Mis on e-sotsiaalne portaal? Tutvuge ettevõtjate kuue saidifunktsiooniga

ESocial on föderaalvalitsuse loodud platvorm tööandjatele, et pakkuda töötajate kohta teavet Interneti kaudu integreeritult. 2014. aastal loodud portaal võimaldab tööandjatel ja inimestel, kes töötavad näiteks kodutöötajaid, pakkuda muude teenuste hulgas FGTS-i, teavitada eelteateid, luua palgalehti.

#FiqueEmCasa: näpunäited ja uudised, mis aitavad teil koroonaviirust peatada

Maksude, sotsiaalkindlustuse ja töökindlustuse digitaalne raamatupidamissüsteem, nagu seda ametlikult nimetatakse, võimaldab registreeruda kõigil, isegi kui see on töövõtja oma. Teenusele pääseb hõlpsasti juurde arvutis, kasutades selliseid brausereid nagu Chrome, Firefox ja Microsoft Edge. Siin on kuus e-sotsiaalse platvormi kasulikku funktsiooni.

1/7 Tutvuge kuue asjaga, mida saate teha tööandjate valitsuse veebiplatvormil eSocial – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Tutvuge kuue asjaga, mida saate teha tööandjate valitsuse veebiplatvormil eSocial – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Vaata ka: Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni abil? Tutvuge rakendusega

Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni kaudu?  Tutvuge rakendusega

Kuidas tasuda arveid ja arveid mobiiltelefoni kaudu? Tutvuge rakendusega

1. Registreerige töötajad

ESociali üks põhifunktsioone on uute töötajate registreerimine. See funktsioon võimaldab tööandjal teavitada valitsust kiiresti kõikidest töölepingu muudatustest, näiteks tööõnnetustest teatamisest, etteteatamisest või palgatõusudest.

Pärast sisselogimist peab tööandja sisenema menüüsse “Töötaja” ja valima suvandi “Tunnusta / registreeri”. Esimesel ekraanil tuleb täita CPF, sünnikuupäev, töötaja nimi ja vastuvõtmise kuupäev. Järgnevate sammude korral on vaja teavitada töötaja isikuandmeid, aadressi, ülalpeetavaid, töölepingu andmeid, asukohta ja tööaega.

2 seitsmest eSocialist võimaldab uute töötajate registreerimist – Foto: Reproduction / eSocial

eSocial võimaldab uute töötajate registreerimist – Foto: paljundamine / eSocial

Samuti saate eSociali kaudu oma töötajate sissetulekust aru anda. See tööriist hõlbustab tulumaksu arvutamist föderaalse tulu järgi, muutes protsessi läbipaistvamaks. Funktsioonid leiate menĂĽĂĽst “Töötajad”, mis on saadaval põhiekraanil.

3 seitsmest e-sotsiaalportaalist võimaldab töötajatel oma sissetulekust teatada – Foto: Reproduction / eSocial

Sotsiaalportaal võimaldab töötajatel oma sissetulekust teatada – Foto: Reproduction / eSocial

3. Sulgege palgaleht

Tööandjad saavad palgaarvestuse otse veebisaidi kaudu sulgeda. Vastavasse menüüsse sisenemiseks valige lihtsalt aasta ja töötaja, kelle kohta soovite makseandmeid teavitada. Palgad, allahindlused, palgaarvestuse kuupäevad ja INSS-hüvitised on osa dokumendis kuvatavast teabest.

ESocialil 4 seitsmest on tööriist palgaarvestuse loomiseks – Foto: Reproduction / eSocial

eSocialil on tööriist palgaarvestuse loomiseks – Foto: Reproduction / eSocial

Platvorm võimaldab teil registreeruda ka eraisikute majandustegevuse registris (CAEPF), mis kehtib alates jaanuarist 2019. See programm on mõeldud inimestele, kes tegelevad teatud majandustegevusega, kuid on vabastatud registreerimisest juriidiliste isikute riiklikus registris (CNPJ). Üksikud maksumaksjad, kellel on vähemalt üks töötaja, peavad registreeruma; maapiirkondade tootjad, kes panustavad sissetulekutesse; üksikisikud, kellel on maapiirkondade tootmine müügiks jaemüügis nii tarbijatele kui ka üksikisikutele; avalik notar; ja kindlustusvõtjad.

Minge e-sotsiaalse põhiekraanil lihtsalt menüüsse „Tööandjad / maksumaksjad“ ja valige „Juurdepääs CAEPF-süsteemile“. Kasutajad näevad jaotisest „Majandustegevus” paremal nuppu „Telli”. Need, kes on juba registreeritud INSS-i spetsiifilises loendis (CEI), saavad portaali kaudu oma registreerimise CAEPF-i üle viia.

5 seitsmest valitsusportaalist võimaldavad registreeruda CAEPF-i – Foto: Reproduction / eSocial

Valitsusportaal võimaldab registreerumist CAEPF-is – Foto: Reproduction / eSocial

5. Juurdepääs riiklikule töötamise registrile

ESocial hõlmab ka juurdepääsu föderaalse tulude andmebaasile National Register of Works (CNO), mis kogub igat liiki tsiviilehitustöid, näiteks maapinnaga või maa all ühendatud hoonete ehitamist, renoveerimist, laiendamist ja lammutamist. See süsteem võimaldab teoseid registreerida ja modifitseerida, konsulteerida, deaktiveerida, taasaktiveerida ja töö vastutust muuta või uuesti kinnitada.

6-st seitsmest pääseb riiklikule tööhõivekontole (CNO) eSociali kaudu – Foto: Reproduction / eSocial

Juurdepääsu riiklikule tööde registrile saab teha eSociali kaudu – Foto: Reproduction / eSocial

6. Muutke oma registreerimisandmeid

Valitsuses saate oma registreerimisandmeid hõlpsalt lisada või muuta, kui avate menüü „Tööandjad” jaotise „Tööandja / maksumaksja andmed”. Ekraanil on programmiarendaja puhul võimalik sisestada kontakttelefoninumber, kui teie ettevõte on renditöötaja ja isegi tarkvara registreerib.

7/7 Ettevõtte registreerimise andmete muutumine eSocialis – Foto: Reproduction / eSocial

Tööandjate registreerimise andmete muutmine eSocialis – Foto: Reproduction / eSocial