Mis on ASMR? Instagramis on unes videod ja helid populaarsed

ASMR on nimi vabaajavideotele, mis muutuvad 2018. aastal moes Instagramis ja YouTube’is. Sotsiaalsetest võrgustikest räsimärki #asmr otsides näete inimesi, kes ajavad lima (teatud värvi ja tekstuuriga modelleeriva savi tĂĽĂĽp) välja, hakkivad seepi tĂĽkkideks või närivad krõmpsuvat toitu. Seda tĂĽĂĽpi väljaandeid otsivad need, kes soovivad aidata ennast hävitada ja magada. Selle põhjuseks on ASMR, mis tähendab Autonoomne sensoorne meridiaani reaktsioon (või portugali keeles Meridiani autonoomne sensoorne reaktsioon), vastuseks nende piltide ja helide põhjustatud stiimulitele aju “lõõgastub”.

LOE: Tagantjärele: pidage meeles, mis palavik on Instagramis 2018. aastal

1/5 Video, mis ĂĽritab stimuleerida ASRM-i, lubab lõõgastuda ja magada – Foto: Pond5

Videod, mis soovivad stimuleerida ASRM-i, lubavad lõõgastuda ja magada – Foto: Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Instagramis on üle 5 miljoni ASMR-i postituse. Edu oli selline, et suhtlusvõrgustik nägi selle 2018. aasta retrospektiivi vormi tänavu trendikana. Kui sisestate otsinguribale termini, pakub tööriist tulemusi 13,5 miljoni valikuga. Seotud sisu on film, millel on erinevad audiovisuaalsed stiimulid ja mille eesmärk on tekitada kuulajast lõõgastav tunne.

ASMR ehk Meridiani autonoomne sensoorne vastus vabas tõlkes nimetatakse aistingutele, mis tekivad pärast kokkupuudet teatud kuuldavate ja visuaalsete stiimulitega. Paljud inimesed kirjeldavad “kipitustunnet”, mis jookseb läbi pea ja selgroo, teised aga kogevad sĂĽgavat lõdvestust.

Internetist on võimalik leida videoid ja helisid, mis üritavad seda päästikut aktiveerida ja võivad koosneda paljude võimaluste hulgast sosinatest, kraanidest, juuste pesemisest, pliiatsiga paberilehele kirjutamisest, naeltele õrnalt pinnale koputamisest, rätikute voltimisest, ajakirjade lehtede vahelejätmisest. muud.

“ASMR-i võib kirjeldada ainult mitmesuguste rahustavate aistingutena (nt kipitus, lõdvestus, rahulik, unisus), mis on tingitud erinevatest õrnatest stiimulitest (nt sosinad, pehme vestlus, kerge puudutus, metoodiline hääl)”, määratleb ta lĂĽhidalt ASMRi ĂĽlikooli veebiportaali julgustades teaduslikke uuringuid selles nišis.

Kuigi see termin tundub teaduslik, arvas selle 2010. aastal Jennifer Allen, Facebooki kogukonna looja, mille eesmärk on seda nähtust paremini mõista. Just sel ajal hakkas žanrisisu ilmuma ja sellel polnud veel selget nime.

2 viiest Brasiilia YouTube’i kasutajast, kes teevad ASMR-i videoid, on nende kanalil ĂĽle 1 miljoni tellija – Foto: Reproductions / TechTudo

ASMR-videoid valmistaval Brasiilia Youtuberil on tema kanalil ĂĽle miljoni tellija – Foto: Reproductions / TechTudo

ASMR-i teaduslikud uuringud on algusjärgus ja seetõttu pole veel lõplikku arvamust videote tõhususe ja nende põhjustatud võimaliku hüppe kohta. Kuid niipalju kui see on kinnitatud, võivad kogemused olla inimeseti erinevad. Mõni ei tunne mingit stimulatsiooni, samas kui teised vajavad konkreetseid päästikuid, näiteks rollimängu, mille puhul inimene pöörab isiklikku tähelepanu ja sosistab või käib kaasas igapäevaste ülesannetega, näiteks veepudeli pihustamine või pakkepaberi pakkimine.

YouTube’i kanali Gentle Whispering juhendaja Maria ĂĽtles Ameerika veebisaidile Vox, et kogemus võib muutuda ka vastavalt kuulaja päevale või meeleolule. “Mõistsin, et ĂĽhel päeval olete rollimängu suhtes tundlikum ja siis piitsa heli suhtes tundlikum,” selgitas ta.

