RAČUNALNIK

Mis on e-sotsiaalne portaal? Tutvuge ettevÔtjate kuue saidifunktsiooniga

ESocial on föderaalvalitsuse loodud platvorm tööandjatele, et pakkuda töötajate kohta teavet Interneti kaudu integreeritult. 2014. aastal loodud portaal vÔimaldab tööandjatel ja inimestel, kes töötavad nÀiteks kodutöötajaid, pakkuda muude teenuste hulgas FGTS-i, teavitada eelteateid, luua palgalehti.

#FiqueEmCasa: nÀpunÀited ja uudised, mis aitavad teil koroonaviirust peatada

Maksude, sotsiaalkindlustuse ja töökindlustuse digitaalne raamatupidamissĂŒsteem, nagu seda ametlikult nimetatakse, vĂ”imaldab registreeruda kĂ”igil, isegi kui see on töövĂ”tja oma. Teenusele pÀÀseb hĂ”lpsasti juurde arvutis, kasutades selliseid brausereid nagu Chrome, Firefox ja Microsoft Edge. Siin on kuus e-sotsiaalse platvormi kasulikku funktsiooni.

1/7 Tutvuge kuue asjaga, mida saate teha tööandjate valitsuse veebiplatvormil eSocial – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Tutvuge kuue asjaga, mida saate teha tööandjate valitsuse veebiplatvormil eSocial – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo vÔrdlus

Vaata ka: Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni abil? Tutvuge rakendusega

Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni kaudu? Tutvuge rakendusega

Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni kaudu? Tutvuge rakendusega

1. Registreerige töötajad

ESociali ĂŒks pĂ”hifunktsioone on uute töötajate registreerimine. See funktsioon vĂ”imaldab tööandjal teavitada valitsust kiiresti kĂ”ikidest töölepingu muudatustest, nĂ€iteks tööÔnnetustest teatamisest, etteteatamisest vĂ”i palgatĂ”usudest.

PĂ€rast sisselogimist peab tööandja sisenema menĂŒĂŒsse “Töötaja” ja valima suvandi “Tunnusta / registreeri”. Esimesel ekraanil tuleb tĂ€ita CPF, sĂŒnnikuupĂ€ev, töötaja nimi ja vastuvĂ”tmise kuupĂ€ev. JĂ€rgnevate sammude korral on vaja teavitada töötaja isikuandmeid, aadressi, ĂŒlalpeetavaid, töölepingu andmeid, asukohta ja tööaega.

2 seitsmest eSocialist vĂ”imaldab uute töötajate registreerimist – Foto: Reproduction / eSocial

eSocial vĂ”imaldab uute töötajate registreerimist – Foto: paljundamine / eSocial

Samuti saate eSociali kaudu oma töötajate sissetulekust aru anda. See tööriist hĂ”lbustab tulumaksu arvutamist föderaalse tulu jĂ€rgi, muutes protsessi lĂ€bipaistvamaks. Funktsioonid leiate menĂŒĂŒst “Töötajad”, mis on saadaval pĂ”hiekraanil.

3 seitsmest e-sotsiaalportaalist vĂ”imaldab töötajatel oma sissetulekust teatada – Foto: Reproduction / eSocial

Sotsiaalportaal vĂ”imaldab töötajatel oma sissetulekust teatada – Foto: Reproduction / eSocial

3. Sulgege palgaleht

Tööandjad saavad palgaarvestuse otse veebisaidi kaudu sulgeda. Vastavasse menĂŒĂŒsse sisenemiseks valige lihtsalt aasta ja töötaja, kelle kohta soovite makseandmeid teavitada. Palgad, allahindlused, palgaarvestuse kuupĂ€evad ja INSS-hĂŒvitised on osa dokumendis kuvatavast teabest.

ESocialil 4 seitsmest on tööriist palgaarvestuse loomiseks – Foto: Reproduction / eSocial

eSocialil on tööriist palgaarvestuse loomiseks – Foto: Reproduction / eSocial

Platvorm vĂ”imaldab teil registreeruda ka eraisikute majandustegevuse registris (CAEPF), mis kehtib alates jaanuarist 2019. See programm on mĂ”eldud inimestele, kes tegelevad teatud majandustegevusega, kuid on vabastatud registreerimisest juriidiliste isikute riiklikus registris (CNPJ). Üksikud maksumaksjad, kellel on vĂ€hemalt ĂŒks töötaja, peavad registreeruma; maapiirkondade tootjad, kes panustavad sissetulekutesse; ĂŒksikisikud, kellel on maapiirkondade tootmine mĂŒĂŒgiks jaemĂŒĂŒgis nii tarbijatele kui ka ĂŒksikisikutele; avalik notar; ja kindlustusvĂ”tjad.

Minge e-sotsiaalse pĂ”hiekraanil lihtsalt menĂŒĂŒsse „Tööandjad / maksumaksjad“ ja valige „JuurdepÀÀs CAEPF-sĂŒsteemile“. Kasutajad nĂ€evad jaotisest „Majandustegevus” paremal nuppu „Telli”. Need, kes on juba registreeritud INSS-i spetsiifilises loendis (CEI), saavad portaali kaudu oma registreerimise CAEPF-i ĂŒle viia.

5 seitsmest valitsusportaalist vĂ”imaldavad registreeruda CAEPF-i – Foto: Reproduction / eSocial

Valitsusportaal vĂ”imaldab registreerumist CAEPF-is – Foto: Reproduction / eSocial

5. JuurdepÀÀs riiklikule töötamise registrile

ESocial hĂ”lmab ka juurdepÀÀsu föderaalse tulude andmebaasile National Register of Works (CNO), mis kogub igat liiki tsiviilehitustöid, nĂ€iteks maapinnaga vĂ”i maa all ĂŒhendatud hoonete ehitamist, renoveerimist, laiendamist ja lammutamist. See sĂŒsteem vĂ”imaldab teoseid registreerida ja modifitseerida, konsulteerida, deaktiveerida, taasaktiveerida ja töö vastutust muuta vĂ”i uuesti kinnitada.

6-st seitsmest pÀÀseb riiklikule tööhĂ”ivekontole (CNO) eSociali kaudu – Foto: Reproduction / eSocial

JuurdepÀÀsu riiklikule tööde registrile saab teha eSociali kaudu – Foto: Reproduction / eSocial

6. Muutke oma registreerimisandmeid

Valitsuses saate oma registreerimisandmeid hĂ”lpsalt lisada vĂ”i muuta, kui avate menĂŒĂŒ „Tööandjad” jaotise „Tööandja / maksumaksja andmed”. Ekraanil on programmiarendaja puhul vĂ”imalik sisestada kontakttelefoninumber, kui teie ettevĂ”te on renditöötaja ja isegi tarkvara registreerib.

7/7 EttevĂ”tte registreerimise andmete muutumine eSocialis – Foto: Reproduction / eSocial

Tööandjate registreerimise andmete muutmine eSocialis – Foto: Reproduction / eSocial

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH