Mis on häkaton? Saage aru, kuidas maratoni programmeerimine töötab

Häkaton on maratoniprogramm, mis toimub erinevatel aastaaegadel erinevates riikides. Üldiselt propageerivad seda maratoni suured asutused ja idufirmad, nagu NASA, Sebrae, Globo ja Uber, ning selle eesmärk on edendada tehnoloogilisi uuendusi. Häkatonid toimuvad tavaliselt nädalavahetustel ja kestavad keskmiselt 24–48 tundi. Programm sisaldab loenguid, töötubasid ja suurema osa ajast pühendatakse uute tarkvaraprojektide väljatöötamisele.

LOE: Kurjategijad teenivad pimedas veebis teenuseid mĂĽĂĽes tohutut kasumit; vaata hinda

Enamik häkatonidest tehakse isiklikult, tundide kaupa programmeeritakse ja puhkamiseks on vähe pause. Mõni neist maratonidest toimub aga ka võrgus, võimaldades võistlustel osaleda rohkematel inimestel. Pandeemia tõttu on enamus 2020. aastaks kavandatud üritusi veebis, näiteks Fiocruz. Järgmisena saate rohkem teada, mis on hackatonid ja kuidas nad töötavad.

1/3 Hackathonist: maratoni programmeerimise toimimise mõistmine – Foto: Disclosure / Unsplash (Headway poolt)

Hackathon: maratoni programmeerimise toimimise mõistmine – Foto: Disclosure / Unsplash (Headway poolt)

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Termin Hackathon on kombinatsioon ingliskeelsetest sõnadest “hack” ja “marathon”, mis tõlgitakse kui programmeerimismaraton. Sellisel juhul on häkkimine hea, kuna osalejad töötavad välja ĂĽrituse korraldava tehnoloogiaettevõtte jaoks innovaatilisi ideid. Need ettevõtted määrasid võistluse teema.

Häkatonidel jaotatakse registreeritud osalejad meeskondadesse, mis koosnevad mitmekesiste teadmistega inimestest, nagu programmeerimine, graafiline disain, ärijuhtimine ja teised. Neil tuleb luua ürituse teemaga sobivad projektid koos tehnoloogiliste lahenduste ja uuendustega. Konkursi eesmärk pole kogu rakenduse programmeerimine, vaid ideede kavandamine ja põhitõdede väljatöötamine.

Vaata ka: Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest välja lülitatuks

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks

Brasiilias propageerib ülikoolilinnaku pidu sotsiaalse teemaga häkatonit, mis hõlmab tervist, haridust, liikuvust, avalikku turvalisust, kultuuri ja abitehnoloogiat. Peale selle juhib Uber ka oma maratoniprogrammi Uber Hack. Võistlusel on mitu etappi, mis viiakse läbi mitmes riigi linnas, näiteks Rio de Janeiros, Recifes, São Paulos ja Porto Alegres.

2/3 Uberi häkatonil on mitu etappi, mida peetakse mitmes Brasiilia linnas – Foto: Reproduction / Uber

Uberi häkatonil on mitu etappi, mida peetakse mitmes Brasiilia linnas – Foto: Reproduction / Uber

Kuidas veebipõhine häkaton töötab?

Veebihäkaton nõuab korraldajalt vähem tööd, kuna võistluste korraldamiseks pole vaja rentida võistluspaika. Kõiki projekte saadetakse piiratud aja jooksul kaugjuhtimisega. Lisaks jooksevad veebipõhised programmeerimismaratonid tavapärasest vähem, kus toimuvad töötoad ja loengud. Osalejad arendavad ideid koos oma veebimeeskonnaga, ilma et peaksid üritusele minema.

Ajakava järgib aga näost näkku toimuvate ürituste teatavaid standardeid. Veebihäkatonil on esimeseks tegevuseks üritusel osalevate organisatsioonide ettekanne. Pärast seda esitleti probleeme ja vajadusi, mida võistlus otsis ning osalejad jagati sama teadmistetasemega meeskondadeks. Pärast meeskonna määratlemist visandavad osalejad ideed ja alustavad prototüübi väljatöötamist. Ürituse lõpus sobib võiduprojekt organisatsiooni vajadustele kõige paremini.

Häkatonil osalevad peamiselt insenerid, programmeerijad, tarkvaraarendajad, arvutiõpilased ja gümnasistid. Seetõttu korraldati suuremates ülikoolides mitu häkatoni väljaannet. Näiteks USA-s reklaamib Massachusettsi tehnoloogiainstituut (MIT) HackaMIT-i. Brasiilias korraldavad häkatoniväljaandeid ka sellised ülikoolid nagu USP ja Unesp.

Ehkki see meelitab kohale hulgaliselt tehnikaspetsialiste, disainereid, reklaamijaid ja ärianalüütikuid, moodustavad nad meeskonna tavaliselt häkatonil. Lisaks on mitmel alal läbi viidud spetsiifilised häkatonid, näiteks elektrirattamehaanika

3 võitnud projektis osalejatest 3 võidavad Uber Hackis rahalisi auhindu – Foto: Reproduction / Uber

Võitnud projektis osalejad võidavad Uber Hackis rahalisi auhindu – Foto: Reproduction / Uber

Mis kasu on arendajatele?

Häkatonil osalejad lahkusid rohkem teadmisi programmeerimisest, lisaks kogemuste vahetamisele teistega tehnoloogiatööstuses. Võrgustike loomine suurepäraste spetsialistidega võib aidata ka osalejate karjääri. Arendaja teine ​​eelis on projektide võitmine innovatsiooni tõttu, auhindade võitmine, mis tavaliselt on rahas. Peale selle on programmeerijatel võimalus töötada ka häkatonide meeskonnaga.

Mis on ettevõtte eelised?

Häkatonide propageerimisega saavad ettevõtted maratonil osalejatele esitletud probleemidele kiireid lahendusi. Teine positiivne külg organisatsioonide jaoks on uute tehnoloogiate väljatöötamine, mis võivad nende teenuseid paremaks muuta. Lisaks omandab ettevõte rohkem nähtavust ja reklaamib maratone mitme professionaaliga. Nii toimides kasvasid nad ja jõudsid uute publikuteni.

Näpunäited neile, kes soovivad korraldada häkatonit

  1. Enne häkatoni läbiviimist peab korraldaja kindlaks määrama, mis üritusega on tegemist, milliseid innovatsiooniväljakutseid ta soovib maratoniga kokku puutuda;
  2. Pärast seda, kui on tuvastatud, mida üritusega otsida, on vaja kindlaks teha, kas häkaton on sisemine, mõeldud ainult ettevõtte töötajatele või väline, arendajatele ja juhtidele kogu riigist;
  3. Hackathonil osaleda võiva publiku määratlemine on põhimõtteline samm. Kas see üritus on suunatud ainult arendajatele või leidub professionaale disainist, reklaamist ja ärijuhtimisest? Määrake osalejad;
  4. Konkursi avaldamine on väga oluline, et mitmed inimesed saaksid osaleda ja korraldajad leiaksid oma probleemile parimad tulemused;
  5. Kuna häkaton on võistlus, tuleb auhind välja selgitada. Korraldaja saab projekti võitjale auhinnaks valida sularaha või auhinna.