Mis oli teie idee Kuul 3D printimiseks? ESA soovib ettepanekut

3D-printimine on Maal palju arenenud ja nüüd võiks see olla Kuu elupaigaks muutmise elupaikade loomise ja haldamise kaudu otse saidile prinditud tööriistade abil.

Kosmoseagentuur lõi kontseptuaalse kuubaasi, mis on järgmine samm kosmoseuuringutes ja 3D-printimine on väga oluline. Nii saab luua vajalikke struktuure ja esemeid, samuti mootori varuosi, taaskasutada materjale missioonide ajal ja muutuda vähem sõltuvaks Maa varudest.

2013. aastal on ESA idee tõestanud, vormides 1,5-tonnise ploki osad simuleeritud kuupulbriga ja tootes seejärel omamoodi tellise. Praegu uuritakse elavate kudede trükkimise ideed meditsiinilistel eesmärkidel.

Uuritakse ka 3D toiduprintimist projekti raames, mis kasutab seda tehnoloogiat selleks, et printida kõike, mida astronaut võib vajada.

Ideed selle potentsiaali realiseerimiseks saab saata e-posti aadressil [email protected], koos piltide ja lühikese kirjeldusega. Võitjad, nii täiskasvanud kui ka noored, võivad oma projekti printida, kui see on tehniliselt võimalik, või mõne muu ruumiobjekti. Kuni 6 kandidaati saavad 3D-prinditud ruumiobjekti.

Konkurss on avatud alates eilsest, 20. juulist ja kestab 23. septembrini 2018. Konkursil võivad osaleda igas vanuses ja igas rahvuses kasvatajad.

Lisateavet saab ESA tehnikate ja tehnoloogiate kohta.