Mis on DuckDuckGo? Google’i konkurendid lubavad suuremat privaatsust

LOE: Ĺ okeeriv: vaadake 2001. aastal Google’i otsingut

Alternatiivsed otsingumootorid registreerisid 2018. aastal kogu maailmas kasutajate otsingutest 0,18%, samas kui Google säilitab oma positsiooni suurima otsingumootorina – 77%. Baidu, Bing ja AOL võtsid vastavalt 14%, 5% ja 0,03%. DuckDuckGo on lisaks Androidi ja iOS-i telefonide ja tahvelarvutite rakenduste versioonidele saadaval ka tavalistes brauserites, näiteks Chrome ja Firefox. Heitke pilk sellele, mis see on, kuidas see töötab ja mida DuckDuckGo teeb ning millest tal konkurentide ees puudu on.

1/4 DuckDuckGo’st: Google’i rivaalitsev otsingumootor – Foto: Reproduction / AndrĂ© Sugai

DuckDuckGo: Konkurentsivõimeline Google’i otsingumootor – Foto: Reproduction / AndrĂ© Sugai

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

DuckDuckGo on otsingumootor, mis paistab silma Google’i turvalisema ja privaatsema alternatiivina. Selle 25. septembril 2008 asutatud ettevõtte asutas Ameerika ettevõtja Gabriel Weinberg ja selle peakontor asub Paolis, Pennsylvanias, Ameerika Ăśhendriikides.

Sarnaselt konkurentidega näitavad ka otsingumootorid selliseid tulemusi nagu uudised, pildid, videod ja eksklusiivsed kastid Vikipeedia teabega. DuckDuckGo tipp koosneb aga kahe vaatamisväärsuse pakkumisest: ühistööde korraldamise mudel ja privaatsus, kuna see ei salvesta kasutajaandmeid, nagu platvormil tehtud identiteedid või otsingud.

2 neljast DuckDuckGo lubab, et ei kogu kasutajatelt isikuandmeid – Foto: Reproductions / TechTudo

DuckDuckGo lubab, et ei kogu kasutajatelt isikuandmeid – Foto: Reproduction / TechTudo

DuckDuckGo on avatud lähtekoodiga platvorm. Teisisõnu, kasutajad osalevad aktiivselt otsingumootorites sisutõlke, parandusettepanekute ja programmeerimiskoodiga. Seda mudelit tuntakse kui allhange.

DuckDuckGo otsing on sama mis mis tahes muu otsingumootor: lihtsalt sisenege saidile ja sisestage avalehe tühjale väljale soovitud teave. Järgmisel ekraanil kuvatakse tulemused koos standardsete filtrivalikutega („Veeb”, „Pilt”, „Video” ja „Uudised”) ülemisel ribal.

Lisaks saavad kasutajad valida, kas kuvatakse tulemusi ainult teatud perioodidel – eile, eelmisel nädalal ja eelmisel kuul – ning valida konkreetsed riigid või kõik piirkonnad. Eristaja on võimalus konfigureerida turvalisus täiskasvanute sisu piiramiseks ja ohutute otsingute mõõdukaks muutmiseks.

3 4-st otsingutulemist DuckDuckGo – Foto: Reproduction / Carolina Ribeiro

DuckDuckGo otsingutulemid – Foto: Reproductions / Carolina Ribeiro

DuckDuckGol on mitmeid eeliseid, näiteks soovimatute reklaamijälgijate blokeerimine. Sellel on brauserisisene jälgimisblokeerija arvutite ja sĂĽlearvutite jaoks, samuti rakendused Androidile ja iPhone’ile. Erinevalt Google’ist pole DuckDuckGol varjatud jälgijat, mis koguks isiklikke andmeid reklaamide kuvamiseks vastavalt kasutajauuringutele ja taotlustele.

Teine eelis viitab ka privaatsusele. DuckDuckGo pakub privaatset otsinguajalugu. See tähendab, et otsingumootorid ei salvesta kasutajate otsinguid. DuckDuckGo enda tehtud analĂĽĂĽsi kohaselt logib Google Chrome’is inkognito aknaotsing ikkagi kasutaja otsinguajaloo. Selle funktsiooni paljastavad otsingumootorid, kui nad teevad sama otsingut erinevates arvutites ja saavad Chrome’i anonĂĽĂĽmses otsingus Google’i lehtedel erinevas järjestuses tulemusi.

DuckDuckGo andmetel kasutab Google’i privaatne sirvimine Chrome’is brauseri IP-aadressi ja sõrmejälgi, et teada saada, kuidas see Internetis käitub – näiteks saidid, mida tavaliselt kĂĽlastate -, et kuvada reklaame vastavalt teie tarbimisprofiilile.

Neljast 4st DuckDuckGo uuringust leiti, et Google jälgib kasutajaid ka privaatsetes otsingutes – Photos: Reproductions / TechTudo

DuckDuckGo uuring näitas, et Google jälgib kasutajaid isegi eraotsingutel – Foto: Reproduction / TechTudo

Lisaks sellele, et DuckDuckGol pole Google’i kauaoodatud populaarsust, on sellel veel ĂĽks puudus. Ta sattus kasutajatega vaidlustesse, kuna lĂĽkkas tagasi oma foorumis avaldused platvormi kohta, mis väidetavalt kasutas brauseri sõrmejälgi.

Tech-saidi TechCrunch läbi viidud testides näitas turbelaiendus CanvasBlocker Firefoxis DuckDuckGo juurde pääsemisel sõrmejälgede jälgija blokeerimist. Seega kuvavad otsingumootorid reklaame põhiliste märksõnaotsingute järgi.

Vastuseks ĂĽtles ettevõtte teadusdirektor Brian Stoner foorumil, et DuckDuckGo ei kasuta sõrmejälgi: “Vaadake meie privaatsuspoliitikat, on selge:” Me ei kogu ega jaga isiklikke andmeid “.

WhatsApp ei varunda Google Drive’i; Mida teha? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Kuidas taastada Google'i otsingu nupp

Kuidas taastada Google’i otsingu nupp “Kuva pilt”