Mis on Buser ja kuidas see töötab? Siit saate teada siinirakenduste kohta

Buser on rakendus, mis pakub linnadevaheliste reiside jaoks bussipiletite ostmisteenust. Android- või iOS-i (iPhone) telefonides allalaadimiseks saadaval olev sĂĽsteem on viimastel kuudel nähtavaks muutunud tänu pakutavatele hindadele – rakenduses piletite eest kĂĽsitavad hinnad on palju madalamad kui piletiputkade ja bussijaama veebisaitide liikluse eest. See lubadus on kuni 60% kokkuhoid. Kõige kasumlikumad kulud on võimalikud ainult tänu sellele, mida arendajad nimetavad “rentniku koostööks”

Selle tehnoloogia abil saavad reisijad sellele teenusele registreeruda, liituda valitud sihtkohtade ja kuupäevade reisigrupiga ning tagada koht Buseri prahitud bussis. Piletihinnad on muutlikud: määratakse sama marsruudi vastu huvi tundvate inimeste arvu põhjal, kuna kättetoimetamisteenuse koguväärtus on iga kasutaja jagatud. Neile, kes soovivad platvormi kohta rohkem teada saada, see on TechTudo koondage allpool Buseri töö peamised omadused.

Kuidas kasutada Buserit kuni 60% allahindluste saamiseks bussides

1 seitsmest bussipileti hinnast lähtub jagatud tellimusest – Foto: Eduardo ManhĂŁes / TechTudo

Bussipiletite hinnad põhinevad jagatud tellimustel – Foto: Eduardo ManhĂŁes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Kuidas toimib ĂĽhine prahtimine?

Buser, kes on tuntud turuhinnaga bussipiletite pakkumise poolest, kasutab kollektiivset tellimusmeetodit, et tagada kasutajatele madalaimad hinnad. Kuna seda rakendust ei ühenda ükski tee, siis sõidavad renditud bussid, mille prahtib Buser. Selle rakenduse teine ​​eesmärk on tuua kokku suur hulk huvilisi, kes on huvitatud samast marsruudist, et jagada rendikulude maksumust.

Seega on kollektiivne tellimus prahtimise prahtimise kogumaksumuse jagamine reisivate reisijate (kes moodustavad nn reisigrupi) vahel. Buseri kaudu saab reisida ainult siis, kui reisigrupil on minimaalne arv tasulisi reisijaid.

Rakenduses saab kasutaja kontrollida grupi reisi kinnitamise tõenäosust. Hinnangud tehakse vastavalt marsruutide otsingumahule, broneeringute arvule reisiks jäänud päevade suhtes, edasi-tagasi reisidel huvitatud isikute arvule ja isegi prahtimisettevõtete olemasolule. Bussijaamades müüdavate piletitega võrreldes on piletikulud oluliselt väiksemad, sest tänapäeval on ökonoomsem rentida transpordivahendeid ja jagada kogu väärtus maksimaalse lubatud reisijate arvu vahel.

2 de 7 Buser on rakendus, mis pakub bussipileteid kollektiivse prahtimise sĂĽsteemi kaudu – Foto: Reproduction / Maria Dias

Buser on rakendus, mis pakub bussipileteid kollektiivse prahtimise sĂĽsteemi kaudu – Foto: Reproduction / Maria Dias

2. Kes on vedude taga olev ettevõte?

Kuna tegemist on tehnoloogiaettevõttega, mille eesmärk on tuua kokku sama marsruudi ja ka tellimusvedude vastu huvitatud inimesi, et sellist reisi teha, pole Buseril oma laevastikku. See rakendus loob oma teenuste pakkumiseks partnerluse prahitud bussiettevõttega – ja nii ettevõte ennast toetab, kui komisjonitasu maksab lepinguline ettevõte.

Rakenduse veebisaidi andmetel on kõik Buseri partnerettevõtted regulaarsed ja neil on reisimiseks föderaalse agentuuri – näiteks riikliku transporditranspordi agentuuri (ANTT) luba. Ettevõte vastutab ka renditud sõidukite kvaliteedi eest – platvormi osaks saamiseks peab transport läbima auditi. Hinnatakse selliseid punkte nagu sõiduki vanus ja bussi hooldamise ajalugu.

Buseri poolt prahitud 3 seitsmest tellimusbussist, et võtta kasutajatele broneeritud reise – Foto: Reproduction / Maria Dias

Buseri tellitud tellimusbussid võtavad kasutajatele broneeritud reise – Foto: Reproduction / Maria Dias

3. Kuidas planeerida reisi rakenduse kaudu?

Buseri kaudu reisi taotlemiseks peate alla laadima rakenduse, mis on saadaval Google Play poes ja App Store’is. Registreerida saab e-posti, mobiili või Facebooki konto kaudu. Peate esitama andmed, näiteks täisnimi, e-posti aadress, telefon ja looma rakenduse jaoks parooli. Esimesel registreerimisel teenib kasutaja liikvel olles 10 dollarit buedas (rakenduse valuuta).

