulu, rentides seda teistele kasutajatele, mis suurendab oluliselt selle mõju.