contadores estadisticas Saltar al contenido

Mis on Apple Pay? Siit saate teada, kuidas see töötab ja kuidas teenustega maksta Tootlikkus

Apple Pay on Apple'i ametlik makseteenus, mis on integreeritud iPhone'i (iOS) ja muude ettevõtte seadmetega. Ostmise hõlbustamise ettepanekuga ühildub see platvorm Banco do Brasili, Bradesco ja Ita krediit- ja deebetkaartidega. Kuid pidage meeles, et see tööriist pole Nubanki klientidele saadaval. Rakenduse Wallet kaudu saate makseid teha kauplustes, restoranides ja muudes ettevõtetes lihtsalt puutetundliku ID või Face ID autentimisega, ilma et peaksite oma füüsilist kaarti vajama.

Oluline on märkida, et see platvorm on saadaval ainult ühilduvate Apple'i seadmete kasutajatele. Alternatiivid neile, kellel on näiteks Androidi seadmed, on Samsung Pay ja Google Pay. seda TechTudo eraldage allpool mõned küsimused ja vastused Apple Pay kohta.

Apple'il on krediitkaart ilma tasude ja kindlustuseta; tunne teda

Apple Pay kasutab foto: Divulgao / Apple ostude kinnitamiseks NFC-d ja digitaalset või näotuvastustApple Pay kasutab foto: Divulgao / Apple ostude kinnitamiseks NFC-d ja digitaalset või näotuvastust

Apple Pay kasutab foto: Divulgao / Apple ostude kinnitamiseks NFC-d ja digitaalset või näotuvastust

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Apple Pay'i kasutamise alustamiseks leidke oma iPhone'ist rakendus Wallet ja avage see. Algne programm ja see on tavaliselt iOS-i süsteemi eelinstalleeritud, kuid seda on võimalik uuesti App Store'ist alla laadida. Pärast rakenduse avamist klõpsake nuppu "+" ja järgige uue kaardi lisamiseks juhiseid. Skaneerige andmeid kaameraga või täitke käsitsi. Seejärel sõltub autentimine SMS-i või teie pangarakenduse kaudu asutusest. Valmis: minge nüüd tagasi rahakoti rakendusse ja teie kaart on kasutamiseks saadaval.

Apple Pay võimaldab lisaks rakenduses piletite ja lennupiletite salvestamisele registreerida mitu kaarti. Foto: Reproduo / Helito BeggioraApple Pay võimaldab lisaks rakenduses piletite ja lennupiletite salvestamisele registreerida mitu kaarti. Foto: Reproduo / Helito Beggiora

Apple Pay võimaldab lisaks rakenduses piletite ja lennupiletite salvestamisele registreerida mitu kaarti. Foto: Reproduo / Helito Beggiora

2. Kuidas maksta füüsilises kaupluses?

Puutetundliku ID funktsiooniga iPhone'ides vajutage lukustatud ekraaniga kaks korda kiiresti kodunuppu. Tavalise kaardi kasutamiseks asetage sõrm sõrmejäljelugejale ja hoidke seadet paar tolli masinlugeja kohal. Oodake ekraanil teadet "OK", mis näitab, et makse on tehtud.

Kui teil on iPhone X või uuem, koos Face ID-ga, vajutage külgnuppu kaks korda ja autentige oma nägu. Seejärel liigutage telefon masinale lähemale ja oodake, kuni makse kinnitatakse. Apple Watchis vajutage lihtsalt kaks korda külgnuppu ja viige kell masinale lähemale. Autentimist pole vaja, sest nutikell lukustatakse iga kord, kui see kasutaja randmest vabastatakse.

    Makseid on võimalik teha füüsilises kaupluses või mõnes iPhone (iOS) rakenduses Foto: Divulgao / Apple    Makseid on võimalik teha füüsilises kaupluses või mõnes iPhone (iOS) rakenduses Foto: Divulgao / Apple

Makseid on võimalik teha füüsilises kaupluses või mõnes iPhone (iOS) rakenduses Foto: Divulgao / Apple

3. Kuidas taotluses maksta?

Valige ühilduvas rakenduses makseviisiks Apple Pay. Kontrollige oma arveldusteavet ja koputage makse kinnitamiseks, autentimiseks Touch ID või Face ID abil. Pärast kinnitamist ilmub ekraanile teade "OK" ja linnuke. Mõned näited Apple Pay'iga ühilduvatest rakendustest ja veebisaitidest on järgmised: iFood, Ingresso.com, Luiza Magazine ja paljud teised.

4. Millised pangad ja kauplused on ühilduvad?

Apple Pay aktsepteerib kaarte Ita, Bradesco ja Banco do Brasililt, bännerite MasterCard, Visa ja Elo all. Tuhandete ühilduvate poodide hulgast tõstab Apple esile näiteks Carrefour, Fast Shop, Posto Ipiranga ja Starbucks. Lisaks võimaldavad mõned piletite või lennupiletite teenused pileteid salvestada otse rakenduses Rahakott.

Makseid on võimalik teha ka Apple Pay abil, autentides iPhone'i abil Foto: Divulgao / AppleMakseid on võimalik teha ka Apple Pay abil, autentides iPhone'i abil Foto: Divulgao / Apple

Makseid on võimalik teha ka Apple Pay abil, autentides iPhone'i abil Foto: Divulgao / Apple

5. Kuidas näha viimast makse?

Kui koputate rakenduses Rahakott kaarti, saate juurdepääsu oma viimasele maksele. Sõltuvalt panga või kaardi administraatorist näete ainult seadme abil tehtud tehinguid või kõiki deebet- või krediitkaardiga tehtud tehinguid, sealhulgas kõiki Apple Pay seadmeid ja füüsilist kaarti.

Kui seate oma Apple Watchis Apple Pay, saate oma tehingute ajalugu kontrollida ka oma iPhone'i rakenduses Watch. Selleks koputage "Rahakott ja Apple Payments", valige kaart ja koputage seejärel vahekaarti "Tehingud".

Mõned pangad pakuvad rahakotirakendusele ainult esialgset autoriseerimissummat, mis võib erineda lõplikust tehingusummast. Sõltuvalt pangast või kaardi väljastajast näete tehingutasusid sellistest kohtadest nagu restoranid, bensiinijaamad, hotellid ja autorendiettevõtted.

Apple Pay kasutab turvalisi funktsioone iga kord, kui ostu teete. Kasutades oma seadme jaoks kindlat numbrit, loob platvorm unikaalse tehingukoodi. Sel viisil ei salvestata teie kaardiandmeid teie Apple'i seadmesse ega serverisse ega jagata seda poega.

iPhone koos iOS13-ga? Siit saate teada kõike uue Apple'i opsüsteemi kohta

iPhone koos iOS13-ga? Siit saate teada kõike uue Apple'i opsüsteemi kohta