Reisi algus- ja sihtkohta ning reisimise kuupäevi saab otsida platvormi avaekraanilt. Selle teabe abil saavad kasutajad näha, kas soovitud ajaks on juba reisigrupp olemas – kui ei, siis on võimalik see luua -, mitu broneeringut on tehtud ja millised reisid on kinnitatud. Bussis on võimatu istekohti valida, sest need määratakse kindlaks alles pardale minnes.

Teekonna valimisel on vaja esitada reisija isikuandmed, näiteks täisnimi ja CPF. Lõpuks peab kasutaja andmed kinnitama ja tellimuse eest makse sooritama, mida saab teha krediitkaardi või pangalehega. Piletite väärtused varieeruvad vastavalt reisigrupi reisijate arvule.

4 kasutajast 7-st peavad Buseri rakenduses valima huvitava teekonna või looma uue reisigrupi – Foto: Reproduction / Maria Dias

Kasutajad peavad Buseri rakenduses valima huvitava teekonna või looma uue reisigrupi – Foto: Reproduction / Maria Dias

4. Millised on pardale mineku ja lahkumineku punktid?

Kuna tegemist on tellitud transpordiga, ei hüppa bussid bussijaamas sisse ja tagasi, nagu tavaks. Seetõttu võivad marsruudi konkreetsed algus- ja sihtpunktid erineda vastavalt kasutaja ajakavale. Nende üksikasjad leiate konkreetse reisigrupi marsruudi infost.

Isegi kui kasutaja loob rühmi, saab ta määrata ainult pardaleminekukohad ja liikuda rakenduse enda pakutavate valikute vahel.

5/7 Mahalaadimine ei toimu bussijaamas, vaid Buseri rakenduse määratud kohas – Foto: Reproduction / Maria Dias

Mahalaadimine ei toimu bussijaamas, vaid Buseri rakenduse määratud kohas – Foto: Reproduction / Maria Dias

5. Kui palju reis maksab?

Kuna piletiväärtus määratakse bussisõidu jaotuse alusel reisijate vahel, võib hind, mida kasutajad peavad maksma, erineda. Näiteks rakenduse esmakordsel kasutamisel maksab kasutaja R $ 10, olenemata eesmärgist ja aktsia suurusest. Buseri sõnul võimaldab kollektiivne prahtimissüsteem kasutajate säästmist kuni 40% võrreldes ühistranspordisüsteemidega.

Hinnamuutused võivad saavutada aktsia maksimaalse ja minimaalse väärtuse. Maksimaalne summa võetakse, kui kogu saatmiskulu jagatakse reisi kinnitamiseks vajaliku minimaalse reisijate arvuga. Minimaalne väärtus on kogukulu jagatud maksimaalse võimaliku reisijate arvuga. Need väärtused võivad muutuda ka vastavalt transporditeenuse tüübile (Executive, narivoodi või võrevoodi).

Kui kasutaja maksab aktsiate maksimaalse summa ja lõpuks on suletud summa minimaalne, saab ta uutele reisidele kasutamiseks krediidivahe oma rakenduskontole. Sõprade platvormile kutsumisel on võimalik ka krediiti saada.

6/7 Esimesel reisil maksid kasutajad ainult Buseri rakendusega sõidu eest 10 R $ – Foto: Reproduction / Maria Dias

Esimesel reisil maksid kasutajad Buseri rakendusega sõidu eest ainult R $ 10 – Foto: Reproduction / Maria Dias

6. Kas kinnitamata reiside eest makstakse tagasimakseid?

Kui Buser reisi tühistab, saab reisijate puudumise või muude ootamatute sündmuste tõttu broneeringu teinud ja kinnitamata reisi eest tasunud kasutaja täieliku raha tagasi. Reisija tühistamise korral makstakse raha tagasi ainult 1 tund enne väljumist tühistatud reiside eest.

Mõlemal juhul ei võeta trahvi ega tasu ning tagasimaksekrediit on rakenduses nende kontol olevatele kasutajatele saadaval. Ta saab valida, kas kasutada seda uute broneeringute tegemiseks või kanda need pangakontole.

7-st 7-st Tagasimakse kantakse rakenduse Buser kasutajakontole – Foto: Reproduction / Maria Dias

Tagasimaksed kantakse kasutaja kontole rakenduses Buser – Foto: Reproduction / Maria Dias

7. Millised on lemmikloomade ja lastega reisimise reeglid?

Kandideerimisreeglid on kuni kuueaastaste laste veo osas väga ranged. Igasuguste sõidu- või bussiliikide puhul peavad nad sõitma oma istmel ja imiku mugava istme abil. Toetuse kasutamiseks on vaja hõivata kogu istekoht, mis nõuab väikestele reisijatele täispileti ostmist.

Buseri sõnul ei ole turvainstrumentide kasutamine neil juhtudel kohustuslik, kuid ettevõtted eelistavad neid turvalisuse huvides reisides reeglina kasutada. Buseri pakutavatel reisidel pole veel lubatud lemmikloomi vedada.

Kuidas tellida Uber arvutiga

Kuidas tellida Uber arvutiga