Intervjuus ajalehele The New York Times andis Columbia ĂĽlikooli unespetsialist dr. Carl W. Bazil ĂĽtleb, et ASMR-i sisu võib pakkuda uusi võimalusi aju “välja lĂĽlitamiseks”. “Unetusega inimesed on elevuses. Käitumuslikud ravimeetodid – juhendatud kujundlikkus, progressiivne lõdvestus, hĂĽpnoos ja meditatsioon – on loodud selleks, et proovida alateadvust petta sellega, mida sa tahad teha, ”selgitab ta.

BBC andmetel nägi Sheffieldi ülikooli uuring, mis esimesena mõõdab nende inimeste füsioloogiat, kes tunnistavad ASMR-i kogemist, video vaatamise ajal pulsi langust umbes 3,14 lööki minutis. Teadlaste sõnul kogesid osalejad positiivsete emotsioonide, sealhulgas lõdvestumise ja sotsiaalse sidetunde, märkimisväärset suurenemist.

Kuidas ma saan teada, kas olen jõudnud ASMR-i?

Kuna nähtuse teaduslikke uuringuid on vähe, on nähtuse tajumist raske kindlaks teha. ASMR-i ĂĽlikooli spetsiaalne veebisait teeb siiski selgeks, et sensatsioon võib olla nii fĂĽĂĽsiline kui ka psĂĽhholoogiline. FĂĽĂĽsika on “kerge ja meeldiv surin, sädelused, ebatäpsus või lained peas, kaelas, selgroos ja keha ĂĽmber”. Mõistuslikke inimesi kirjeldatakse kui “sĂĽgavaid ja õrnu lõõgastumise, hinge, mugavuse, rahulikkuse, rahulikkuse või unisuse tundeid”. Mõned inimesed nimetavad tippstimulatsiooni “ajuorgasmiks” (portugali keeles) ajuorgasmiks ja võrdlevad sensatsiooni sellega, mis tunne on siis, kui keegi ajab su juuksed sassi või libistab sõrmeotsa ettevaatlikult ĂĽle põse.

3 viiest ASMR-st, mille Instagram on tuvastanud 2018. aastal kõige populaarsema nišitrendina – Foto: avalikustamine / Instagram

Instagram tuvastas ASMR-i 2018. aasta populaarseima nišitrendina – Foto: Disclosure / Instagram

Mis on ASMR-i eelised?

Ka ASMR-i ĂĽlikooli veebisaidi kohaselt “teatavad mõned meditsiinilise häire kliinilise diagnoosiga inimesed, et see video on kasulik nende unetuse, ärevuse, paanikahäire ja / või depressiooni korral”. Leht ise näitab aga, et ĂĽrituse kohta puuduvad uuringud.

Vahepeal uuris teadlane Bryson Lochte Dartmouthi kolledžis neuroteaduste doktorikraadi ajal ASMR-i ja võrdles seda värisemise tundega, mis tabab keha muusikalises emotsionaalses vastuses. Austria Grazi ülikooli teadusassistent Mathias Benedek usub, et Meridiani autonoomne sensoorne vastus võib olla sama nähtuse sujuvam ja vaiksem versioon.

Seega on võimalik, et igapäevased kogemused võivad esile kutsuda ennetavaid mehhanisme, mis on sarnased muusikaga, tekitades mälestusi varasematest naudingutest, mida me ette näeme ja mida me iga kord vaatame ja kuulame.

Kust leida ASMR-i sisu

Neljal 5-st #asmr-i hashtagist Instagramis on ĂĽle viie miljoni väljaande – Foto: Reproductions / TechTudo

Instagramis oleval räsimärgil #asmr on ĂĽle viie miljoni väljaande – Foto: Reproductions / TechTudo

Internetis on suurematel audiovisuaalsetel platvormidel ASMRtistsi toodetud sisu (segu terminitest ASMR ja artist), nagu selle niši tähti kutsutakse. YouTube’is on sadade tuhandete jälgijatega kanaleid, näiteks ASMR Darling, Gibi ASMR, Sweet Carol, ASMRMagic jt. Instagramis võimaldab räsimärgi #asmr otsimine leida rohkem kui viis miljonit postitust, pĂĽĂĽdes publikut lubatud hĂĽppe saavutama.

Spotifys on saadaval mitu esitusloendit. On isegi üks teenuse enda tehtud nimega “ASMR Sleep Sound”, mis kogub 61 heli koos riide voltimise, joonistuspliiatsite, vihma, hobuse, masinakirja, tõmblukkudega.

5/5 esitusloendist Spotify ASMR – Foto: Esitusloend / Taysa Coelho

Spotify ASMR-i esitusloend – Foto: taasesitus / Taysa Coelho

Mis on teie lemmik suhtlusvõrgustik? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Neli Spotify funktsiooni, mida peate teadma

Neli Spotify funktsiooni, mida peate teadma