contador gratis Saltar al contenido

Mis oleks, kui Androidi asemel käiksite Samsungi koos Tizeniga?

Mis oleks, kui Androidi asemel käiksite Samsungi koos Tizeniga?

Korea ajalehe Korea Times teatel kaalub Samsung kõigi oma seadmete kolimist oma operatsioonisüsteemi Tizeni. See tähendab ettevõtte Androidi nutitelefonide ja tahvelarvutite lõppu.

See uudis on kooskõlas Fast Company eelmisel kuul välja antud väljaandega, milles öeldi, et ettevõte eemaldub täielikult Android Wearist kui tulevaste nutikellade operatsioonisüsteemist. Android Weari käitavad nutikellad on Lõuna-Korea tootjate jaoks alati olnud teine ​​valik. Kuid nüüd tundub tõenäolisem, et Samsungi nutitelefonid võivad Androidi kõrvale jätta ja Tizeni kasutama hakata.

Korea Times kavatseb Samsung “vähendada sõltuvust Google’i operatsioonisüsteemist”. “Kui teil pole oma ökosüsteemi, siis pole teil ka tulevikku,” ütles Samsungi nimetu juht väljaandele.

androidpit Samsung Gear S2 5

Samsungi lipulaev nutikell Gear S2 töötab Tizeniga / © ANDROIDPIT

Samsungi Z-rida nutitelefonid, mis töötavad Tizeni platvormil, on nüüd saadaval Indias ja need on olnud “India tarbijate seas populaarsed”, ütles tegevjuht. “Selle aasta esimese kvartali jooksul müüs Samsung seal umbes 64 miljonit mobiiltelefoni.” On selge, et ettevõtted vajavad siiski palju tugevamat ökosüsteemi, enne kui selline platvorm saab USA-s ja mujal mobiilselt õitseda.

Samuti ütleb tegevjuht, et “Tizeni arendajatele pakutakse rohkem stiimuleid ja tuge”, kuid selle kohta rohkem üksikasju ei olnud.

SM Z300HZKDINS 56 0

Samsung Z3 kasutab operatsioonisüsteemina ka Tizenit / © Samsung

Kui Samsung otsustab päästiku tõmmata ja jätkata oma opsüsteemiga, on see Google’ile kindlasti tohutu löök. Lõuna-Korea ettevõte – mis on üks suurimaid nutitelefonitootjaid maailmas – võib soovida oma seadme ökosüsteemi täielikku kontrolli alla võtta.

Me kõik teame, et kui sama ettevõte kontrollib oma seadmete riist- ja tarkvara, on tulemused tavaliselt väga head, kuid väljakutse lahkuda kombineeritud platvormilt nagu Android on tohutu. Samsung peab veenma arendajaid oma rakendusi teisele platvormile teisaldama ja ennekõike veenma kasutajaid sellele platvormile üle minema.

Ettevõte ise on varem BADA OS-iga läbi kukkunud, ajal, mil Android oli palju vähem populaarne. Microsoft ei suuda ka Androidi ja iOS-iga vastuollu minna, kuigi Windows Phone on väga järjekindel. Samsung on viimastel aastatel kulutanud palju ressursse ökosüsteemi ehitamiseks Tizen OS-i ümber, jääb üle vaadata, kas sellest pingutusest piisab ettevõttele Androidist loobumiseks.

Kas arvate, et Samsung julgeb Androidi asendada Tizeniga?